Widzew remisuje choć grał w dziesiątkę prawie cały mecz i przegrywał [ZDJĘCIA]

Piłkarze Widzewa Łódź zremisowali u siebie z Zagłębiem Sosnowiec 1:1. Wyrównującego gola strzelił dla łodzian Patryk Mucha. Gospodarze od 13. minuty grali w osłabieniu po czerwonej kartce dla Krystiana Nowaka.

WIDZEW ŁÓDŹ - ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC [RELACJA NA ŻYWO]

RTS Widzew Łódź - Zagłębie Sosnowiec
1:1 (0:0)

Bramki: 0:1 J. Oliveira (61. minuta) 1:1 P. Mucha (70. minuta)

Czerwona kartka: Nowak (Widzew)
Nowak x2, Robak, Becht (Widzew) Turzyniecki, Duriska (Zagłębie)

KONIEC! Widzew choć przez ponad 75 minut grał w dziesiątkę, później przegrywał, zdobywa jeden punkt! To pierwszy remis łodzian w tym sezonie Fortuna 1. Ligi

90+4 Czerwona kartka dla asystenta Dobiego - Marcina Broniszewskiego

90'+2 Za głębokie dośrodkowanie Pawłowskiego

90'+1 Mleczko pewnie łapie po strzale Goncalo z 17 metrów

90' Sędzia dolicza co najmniej trzy minuty

90' Szwed na spalonym

88' Słupek po strzale Karbowego z wolnego! Dobitka Pawłowskiego bardzo niecelna!

87' Goncalo faulowany przed polem karnym Widzewa przez Grudniewskiego. Do bramki Mleczki ok. 22 metrów

86' Poczobut faulowany w środku pola przez Karbowego. Widzewiacy oszczędzają cenne sekundy

84' Zablokowany strzał Nowaka. Rzut rożny

82' Nowak zmienia Mularczyka

81' Mularczyk pudłuje z bocznej strefy pola karnego

81' Seria rzutów rożnych dla Zagłębia trwa

80' Zablokowany strzał Karbowego z 20 metrów

80' Korner dla sosnowiczan

78' Tanżyna znów wybija piłkę głową z własnego pola karnego

77' Tanżyna czujny w polu bramkowym po dośrodkowaniu Pawłowskiego

75' Mąka wchodzi w miejsce Kuna, Stępiński zastępuje Bechta

73' Karbowy zmienia Małeckiego, Szwed zastępuje Oliveirę

Kun na lewym skrzydle zagrał do Muchy, który podał w pole karne do Czubaka. Ten próbował się przedrzeć wszerz szesnastki, ale ostatecznie wycofał do Muchy, który strzelił bez przyjęcia, doprowadzając do wyrównania

70' GOOOOL! 1:1! Patryk Mucha!

70' Goncalo zatrzymany w polu karnym Widzewa

69' Czubak zmienia Robaka

68' Podwójna zmiana w Widzewie. Poczobut zastępuje Możdżenia

66' Goncalo zatrzymany w polu karnym Widzewa przez Bechta

65' Mularczyk pudłuje z dystansu!

64' Kontra czterech na trzech sosnowiczan. Pałowski do obiegającego lewym skrzydłem Małeckiego, ten w pole karne do Mularczyka, jednak zdążył wrócić Możdżeń!

62' Gojny zatrzymany w polu karnym Widzewa. W sukurs kolegom z obrony przybył Michalski

Gojny dośrodkował lewą nogę, piłka dochodziła do bramki, a Mucha nie doskoczył do niej. Oliveira strzelił z główki z czterech metrów, nie dając szans Mleczce

61' GOL! 0:1! Joao Oliveira!

60' Jeszcze jeden korner dla gości

60' Mleczko z trudem na rzut rożny po strzale z dystansu Pawłowskiego

58' Ryndak ucierpiał przed polem karnym Widzewa. Potrzebna pomoc medyczna

57' Zablokowany strzał Robaka z 10 metrów!

54' Kosakiewicz wywalczył kolejny rzut rożny

52' Złe wybicie Mleczki. Pawłowksi ruszył lewym skrzydłem, ściął do środka, ale za daleko wypuścił sobie piłkę

52' Mularczyk trafia tylko w boczną siatkę! Małecki dośrodkował z lewego skrzydła na piąty metr

51' Zamieszanie w polu karnym Widzewa po dośrodkowaniu Kosakiewicza z narożnika. Robak nie dał rady oddać strzału!

51' Zablokowany strzał Możdżenia z wolnego. Rzut rożny

50' Duriska ogląda żółtą kartkę za faul na Kunie. Faul pół metra od linii bocznej pola karnego!

48' Michalski przedarł się prawą stronę, zbiegł do środka i strzelił lewą nogą z ok. 19 metrów. Niecelnie

46' O godzinie 19.13 rozpoczęła się druga część gry. Zmiana w Zagłębiu - Pawłowski zastąpił Turzynieckiego, który przed przerwą obejrzał żółtą kartkę. Jeszcze w pierwszej połowie Grudniewski zmienił Fundambu. To roszada po czerwonej kartce dla Nowaka

Koniec pierwszej połowy. Od 15. minuty łodzianie grają w dziesiątkę po drugiej żółtej i w konsewkencji czerwonej kartce dla Nowaka. Wcześniej blisko samobójczej bramki był Robak. Mimo to, mamy bezbramkowy remis. Jak będzie po zmianie stron?

45'+1 Mleczko pewnie łapie piłkę po dośrodkowaniu Ryndaka z prawego skrzydła

45' Sędzia dolicza do pierwszej minuty co najmniej jedną minutę

43' Tanżyna wściekły, że sędzia odgwizdał jego faul, ale ten odbiór piłki był przez nogi Goncalo

42' Maia poślizgnął się przed strzałem po zgraniu Goncalo i to uratowało widzewiaków

41' Turzyniecki ogląda żółtą kartkę za taktyczny faul na połowie Widzewa. Wcześniej świetnie piłkę przy linii końcowej przejął Tanżyna, który nie dał się oszukać Goncalo

40' Mleczko skutecznie piąstkuje po dośrodkowaniu z narożnika. Po chwili Maia zacentrował i tym razem złe zgranie Goncalo

39' Zablokowana centra Turzynieckiego. Korner

38' Turzyniecki przedarł się prawym skrzydłem, dośrodkował na dalszy słupek, gdzie piłkę zdołał zgrać Małecki lewą nogą. Tanżyna blokuje piłkę tuż przed głową Mularczyka! Obrońca Widzewa zagrywał poniżej wysokości pasa, więc nie ma mowy o faulu

37' Małecki dośrodkował z lewej strony, czujny w polu karnym Tanżyna

36' Teraz na raty złapał Stępniowski. Bramkarze mają problem z utrzymaniem w rękach mokrej piłki

35' Dośrodkowanie Mularczyka z wolnego. Mleczko na raty łapie

33' Możdżeń przypadkowo trafiony w głowę. Może jednak grać dalej

32' Mularczyk trafia z wolnego prosto w mur

31' Teraz Becht sfaulował tak, jak wcześniej robił do Nowak. Powalony Turzyniecki przed polem karnym Widzewa. Żółta kartka dla Bechta. Do bramki Mleczki ok. 18-19 metrów

30' Dobry powrót Michalskiego, który zatrzymał Gojnego. Kosakiewicz jednak niedokładnie w wyprowadzeniu kontry

28' Goncalo ucierpiał na połowie Widzewa, ale obędzie się bez pomocy medycznej

26' Michalski w kontrze za mocno do Kuna

24' Tanżyna przy linii bocznej zatrzymał Maię

23' Za mocne dośrodkowanie Turzynieckiego

20' Widzewiacy wyprowadzili dobrą kontrę. Michalski do Kuna, ten utrzymał piłkę przy linii bocznej pola karnego i odegrał do Michalskiego, który huknął z ok. 15 metrów... Stępniowski na posterunku! Będzie tylko rzut rożny

18' Małecki przejmuje piłkę przed polem karnym Widzewa, strzela mocno lewą nogą... bardzo niecelnie!

17' Zaskakująca decyzje trenera Dobiego. To, że wprowadza on środkowego obrońcę dziwne nie jest, ale to, że Grudniewski zastępuje najlepszego w ostatnich meczach Fundambu - już zdecydowanie tak

14' Żółtą kartkę obejrzał jeszcze chyba trener Dobi, albo ktoś z jego sztabu szkoleniowego

13' Jeszcze żółta kartka dla Robaka za protesty

13' Nowak znów łapie odwracającego się zawodnika. Tym razem Małeckiego. Żółta kartka dla Nowaka - druga dzisiaj, i w konsekwencji czerwona!

11' Spalony po dośrodkowaniu Kosakiewicza z wolnego

10' Michalski faulowany przez Oliveirę. Dobra okazja na dośrodkowanie dla widzewiaków

9' Błąd Kosakiewicza w środku pola. Mularczyk przejął piłkę i ruszył lewą stroną, a później dośrodkował, jednak Goncalo źle przyjął sobie piłkę

7' Becht fauluje Mularczyka, gwizdek sędziego zniknął gdzieś wśród dopingu kibiców

6' Ależ szczęście widzewiaków! Po rzucie rożnym sosnowiczan, piłkę z krótkiego rogu głową uderzył... Robak, trafiając w słupek!

5' Mucha zablokował dośrodkowanie Małeckiego. Następny korner

4' Zablokowany strzał Goncalo po dośrodkowaniu Turzynieckiego. Rzut rożny

3' Goncalo strzelił z wolnego wprost w Mleczkę

1' Nowak ratował się faulem taktycznym i już pierwsza żółta kartka. Trzeba zaznaczyć, że zasłużona

1' Punktualnie o godzinie 18.10 rozpoczęło się to spotkanie. Goście na biało, gospodarze na czerwono

18.09 Rezerwowi w Widzewie: W. Pawłowski - M. Grudniewski, S. Rudol, P. Stępiński, B. Poczobut, D. Mąka, M. Ameyaw, R. PRochownik, K. Czubak. Trenerem jest Enkeleid Dobi

Godzina 18.07 Na ławce rezerwowych Zagłębia zasiądą dzisiaj: K. Chorążka - M. Kieca, P. Polczak, K. Radkowski, M. Szwed, N. Korzeniecki, F. Karbowy, Sz. Pawłowski, O. Nowak. Trenerem jest Krzysztof Dębek

M. Mleczko - Ł. Kosakiewicz, K. Nowak, D. Tanżyna, F. Becht (75. P. Stępiński), M. Michalski, M. Możdżeń (68. B. Poczobut), M. Fundambu (17. M. Grudniewski), P. Mucha, D. Kun (75. D. Mąka), M. Robak (69. K. Czubak)   K. Stępniowski - Ł. Turzyniecki (46. Sz. Pawłowski), D. Ryndak, L. Duriska, M. Grudziński, D. Gojny, P. Małecki (73. F. Karbowy), J. Oliveira (73. M. Szwed), M. Maia, P. Mularczyk (82. O. Nowak), G. Gregorio