Pewna wygrana ŁKS-u po trzech tygodniach przerwy

Piłkarze ŁKS-u Łódź pokonali na wyjeździe Unię Janikowo 2:0 w meczu 1/16 Fortuna Pucharu Polski. Gole dla łodzian strzelili Kelechukwu Ebenezer i Samuel Corral.

(Fot. Łukasz Grochala/Cyfrasport/ŁKS Łódź)

FORTUNA PUCHAR POLSKI. UNIA JANIKOWO - ŁKS ŁÓDŹ [RELACJA NA ŻYWO]

1/16 Fortuna Pucharu Polski
Unia Janikowo - ŁKS Łódź
0:2 (0:2)

Bramki: 0:1 Kelechukwu (22. minuta) 0:2 S. Corral (26. minuta)

Żółte kartki: Machaj (Unia)

KONIEC! ŁKS wygrywa na wyjeździe z Unią Janikowo 2:0. Gole strzelili w pierwszej połowie Kelechukwu oraz Samuel Corral. Łodzianie zagrają zatem w 1/8 finału Fortuna Pucharu Polski. Był to pierwszy mecz łodzian od 10 października. Tak długa przerwa wynikała z uwagi na zakażenia koronawirusem w zespole i przymusową kwarantannę

90'+1 Rzut rożny dla gospodarzy

90' Sędzia dolicza co najmniej dwie minuty

89' Fabiszewski łapie piłkę po dośrodkowaniu Pirulo

87' Dośrodkowanie janikowian... nikt nie trafił w piłkę. Było groźnie!

85' Machaj ogląda żółtą kartkę

83' Radziński faulowany

80' Niecelny strzał jednego z piłkarzy Unii

79' Złe podanie Gryszkiewicza. Gospodarze nie zdołali wykorzystać tego i wyprowadzić skutecznej kontry

77' Sekulski zmienia Corrala, a Sajdak wchodzi w miejsce Kelechukwu

76' Rzut rożny dla Unii

75' Faulowany Dankowski. Choć wyglądało to groźnie, obeszło się bez interwencji medycznej

73' Radziński od razu po wejściu faulował

72' Radziński zmienia Sobocińskiego

71' Kelechukwu minął kilku rywali, nie udało się jednak później stworzyć okazji do oddania strzału

68' Tosik do Domingueza, ten do Dankowskiego, który odegrał do Hiszpana. Dominguez zakończył tę szybką akcję strzałem lewą nogą... pudło

66' Rzut wolny dla gospodarzy. Urbański strzela... Arndt spokojnie broni

64' Długo rozgrywają łodzianie

61' Znów wymienili kilka podań Pirulo z Dominguezem, jednak nie udało się ani oddać strzału, ani zagrać w pole karne Unii

59' Pirulo minął trzech rywali, ale strzelił za wysoko

56' Hartwich zmienił Garstkę

53' Corral nie przejął piłki w polu karnym Unii

52' Moros blokuje strzał Goździka

51' Nieudane dośrodkowanie Domingueza z narożnika

50' Dankowski zablokowany. Rzut rożny

49' Gryszkiewicz trafia w słupek! Dobitka Pirulo niecelna

46' Trzy minuty po godzinie 14 rozpoczęła się druga część gry. Celea zastąpił Rozwandowicza, a Gryszkiewicz wszedł w miejsce Srnicia

Koniec pierwszej połowy. ŁKS prowadzi 2:0

43' Kelechukwu zatrzymany na lewej stronie

40' Corral uprzedzony w polu karnym gospodarzy

39' Tym razem groźna odpowiedź Unii. Zabrakło niewiele, aby Arndt musiał wyjąć piłkę z siatki

38' Kolejny raz prawą stroną próbowali przedrzeć się przyjezdni. Tym razem nie udało się stworzyć okazji do strzału

34' Groźna akcja gospodarzy. Sobociński zablokował pierwszy strzał, dobitka Machaja niecelna!

31' I znów zacentrował Dankowski z prawej strony, jednak tym razem za wysoko. Kelechukwu nie zdołał zamknąć

29' Nie zwalniają tempa ełkaesiacy. Znów rozgrywają piłkę w środku pola, szukając później prostopadłego zagrania

Prawym skrzydłem uciekł Dankowski, dośrodkował po raz kolejny, ale tym razem piłka minęła już obrońców Unii i z kilku metrów wślizgiem wpakował ją do siatki Corral

26' GOOOL! 0:2! Samuel Corral!

Kelechukwu wbiegł w pole karne Unii jako napastnik i płaskim strzałem otworzył wynik tego spotkania

22' GOOOL! 0:1! Kelechukwu Ebenezer!

21' Pirulo uprzedzony w kontrze

20' Fabiszewski łapie piłkę po uderzeniu Tosika

19' Dłuższa akcja łodzian. Piłkę wymieniali między sobą Hiszpanie, jednak ostatecznie Corral nie przejął jej przed polem karnym Unii

18' Zagranie Machaja z ostrego kąta, Arndt czujny na przedpolu

17' Niecelny strzał Kelechukwu z narożnika pola karnego

15' Zbyt lekkie dośrodkowanie Dankowskiego

14' Zablokowane dośrodkowanie Dankowskiego z prawej strony

14' Corral faulowany na środku boiska

10' Spokojny początek. Gra toczy się w środku. Póki co jednak sporo strat. Po łodzianach widać, że ostatnio - z uwagi na zakażenia koronawirusem i kwarantannę - nie grali. Przypomnę, że ostatnie spotkanie ełkaesiacy rozegrali trzy tygodnie temu, remisując z Arką Gdynia

8' Akcja Domingueza i Pirulo zakończona niecelnym strzałem

7' Moros zatrzymał wychodzącego z kontrą Machaja

6' Łodzianie dłużej rozgrywają, ale na razie nie potrafią przedrzeć się przed pole karne gospodarzy

3' Moros wygrywa walkę we własnym polu karnym

1' O godzinie 13.02 rozpoczęło się to spotkanie

Godzina 12.55 Na ławce rezerwowych ŁKS-u zasiądą: A. Malarz - M. Bąkowicz, D. Celea, P. Sajdak, J. Radziński, P. Gryszkiewicz, Ł. Sekulski. Trenerem jest Wojciech Stawowy

G. Fabiszewski - G. Goździk, M. Wrześniewski, E. Hulisz, D. Radomski, P. Kędziora, P. Urbański, B. Machaj, P. Jakubowski, D. Garstka (56. F. Hartwich), T. Kowalczuk D. Arndt - K. Dankowski, C. Moros, M. Rozwandowicz (46. D. Celea), J. Sobociński (72. J. Radziński), Pirulo, D. Srnić (46. P. Gryszkiewicz), A. Dominguez, J. Tosik, Kelechukwu (77. P. Sajdak), S. Corral (77. Ł. Sekulski)

Godzina 12.45 Piłkarze kończą rozgrzewkę. Pogoda w Janikowie całkiem dobra jak na koniec października. Nie wieje, nie pada. Ok. 10 stopni C. Za chwilę składy