PGE GKS Bełchatów wygrał sparing z Omegą Kleszczów

Piłkarze PGE GKS-u Bełchatów pokonali w meczu sparingowym Omegę Kleszczów 4:1. W spotkaniu wystąpili rezerwowi "Brunatnych".

W spotkaniu z Omegą zagrał m.in. Łukasz Wroński (przy piłce) (Fot. Robert Zwoliński)

PGE GKS Bełchatów prowadzi w T-Mobile Ekstraklasie. Trener Kamil Kiereś chce mieć jednak wszystko pod kontrolą. Stąd pomysł na sobotni (26 lipca) sparing z Omegą Kleszczów. W zespole "Brunatnych" zagrali piłkarze, którzy w dwóch meczach ekstraklasy nie grali lub wystąpili krótko.

Mimo to, bełchatowianie nie mieli problemów z rywalami. Do przerwy gospodarze prowadzili 2:1. Gole strzelili Daniils Turkovs i Michał Renusz (dla GKS-u) oraz z rzutu karnego Mikołaj Grzelak (dla Omegi).

Po zmianie stron piłkarze PGE GKS-u zdobyli jeszcze dwie bramki. Po raz drugi do siatki trafił Turkovs, a wcześniej gola strzelił Damian Szymański.

Jeszcze w pierwszej połowie murawę z powodu kontuzji opuścił Andreja Prokić. W meczu wystąpił już Paweł Komołow, który w mijającym tygodniu został wypożyczony z Żalgirisu Wilno.