Widzew pokonuje Arkę. Ofensywny mecz w Łodzi [ZDJĘCIA]

Piłkarze Widzewa Łódź wygrali u siebie z Arką Gdynia 2:1. Decydującego gola strzelił, obchodzący dzisiaj (29 listopada) 38. urodziny Marcin Robak.

WIDZEW ŁÓDŹ - ARKA GDYNIA [RELACJA NA ŻYWO]

RTS Widzew Łódź - Arka Gdynia
2:1 (1:0)

Bramki: 1:0 K. Czubak (22. minuta) 1:1 M. Żebrowski (47. minuta) 2:1 M. Robak (61. minuta)

Grudniewski, Możdżeń (Widzew) Letniowski, Kwiecień (Arka)

Strona wymaga odświeżania - kliknij odśwież

KONIEC! Widzew wygrywa z Arką 2:1. To było ciekawego, otwarte, ofensywne widowisko. Kilkanaście strzałów celnych z obu stron, 20 rzutów rożnych i trzy gole. Ten ostatni autorstwa dzisiejszego jubilata - Marcina Robaka

90'+2 Zablokowany strzał Wolsztyńskiego. Arkowcy domagają się rzutu karnego. Piłka trafiła w rękę Czubaka. Sędzia uznał, że to nie było celowe zagranie

90'+2 Widzewiacy wybijają piłkę z własnej szesnastki po centrze Letniowskiego z wolnego

90' Sędzia dolicza co najmniej trzy minuty

90' Danch zbyt nerwowo, odepchnął niższego Muchę, żeby wygrać pojedynek główkowy

89' Kwiecień ogląda żółtą kartkę za faul na Poczobucie

88' Mucha zmienia Możdżenia, Ojamaa wchodzi w miejsce Kuna

86' Deja z wolnego strzelił mocno, ale i bardzo niecelnie

85' Rzut wolny dla gdynian. Młyński faulowany. Ok. 25 metrów na wprost bramki Mleczki

85' Robak do końca wracał za Kwietniem i go zatrzymał przed linią końcową

84' Żółta kartka dla Możdżenia. Nie zgadzają się widzewiacy z tym, że sędzia dopatrzył się faulu

82' Coraz więcej miejsca w środku pola. Czy zobaczymy jeszcze jakąś bramkę?

79' Kajzer czujny na przedpolu po zagraniu Czubaka

78' Kajzer paruje do boku po strzale Możdżenia z dystansu

78' Letniowski w stylu rubgysty zatrzymał Kuna, który wychodził z kontrą. Żółta kartka

77' Młyński zatrzymany przez Nowaka. Korner dla gdynian

76' Mąka zastępuje Ameyawa

75' Ależ zamieszanie w polu karnym Widzewa. Kwiecień stał cztery metry od bramki niepilnowany, ale Wolsztyński szukał próbował strzelać zamiast podać!

74' Siemaszko zatrzymany przez Stępińskiego. Będzie jeszcze rzut rożny

74' Młyński niepilnowany na lewym skrzydle. Dostał piłkę, ściął do środka i strzelił z ok. 22 metrów... niecelnie!

71' Zablokowany strzał Letniowskiego, po chwili Jankowski nie trafił w piłkę po centrze Dancha!

70' Widzewiacy wybijają piłkę z pola karnego po dośrodkowaniu gdynian z narożnika

70' Zablokowane dośrodkowanie Siemaszki

69' Jankowski zastępuje Drewniaka, Siemaszko zmienia Żebrowskiego

68' Mleczko czujny na linii po strzale Marcjanika z główki. Piłka leciała jednak w środek bramki

68' Wolsztyński wywalczył rzut rożny

68' Niedokładne podanie Młyńskiego do Wolsztyńskiego w kontrze

67' Zablokowane dośrodkowanie Ameyawa, który wcześniej minął jednego z rywali

65' Niecelny strzał Możdżenia z dystansu

64' Poczobut przejął piłkę w środku, Czubak wyprowadził kontrę, i zagrał do niepilnowanego Robaka, który za długo zwlekał ze strzałem w polu karnym Arki i Kajzer zdążył skrócić kąt!

Kosakiewicz z wolnego dośrodkował na dalszy słupek, Możdzeń strzelił z woleja, ale Kajzer zdołał odbić piłkę. Ta spadła jednak przed nogi Robaka, który uderzył z pierwszej piłki, wyprowadzając łodzian na prowadzenie. Dla kapitana Widzewa to doskonały prezent na 38. urodziny, które obchodzi dzisiaj

61' GOOL! 2:1! Marcin Robak!

60' Robak faulowany przy narożniku boiska na połowie Arki. Doskonała okazja na dośrodkowanie dla Kosakiewicza

58' Stępiński odważnie zagrał wzdłuż bramki, Mleczko musiał się ratować wybiciem. Piłka jeszcze podskakiwała na murawie

57' Kun ogląda żółtą kartkę za faul na połowie Arki. Ucierpiał Deja

55' Mleczko odbija piłkę przed siebie po strzale Letniowskiego z dystansu, Żebrowski dobiegł, ale Mleczko zdążył jeszcze się rzucić pod nogi strzelca pierwszej bramki! Nie będzie nawet rogu dla gościu, bo piłka odbiła się jeszcze od Żebrowskiego!

51' Robak pudłuje z ok. 20 metrów! Zabrakło może jednego metra

50' Dwa dośrodkowania arkowców, po zamieszaniu niecelnie strzela Kwiecień

49' Rzut rożny dla Arki

Po wrzucie piłki z autu w pole karne Widzewa, Wolsztyńskiego zwiódł obrońców, odwrócił się do linii końcowej i zagrał w pole bramkowego, gdzie akcję zamknął Żebrowski. Piłka zanim wpadła do siatki, odbiła się jeszcze od słupka

47' GOL! 1:1! Mateusz Żebrowski!

46' O godzinie 13.44 rozpoczęła się druga część gry. Na razie bez zmian

Koniec pierwszej połowy. Widzew po naprawdę niezłej grze prowadzi z Arką 1:0. Sytuacji na podwyższenie prowadzenia, szczególnie w końcówce tej połowy było kilka. Natomiast warto zaznaczyć, że przy remisie z dobrej strony pokazał się też Miłosz Mleczko, zatrzymując piłkę po uderzeniu Rafała Wolsztyńskiego

44' Kajzer nogą, niczym bramkarz hokejowy, odbija piłkę po strzale Kuna z ostrego kąta!

43' Kajzer z najwyższym trudem i paruje piłkę nad poprzeczką! Strzelał z główki Ameyaw

43' Kajzer lewą ręką paruje do boku piłkę po strzale Kuna z 14 metrów!

42' Po dośrodkowaniu z wolnego, Czubak zgrywa głową do Nowaka, którego to strzał blokują rywale!

40' Idą na jakiś rekord rzutów rożnych piłkarze obu drużyn. Siedem dla Widzewa, a 12 łącznie korner w tym spotkaniu

39' I jeszcze raz z narożnika rozpocznie Kosakiewicz. Gdynianie radzą sobie po tym dośrodkowaniu

37' Zblokowany strzał Możdżenia z 16 metrów i jeszcze jeden korner

36' Rzut rożny dla łodzian

36' Zablokowany strzał Poczobuta z dystansu

34' Ależ okazja dla łodzian! Ameyaw przedarł się lewym skrzydłem, podał na obieg do Stępińskiego, który zagrał na linię boczną pola bramkowego do Kuna, a ten podał przed bramkę. Czubakowi zabrakło refleksu, a stał przed pustą bramką!

29' Niedokładne dośrodkowanie Poczobuta z głębi pola

28' I jeszcze rzut rożny dla gości. Dużo tych stałych fragmentów gry dzisiaj

27' Wolsztyński faulowany przez Grudniewskiego przed linią końcową. Zasłużona żółta kartka dla obrońcy Widzewa. "Krótki rzut rożny" dla Arki

24' Żebrowski zablokowany, rzut rożny dla przyjezdnych

Dośrodkowanie z narożnika, Nowak wygrał walkę o górną piłkę, ale trafił w słupek. Z trzech metrów dobił Czubak

22' GOOOL! 1:0! Karol Czubak!

21' Robak wywalczył rzut rożny

21' Grudniewski faulowany przez Wolsztyńskiego na własnej połowie. Ryzykownie wycofywał do środkowego obrońcy Stępiński

20' Wolsztyński znów uciekł obrońcom Widzew, ale spudłował po uderzeniu głową

19' Kolejny rzut rożny dla gdynian

14' Korner dla Arki

13' Mleczko instynktownie broni po strzale z główki Wolsztyńskiego!

12' Gdynianie domagali się odgwizdania rzutu karnego. Ich zdaniem Ameyaw ręką zatrzymywał piłkę. Sędzia nie dopatrzył się nieprzepisowego zagrania i wydaje się, że miał rację

11' Młyński przedzierał się wzdłuż linii końcowej, Nowak wybija za linię końcową

10' Gdynianie pozwalają widzewiakom na rozgrywanie, sami czekają na okazje do kontrataków

8' Zablokowany strzał Kuna sprzed pola karnego, po chwili zblokowana dobitka Robaka z 12 metrów. Rzut rożny

6' Możdżeń dośrodkował z wolnego, Kwiecień góruje jednak w powietrzu. Jeszcze Grudniewski zagrywał piłkę, będąc tyłem do bramki, jednak obok lewego słupka arkowców

5' Ameyaw faulowany na lewym skrzydle. Dobra okazja na dośrodkowanie

4' Czubak trafia w słupek po strzale z 11 metrów! Idealnie do Czubaka dograł na wolne pole Robak

3' Deja faulowany przez spóźnionego Możdżenia

1' O godzinie 12.41 rozpoczęło się to spotkanie. Goście w żółtych koszulkach i getrach oraz niebieskich spodenkach, gospodarze na czerwono

Godzina 12.39 Minuta ciszy ku pamięci zmarłego w ostatnią środę Diego Armando Maradony. Argentyńczyk miał 60 lat

Rezerwowi w Widzewie: W. Pawłowski - S. Rudol, D. Tanżyna, D. Mąka, P. Mucha, M. Fundambu, R. Prochownik, H. Ojamaa. Trenerem jest Enkeleid Dobi

Na ławce rezerwowych Arki zasiadają dzisiaj: K. Krzepisz - M. Łabojko, B. Boniecki, M. Jankowski, D. Markiewicz, A. Siemaszko, S. Ślesicki, Ł. Soszyński, J. Wawszczyk. Trenerem jest Ireneusz Mamrot

M. Mleczko - Ł. Kosakiewicz, K. Nowak, M. Grudniewski, P. Stępiński, D. Kun (88. H. Ojamaa), B. Poczobut, M. Możdżeń (88. P. Mucha), M. Ameyaw (76. D. Mąka), K. Czubak, M. Robak

D. Kajzer - A. Deja, A. Danch, M. Marcjanik, A. Marciniak, M. Młyński, M. Żebrowski (69. A. Siemaszko), B. Kwiecień, Sz. Drewniak (69. M. Jankowski), J. Letniowski, R. Wolsztyński