Kolejne niezwykłe widowisko przy al. Unii. ŁKS przegrywa u siebie po raz pierwszy [ZDJĘCIA]

Piłkarze ŁKS-u Łódź przegrali u siebie z Miedzią Legnica 3:4. Łodzianie przez pół godziny grali w osłabieniu po czerwonej kartce dla Samu Corrala.

ŁKS ŁÓDŹ - MIEDŹ LEGNICA [RELACJA NA ŻYWO]

ŁKS Łódź - Miedź Legnica
3:4 (0:1)

Bramki: 0:1 K. Zapolnik (14. minuta) 0:2 K. Zapolnik (57. minuta) 1:2 Pirulo (62. minuta) 2:2 M. Trąbka (65. minuta) 2:3 J. Roman (75. minuta) 3:3 D. Srnić (82. minuta) 3:4 J. Roman (87. minuta)

Czerwona kartka: Corral, trener Stawowy (ŁKS)
Corral x2, Wolski, trener Stawowy x2, Dominguez, Srnić (ŁKS) Garuch, Tront, Matuszek, Purzycki (Miedź)

Strona wymaga odświeżania - kliknij odśwież

To było kolejne niesamowite spotkanie przy al. Unii. Poprzednio łodzianie zremisowali z Puszczą 4:4, teraz przegrali z Miedzią 3:4. Ełkaesiacy kończyli mecz w dziesiątkę, po czerwonej kartce dla Samu Corrala, który dostał dwie żółte kartki za niesportowe faule. Między Hiszpanem a obrońcami Miedzi iskrzyło od samego początku. Corral zszedł z boiska chwilę po tym, jak Pirulo zdobył bramkę kontaktową. Łodzianie zdołali doprowadzić do remisu 2:2 po dwóch minutach, ale grając w osłabieniu stracili kolejnego gola. W 82. minucie padła chyba jedna z najdziwniejszych bramek, jaką można było obejrzeć w Łodzi. Bramkarz Miedzi wybijał piłkę, a ta po odbiciu od pleców nabiegającego Dragoljuba Srnicia odbiła się od murawy i przeleciała nad golkiperem.

Jednego punktu łodzianom nie udało się "dowieźć" do końca. W 87. minucie do siatki Arkadiusza Malarza po raz drugi trafił rezerwowy Joan Roman. Warto dodać, że na trybuny odesłany został też trener ŁKS-u Wojciech Stawowy. To pierwsza domowa porażka ełkaesiaków w tych rozgrywkach Fortuna 1. Ligi

Łodzianie domagają się rzutu karnego. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Malarza, Nawotka był ściągany do parteru przez Matuszka. Sędzia jednak nie wskazuje na wapno, a kończy to spotkanie. Zmiany decyzji nie będzie, bo nie ma VAR-u

90'+5 Jeszcze żółty kartonik dla Purzyckiego. W mediach społecznościowych toczy się też dyskusji, czy Miedzi nie należy się walkower za to spotkanie, bo po zejściu Sajdaka, łodzianie grają bez młodzieżowca. W jednym z podpunktów art. 5. regulaminu rozgrywek Fortuna 1. Ligi można przeczytać: "w przypadku rozpoczęcia lub kontynuowania gry w składzie pomniejszonym o wymaganą liczbę zawodników młodzieżowych, drużyna może występować w tak zmniejszonym składzie bez konieczności uzupełnienia wymaganego limitu zawodników młodzieżowych"

90'+4 Srnić ogląda żółtą kartkę za ostry wślizg na połowie Miedzi. Ucierpiał Biernat

90'+3 Grobelny znów niepewnie wybił. To mogło skończyć się skutecznym lobowaniem bramkarza Miedzi, ale zdążył wrócić na linię Grobelny!

90'+1 Rzut wolny dla Miedzi. Blisko narożnika pola karnego ŁKS-u. Zapolnika zastępuje Lehaire

90' Drzazga ucierpiał na środku boiska po faulu Srnicia. Arbiter dolicza co najmniej cztery minuty

Drzazga zagrał na prawo do Zielińskiego, który dośrodkował. Dąbrowski nie przeciął toru lotu piłki, a Wolski nie upilnował Romana, który skutecznie zamknął tę akcję

87' GOL! 3:4! Joan Roman!

86' Nawotka na spalonym

Niesamowite rzeczy się dzisiaj dzieją przy al. Unii Lubelskiej 2. Miedź rozgrywała piłkę na własnej połowie, ta trafiła do Grobelnego, który chciał wybić daleko do przodu. Robiąc to nabił jednak nabiegającego Srnicia. Piłka odbiła się od pleców Serba, później od murawy i przeleciała nad zdezorientowanym bramkarzem Miedzi, trafiając do siatki. Ja tylko przypomnę, że ostatnio ŁKS zremisował u siebie z Puszczą Niepołomice 4:4

82' GOL! 3:3! Dragoljub Srnić!

81' Purzycki odbija piłkę po centrze Klimczaka, chciał ponowić obrońca ŁKS-u, ale nie opanował piłki przed linią końcową

80' Matuszek ogląda żółtą kartkę za bardzo ostry wślizg w nogi Rozwandowicza

77' Srnić zmienia Domingueza, Klimczak zastępuje Dankowskiego

Kapitalne podanie zewnętrzną częścią prawej stopy w wykonaniu Drzazgi. Roman dzięki temu stanął przed Malarzem, i płaskim strzałem wyprowadził Miedź na prowadzenie 3:2

75' GOL! 2:3! Joan Roman!

74' Dominguez fauluje Romana i ogląda żółtą kartkę

72' Wojciech Stawowy najpierw obejrzał żółtą kartkę po raz pierwszy, a po chwili po raz drugi i dalszą część meczu trener ŁKS-u obejrzy z wysokości trybun

71' Tront i Tupaj schodzą, w ich miejsca Roman i Drzazga

69' Nawotka zastępuje Sajdaka

68' Wolski na spalonym po prostopadłym podaniu Trąbki

67' Żółta kartka dla Tronta za faul taktyczny na Trąbce

Z 16 metrów strzelił płasko Dominguez, piłkę zblokował do boku Biernat, ale tam był Trąbka, który dobił z łatwością do niemal pustej bramki

65' GOOOL! 2:2! Michał Trąbka!

63' Druga żółta i w konsekwencji czerwona kartka dla Corrala, który po rozpoczęciu gry przez gości wbiegł w Purzyckiego, przewracając go! Protesty łodzian. Jeszcze żółta kartka dla Wolskiego. Bezsensowne zachowanie Corrala

Pirulo z rzutu wolnego zakręcił obok muru, a piłka wpadła wprost w okienko bramki legniczan

62' GOOOOL! 1:2! Pirulo!

61' Trąbka faulowany na wprost bramki Miedzi. Ok. 18 metrów. Żółta kartka za faul dla Garucha

60' Groźnie w polu karnym ŁKS-u po rzucie wolnym legniczan. Malarz uprzedził w ostatniej chwili Matuszka!

Zieliński uciekł Sajdakowi prawym skrzydłem, ściął do środka i zagrał na obieg do Śliwy, który przed chwilą zastąpił Łukawskiego. Śliwa dośrodkował prosto na głowę do Zapolnika, który z czterech metrów pokonał Malarza. Niezdecydowany w polu bramkowym był Rozwandowicz, który powinien w tej sytuacji kryć napastnika Miedzi

57' GOL! 0:2! Kamil Zapolnik!

56' Zbyt lekki strzał Trąbki z dystansu, nie mieli problemu z blokiem rywale. Śliwa zastępuje Łukowskiego

55' Jakiś uraz Łukowskiego. Potrzebna pomoc medyczna

54' Matuszek wybija za linię końcową po centrze Trąbki z prawego skrzydła

54' Corral faulowany na połowie Miedzi

51' Wolski nie zdołał skutecznie dośrodkować sprzed linii końcowej

49' Spięcie w polu karnym Miedzi. Znów iskrzy, i znów w roli głównej Corral. Hiszpan ogląda żółtą kartkę, podobnie jak jeden z legniczan

49' Niecelny strzał Trąbki z półwoleja z 14 metrów

47' Rzut wolny dla gości na połowie łodzian

46' Dankowski uciekł lewym skrzydłem, dośrodkował, a Grobelny odbił piłkę w stronę Corrala, który nie zdołał poprawnie ułożyć nogi... Pudło!

46' O godzinie 21.34 rozpoczęła się druga część gry. Jak na razie jedna zmiana, ale to jeszcze przeprowadzona w pierwszej połowie - Dąbrowski zastąpił kontuzjowanego Sobocińskiego

Koniec pierwszej połowy. Początek spotkania mógł się podobać. Gra była otwarta z obu stron. Jedynego gola jak na razie strzelił Kamil Zapolnik, a ŁKS poza bramką stracił jeszcze Jana Sobocińskiego, który musiał opuścić boisko z powodu kontuzji

45'+1 Zapolnik ucierpiał, musi zejść za linię boczną, bo na twarzy pojawiła się krew

45' Sędzia do pierwszej połowy dolicza co najmniej dwie minuty

45' Dośrodkowanie Sajdaka z lewej strony, Corral nie zdążył

44' Garuch spóźniony, fauluje Pirulo. Póki co, jeszcze bez kartki

43' Kolejne ostre dośrodkowanie Pirulo, ale znów górą w powietrzu goście

42' I jeszcze jeden wolny dla łodzian. Dogodna okazja dla Pirulo na dośrodkowanie

41' Celea nie dał rady wygrać walki o górną piłkę po centrze Pirulo z wolnego

40' Wolski faulowany przez Łukowskiego przy linii bocznej. Wysokość linii pola karnego Miedzi

39' Zablokowane dośrodkowanie Wolskiego z prawej strony

36' Purzycki stał sam trzy metry przed bramką Malarza, piłka po zagraniu jednego z ełkaesiaków do niego doleciała, ale pudło Purzyckiego! Futbolówka odbiła się tylko od zewnętrznej części słupka

36' Dąbrowski zastępuje Sobocińskiego

36' Rzut rożny dla Miedzi. Sobociński pokazuje, że potrzebuje zmiany

35' Purzycki przedarł się prawą stroną i zagrał na piąty metr przed bramkę ŁKS-u. Tam był jednak czujny Sobociński

32' Po centrze Pirulo z wolnego Grobelny piąstkuje na rzut rożny

31' Rzut wolny dla łodzian na połowie Miedzi. Blisko bocznej linii boiska, dobra okazja na dośrodkowanie

28' Teraz spięcie w środku pola pomiędzy Garuchem a Trąbką. Sędzia znów musi uspokajać piłkarzy

27' Zbyt głębokie dośrodkowanie Wolskiego

24' Uraz Sobocińskiego. Wychowanek ŁKS-u opatrywany na środku boiska. To jakiś problem z lewą nogą

22' Grobelny na posterunku po strzale Dankowskiego sprzed pola karnego

21' Zablokowane strzały Corrala i Sajdaka

20' Trąbka strzela niecelnie z 16 metrów. Wcześniej Pirulo uciekł lewym skrzydłem, jednak do piłki przez niego dośrodkowanej nikt nie zdążył

19' Miedź nie zamierza się bronić całą drużyną na własnej połowie. Wysoko wychodzą legniczanie, próbując uniemożliwić ełkaesiakom rozgrywanie od własnej bramki

16' Grobelny dobrze ustawiony po strzale Sajdaka z czterech metrów

Legniczanie wrzucali piłkę z autu pod własnym polem karnym, Łukowski dostał piłkę i błyskawicznie zagrał na wolne pole na połowę ŁKS-u. Zapolnik uciekł Celei, popędził w pole karne łodzian, gdzie wbiegł z łatwością przed Sobocińskiego i sprytną podcinką nad nogami Malarza umieścił piłkę w siatce tuż przy bliższym słupku bramkarza

14' GOL! 0:1! Kamil Zapolnik!

12' Grobelny łapie piłkę po dośrodkowaniu Pirulo. Sędzia jeszcze musi tutaj uspokoić Biernata i Corrala, którzy poróżnili się w polu karnym Miedzi

12' Łukowski uwolnił się spod opieki Celei, ale nieczysto trafił w piłkę

8' I korner dla legniczan

7' Pirulo przedzierał się z prawej strony pola karnego do środka, w końcu zagrał do nabiegającego Trąbki, ale ten trafił wprost w Grobelnego. Corral przy próbie dobitki faulował

5' Rzut rożny dla łodzian

3' Biernat z główki strzela prosto w Malarza

3' Purzycki faulowany na prawym skrzydle. Rzut wolny dla przyjezdnych, dobra okazja na dośrodkowanie

2' Rzut rożny dla legniczan po strzale Biernata, piłka odbiła się od głowy Corrala

1' O godzinie 20.30 rozpoczęło się to spotkanie. Goście na niebiesko, gospodarze tradycyjnie - na biało-czerwono-biało

Godzina 20.28 Jeszcze pamiątkowy melonik dla Antonio Domingueza za hat-tricka z meczu z Puszczą Niepołomice. To ostatnie domowe spotkanie łodzian zakończyło się remisem 4:4. Jak będzie dzisiaj?

Rezerwowi w ŁKS-ie: D. Arndta - M. Dąbrowski, A. Klimczak, J. Tosik, D. Srnić, J. Radziński, P. Gryszkiewicz, T. Nawotka, E. Kelechukwu. Trenerem jest Wojciech Stawowy

Na ławce rezerwowych Miedzi zasiadają dzisiaj: M. Hewelt - B. Bartkowiak, M. Lehaire, N. Mijusković, B. Musa, D. Panka, M. Śliwa, J. Roman, K. Drzazga. Trenerem jest Jarosław Skrobacz

Transmisja audio z dzisiejszego spotkania dostępna będzie w naszym kanale internetowym Radio Łódź Extra oraz na profilach na Facebooku i YouTube

A. Malarz - M. Wolski, D. Celea, J. Sobociński (36. M. Dąbrowski), K. Dankowski (77. A. Klimczak), Pirulo, M. Trąbka, M. Rozwandowicz, A. Dominguez (77. D. Srnić), P. Sajdak (69. T. Nawotka), S. Corral

J. Grobelny - P. Zieliński, M. Biernat, Sz. Matuszek, W. Pleśnierowicz, M. Garuch, J. Łukowski (56. M. Śliwa), A. Purzycki, D. Tront (71. J. Roman), P. Tupaj (71. K. Drzazga), K. Zapolnik (90. M. Lehaire)

Godzina 20.13 Piłkarze powoli kończą rozgrzewkę. Przed nami składy. Są dwie niespodzianki w ŁKS-ie - to Samu Corral w ataku i Daniel Celea na środku defensywy