Legia wygrywa 5:0. W III rundzie zagra z Celticiem Glasgow

Piłkarze Legii Warszawa wygrali 5:0 w rewanżowym meczu II rundy eliminacji Ligi Mistrzów z Saint Patricks Athletics.

Po niespodziewanym remisie u siebie, piłkarze Legii Warszawa wygrali 5:0 z półamatorami z Irlandii - zespołem Saint Patricks Athletics. Choć wynik był wysoki, wygrana aż tak łatwo nie przyszła podopiecznym Henninga Berga. Warszawianie objęli prowadzenie w 26. minucie po trafieniu Miroslava Radovicia.

Przez kolejne ponad czterdzieści minut utrzymywał się tak wynik. W końcu Ondrej Duda zagrał prostopadle do Michała Kucharczyka, który sprytnie ograł obrońcę i wycofał do Michała Żyry. Ten z problemami, ale zdobył bramkę. Kolejne trzy gole legioniści strzelili w ostatnich dziesięciu minutach spotkania. Na listę strzelców wpisali się Jakub Kosecki i drugi raz Radović. Na koniec samobójcze trafienie zaliczył Conan Byrne.

Legia awansowała do trzeciej rundy eliminacji Ligi Mistrzów sezonu 2014/2015. Warszawianie zmierzą się w niej ze szkockim Cetliciem Glasgow. Pierwszy mecz zostanie rozegrany w Warszawie 29 lub 30 lipca. Rewanż tydzień później w Glasgow.