Sezon 2014/2015 T-Mobile Ekstraklasy wystartował

Pogoń Szczecin wygrała z Podbeskidziem Bielsko-Biała 3:2, a Górnik Łęczna zremisował z Wisłą Kraków 1:1 w pierwszych meczach sezonu 2014/2015 piłkarskiej T-Mobile Ekstraklasy.

Marek Sokołowski zdobył jedną z pierwszych bramek nowego sezonu (Fot. Robert Zwoliński)

Nowy sezon T-Mobile Ekstraklasy wystartował w piątek (18 lipca) w Bielsku-Białej. Tamtejsze Podbeskidzie nie sprostało Pogoni Szczecin. Dwukrotnie prowadzenie obejmowali jednak gospodarze. W 9. minucie trafił Bartłomiej Konieczny, a w 53. minucie Marek Sokołowski. Gole te przedzielił strzałem z 29. minuty Łukasz Zwoliński.

"Portowcy" losy spotkania rozstrzygnęli w końcówce. W 87. minucie gola głową - podobnie jak oba trafienia bielszczan - strzelił Maciej Dąbrowski. W doliczonym czasie gry zaskakującym uderzeniem z dystansu popisał się Adam Frączczak, który przerzucił piłkę nad Richardem Zajacem.

Drugi piątkowy mecz zakończył się podziałem punktów. Górnik Łęczna objął prowadzenie w spotkaniu z Wisłą Kraków po pięknym golu Tomasza Nowaka. Były piłkarz ŁKS-u Łódź pokonał Michała Buchalika potężnym strzałem sprzed pola karnego. Goście wyrównali w 41. minucie. Maciej Sadlok również uderzył sprzed "szesnastki". Tor lotu futbolówki zmienił jeszcze inny eks-ełkaesiak - Grzegorz Bonin - i ta wpadła do siatki obok bezradnego Silvio Rodicia.

W sobotę sezon zainauguruje PGE GKS Bełchatów. Podopieczni Kamila Kieresia zmierzą się na wyjeździe z Mistrzem Polski - Legią Warszawa. Relację na żywo z tego spotkania będzie można śledzić na antenie i portalu Radia Łódź.