Młodzi Polacy udanie zakończyli eliminacje do EURO 2021

Piłkarze Reprezentacji Polski do lat 21 pokonali na Stadionie Miejskim w Łodzi Łotyszy 3:1. Był to zarazem debiut na ławce trenerskiej tej drużyny dla Macieja Stolarczyka.

Patryk Klimala strzelił trzeciego gola (Fot. Sebastian Szwajkowski)

Polacy od początku dzisiejszego (17 listopada) meczu mieli dużą przewagę. Łącznie oddali sześć celnych strzałów i mieli 12 rzutów rożnych. Do tego utrzymywali się przy piłce przez 63 proc. spotkania.

Do przerwy Łotysze jednak skutecznie się bronili, nie raz blokując strzały "Biało-Czerwonych" rozpaczliwymi wślizgami. Uderzenia z 48. minuty w wykonaniu Bartosza Białka nikt jednak nie był w stanie zatrzymać. Napastnik VFL Wolfsburg strzelił "nożycami", a piłka po odbiciu od słupka wpadła do siatki.

Niespełna kwadrans później było już 2:0. Dośrodkowanie Mateusza Bogusza z rzutu rożnego na gola zamienił Jakub Kiwior. W 71. minucie na 3:0 podwyższył Patryk Klimala. Tuż przed końcem pojedynku honorowe trafienie dla przyjezdnych zaliczył Marko Rezga.

Polacy w 10 meczach Grupy 5 eliminacji do młodzieżowego EURO 2021 zdobyli 20 punktów. O awansie zadecydują jednak wyniki innych spotkań.