PGE GKS Bełchatów wygrywa z Legią Warszawa

Piłkarze PGE GKS-u Bełchatów wygrali na wyjeździe z Legią Warszawa 1:0. Jedyną bramkę tego spotkania zdobył Bartosz Ślusarski.

Sezon 2014/2015 T-Mobile Ekstraklasy rozpoczął się w piątek (18 lipca). W sobotę (19 lipca) po rocznej banicji w I lidze, do rywalizacji na najwyższym poziomie powrócili piłkarze PGE GKS-u Bełchatów. "Brunatni" pokazali, że nie będą chłopcami do bicia i na wyjeździe pokonali Mistrza Polski - Legię Warszawa 1:0. Jedyną bramkę zdobył tuż przed przerwą Bartosz Ślusarski, który wykorzystał świetne dogranie Michała Maka. Przez cały mecz bełchatowianie próbowali grać piłką i wyprowadzać szybkie akcje skrzydłami, które kończyły się groźnymi dośrodkowaniami. Gospodarze też mieli swoje sytuacje, ale świetnie bronił Arkadiusz Malarz. Mistrz I ligi wygrał na początek nowych rozgrywek z Mistrzem T-Mobile Ekstraklasy.

Zapraszamy do zapoznania się z relacją, jaką na żywo prowadziliśmy z meczu Legia Warszawa - PGE GKS Bełchatów.

Legia Warszawa - PGE GKS Bełchatów
(Wynik końcowy)
0:1 (0:1)

Bramki: 0:1 B. Ślusarski (45. minuta)

Pinto, Rzeźniczak (Legia) Ślusarski, Rachwał, Poźniak, Basta (GKS)

D. Kuciak - I. Lewczuk, D. Junior, M. Wieteska (46. J. Rzeźniczak), B. Bereszyński, J. Kosecki, I. Vrdoljak (46. B. Kalinkowski), H. Pinto, A. Ryczkowski, V. Dvalishvili (46. M. Saganowski), A. Piech A. Malarz - A. Basta, P. Baranowski, B. Telichowski, A. Norambuena, Mateusz Mak, G. Baran, K. Poźniak, P. Rachwał (65. Sz. Sawala), Michał Mak (85. A. Mójta), B. Ślusarski (90. D. Turkovs)

Strona wymaga odświeżania - wciśnij F5

Koniec meczu! PGE GKS Bełchatów wygrywa na stadionie Legii Warszawa 1:0!
  90'+3 Bełchatowianie wybijają piłkę, która nie dolatuje do pustej bramki
  90'+3 Turkovs zmienia jeszcze Ślusarskiego, Kuciak biegnie w pole karne GKS-u przed ostatnim rzutem wolnym
  90'+2 Żółta kartka dla Poźniaka
  90'+1 Ofiarna obrona bełchatowian. Sytuację wyjaśnił Mateusz Mak, wyprowadzając piłkę kilkudziesięciometrowym rajdem między zawodnikami Legii
  90' Spotkanie potrwa co najmniej dwie minuty dłużej
  89' Kapitalna okazja bełchatowian! Ślusarski wycofał piłkę do Mójty, ale ten z kilku metrów trafia w Kuciaka
  88' Malarz piąstkuje piłkę na 10. metrze od własnej bramki. Skutecznie
  87' Pinto strzela z ponad 25 metrów z rzutu wolnego, piłka przelatuje obok lewego słupka bramki Malarza
  86' Kosecki przedziera się prawym skrzydłem, strzela...zablokowany przez Telichowskiego
  85' Michał Mak opuszcza boisko, w jego miejsce pojawia się Mójta, a tymczasem pozostali bełchatowianie uzupełniają płyny na ostatnie minuty spotkania
  84' Ostre dośrodkowanie Pinto z wolnego, Malarz piąstkuje do przodu, ale podanie Norambueny do Maka niecelne
k 83' Żółta kartka dla Basty za faul przy bocznej linii boiska z lewej strony
  82' Strzelał Pinto, ale w mur, dobitka Juniora także zablokowana. Przy próbie kontrataku faulowany był Michał Mak, Rzeźniczak dostaje żółtą kartkę
  81' Ryczkowski zastawia się przed Baranem, który fauluje go w odległości 17 metrów na wprost bramki Malarza. Kto będzie strzelał?
  79' Legioniści biją głową w mur, chociaż bełchatowianom powroty do obrony sprawiają coraz większe problemy
  73' Saganowski zablokowany przez Telichowskiego przy strzale z 16 metrów
  70' Kontra "Brunatnych". Ślusarski podaje do Poźniaka, ten strzela z 17 metrów na wprost bramki, ale bardzo niecelnie
  67' Groźna akcja gospodarzy lewą stroną. Piłkę wymieniali ze sobą Bereszyński i Pinto, po dośrodkowaniu tego drugiego głową z pola karnego uderzał Piech...niecelnie
  65' Patryk Rachwał opuszcza murawę, w jego miejsce pojawia się Szymon Sawala
  63' Próba Piecha sprzed pola karnego, piłka po rykoszecie wylatuje za linię końcową
  61' Groźne dośrodkowanie Lewczuka z prawej strony boiska, Malarz minął się z nią, ale nie było tam legionistów. Wzmaga się doping kibiców GKS-u, których do Warszawy przyjechało kilkuset
  60' Telichowski decyduje się na strzał z ponad 30 metrów, ale nieczysto trafia w piłkę, która przelatuje daleko od bramki Kuciaka
  59' Potężny strzał Pinto z ponad 20 metrów, piłka przeleciała obok słupka
  58' Piech przerzuca piłkę nad bełchatowianami, adresatem był Saganowski, którego dobrze pilnował jednak Baranowski. To umożliwiło skuteczną interwencję Malarzowi
  54' Malarz świetnie łapie piłkę po strzale Ryczkowskiego. Bereszyński zbyt łatwo przedarł się w tej sytuacji lewą stroną
  52' Dobre podanie na wolne pole do Mateusza Maka, ale ten nie zabrał się z piłką. Gdyby mu się udało, popędziłby sam na sam z Kuciakiem
  51' Po zmianie stron, mimo trzech roszad w składzie Legii, przebieg gry nie uległ większej zmianie. Warszawianie próbują atakować, ale bełchatowianie mądrze się przesuwają, przecinając co chwila podania rywali
  47' Żółta kartka dla Rachwała, który rozgrywa swoje 265 spotkanie w ekstraklasie, a teraz zachował się jak dziecko, faulując po gwizdku
  46' Rozpoczęła się druga połowa spotkania. Aż trzy zmiany w zespole Legii. Zeszli Mieteska, Vrdoljak i Dvalishvli. W ich miejsce pojawili się Rzeźniczak, Kalinkowski i Saganowski
  Koniec pierwszej połowy meczu. PGE GKS Bełchatów prowadzi z Legią Warszawa 1:0
  Michał Mak popędził lewą stroną, wstrzelił futbolówkę w pole karne, a tam do siatki skierował ją z czterech metrów Ślusarski. Legioniści domagali się odgwizdania spalonego, ale sędziowie ocenili to inaczej
  45'+1 GOOOOLLLL!!!!!!! Bartosz Ślusarski! 0:1!!!
  45' Kosecki na prawej stronie pola karnego, sprytnym zamachem kładzie na murawie Norambuenę i strzela po krótkim rogu. Malarz zachował czujność i nogę podbił piłkę do góry. Później z linii wybijał ją głową jeszcze Baranowski. Połowa przedłużona o minutę
  44' Ostatnie minuty pierwszej połowy nieco senne, legioniści przejęli kontrolę nad grą. Bełchatowianie nastawieni na kontry
  41' Żółta kartka dla Ślusarskiego za faul w środku pola na Piechu
  40' Znów wrzutka z wolnego, tym razem Dvalishvili strzela głową. Malarz broni bez problemu, rzucając się efektownie "na notę"
  38' Doskonała okazja dla legionistów. Z rzutu wolnego z prawej strony boiska dośrodkowywał Pinto, ale jego koledzy spóźnili się do piłki, która przeleciała obok słupka
  32' Oblężenie bramki Kuciaka. Strzelać próbowali bracia Makowie i Ślusarski, kończy się na rzucie rożnym
  30' Kapitalna akcja bełchatowian! Norambuena ruszył lewą stroną i podał na wolne pole po linii do Michała Mak. Ten dośrodkował do swojego brata, ale Mateusz z czterech metrów skierował piłkę głową obok dłuższego słupka Kuciaka
  29' Ryczkowski przewraca się przy próbie wyjścia na wolne pole, gwizdek sędziego milczy
  28' Dużo zamieszania w polu karnym gospodarzy po dośrodkowaniu z wolnego w wykonaniu Poźniaka, ale kończy się groźną kontrą. Kosecki naciskany przez Rachwała przewrócił się na 17. metrze od bramki gości i stracił piłkę na rzecz Malarza
  27' Żółta kartka dla Pinto
  26' Mateusz Mak faulowany na linii pola karnego, sędzia decyduje, że było to jeszcze przed linią
  25' Znów groźnie w polu karnym GKS-u. Malarz zażegnuje niebezpieczeństwo interwencją na 5. metrze
  24' Błąd bełchatowian, Vrdoljak podaje do Ryczkowskiego. Ten strzela potężnie z 14 metrów, ale niecelnie
  23' Malarz wybiega na 20. metr od własnej bramki i uprzedza wychodzącego na czystą pozycję Piecha
  20' "Brunatni" długo utrzymują się w okolicy pola karnego Legii. Wrzucają piłę na lewą stronę, Michał Mak skacze najwyżej i próbuje lobować Kuciaka... piłka przeleciała nad poprzeczką
  17' Wrzutka Poźniaka z rzutu wolnego, zamieszanie w polu karnym legionistów, Ślusarski próbuje strzelać przewrotką... trafia nieczysto...
  16' Dobra szansa dla bełchatowian, będzie rzut wolny z narożnika pola karnego, ok. 7 metrów od linii szesnastki
  12' I znów bełchatowianie prawą stroną i ponownie Kuciak uprzedza napastników
  10' Szybka akcja gości. Mateusz Mak pomknął prawą stroną i zagrał na wolne pole do pokazującego się Ślusarskiego. Kuciak uprzedził napastnika GKS-u
  8' Pierwszy korner mieli też giekaesiacy. Nie udało się oddać strzału na bramkę
  7' Pierwszy rzut rożny dla legionistów, było trochę pretensji gospodarzy o jakieś przewinienie bełchatowian, ale gwizdek arbitra milczy
  4' Pierwsze minuty dla Legii. Warszawianie dłużej utrzymują się przy piłce. Goście nieco cofnięci, ale nie dają się zepchnąć do głębokiej defensywy
  1' Punktualnie o godzinie 20.30 rozpoczęło się to spotkanie. Zaczęli gospodarze
  Rezerwowi w Legii to: K. Jałocha - M. Saganowski, J. Rzeźniczak, R. Bartczak, Ł. Broź, Ł. Moneta, B. Kalinowski. Trenerem jest Henning Berg
  Na ławce rezerwowych GKS-u zasiądą: E. Zubas - S. Szymański, Sz. Sawala, D. Turkovs, Ł. Wroński, A. Mójta, B. Bartosiak. Trenerem jest Kamil Kiereś
Godzina 20.00 Jesteśmy już na stadionie Legii. Za chwilę podamy pierwsze składy obu drużyn
  Godzina 14.30 Do rozpoczęcia meczu pozostało 6 godzin. Przypomnijmy, jak bełchatowianie cieszyli się z wygrania I ligi i awansu do T-Mobile Ekstraklasy

No brawo !!!! Legia to kompromitacja polskiej piłki .