ŁKS przegrywa kolejny raz [ZDJĘCIA]

Piłkarze ŁKS-u Łódź przegrali u siebie z Górnikiem Zabrze 1:3. Jedynego gola dla łodzian strzelił Jan Sobociński.

ŁKS ŁÓDŹ - GÓRNIK ZABRZE [RELACJA NA ŻYWO]

ŁKS Łódź - Górnik Zabrze
1:3 (0:1)

Bramki: 0:1 S. Vasilantonopoulos (44. minuta) 0:2 I. Angulo (59. minuta, karny) 0:3 G. Giakoumakis (61. minuta) 1:3 J. Sobociński (85. minuta)

Czerwona kartka: Dąbrowski (ŁKS)
Srnić, Guima, Dąbrowski x2 (ŁKS) Koj (Górnik)

Koniec! ŁKS przegrywa u siebie 1:3 z Górnikiem Zabrze. Przy równoległym prowadzeniu Wisły Kraków z Wisłą Płock oznacza to już spadek łodzian z PKO Ekstraklasy. Spotkanie w Krakowie jeszcze trwa. Koniec meczu w Krakowie. Miejscowa Wisła wygrała i tym samym, ŁKS już jej w tabeli nie przegoni. Łodzianie spadają do Fortuna 1. Ligi

90'+6 Chudy piąstkuje po strzale Pirulo z dystansu

90'+5 Rzut rożny dla łodzian

90'+4 Bainović uderzył z wolnego z 30 metrów mocno, ale bardzo niecelnie

90'+3 Dąbrowski ostro wchodzi w Giakoumakisa w walce o górną piłkę i ogląda za to drugą żółtą kartkę, a w konsekwencji czerwoną

90'+2 Niecelny strzał z główki Dąbrowskiego. Dośrodkował z wolnego Ratajczyk

90' Sędzia dolicza co najmniej pięć minut do drugiej połowy

90' Malarz piąstkuje po dośrodkowaniu z wolnego, wybijając daleko poza szesnastkę

89' Dobra okazja dla zabrzan na dośrodkowanie z wolnego, przy narożniku boiska

88' Żółta kartka dla Dąbrowskiego za ostry faul na własnej połowie

87' Niecelny strzał łodzian po dośrodkowaniu z wolnego

Trąbka dośrodkował z rzutu rożnego, a Sobociński głową skierował piłkę w stronę bramki. Chudy czubkami palców trącił futbolówkę, a na linii bramkowej próbował ją jeszcze wybić Vasilantonopoulos. Po interwencji Greka piłka wpadła do siatki. Na razie ten gol zapisany Sobocińskiemu, ale może być jeszcze w tym względzie jakaś weryfikacja

85' GOOOOOOOL! 1:3! Jan Sobociński!

84' Trąbka po krótkim zwodzie huknął z 18 metrów... Chudy z trudem na rzut rożny!

83' Malarz wypuścił piłkę z rąk po mocnym strzale Jirki, dobitkę Giakoumakisa niemal na linii bramkowej zatrzymuje Grzesik!

82' Guima ogląda żółtą kartkę za faul przy linii bocznej na Ryczkowskim

82' Po dośrodkowaniu z narożnika Malarz łapie na raty

81' Kolejny korner dla zabrzan

80' Odważny strzał Ratajczyka z dystansu, ale piłka przelatuje daleko od celu

78' Rzut rożny dla gości

76' Wróbel wchodzi w miejsce Corrala

76' Jimenez pudłuje po strzale głową z pięciu metrów

75' Teraz brawa dla łodzian za wycofanie do Malarza. Na tę chwilę ŁKS już na pewno spada z PKO Ekstraklasy, bowiem w równolegle rozgrywanym meczu Wisła Kraków prowadzi z imienniczką z Płocka 1:0

74' Zblokowany strzał Pirulo, Chudy łapie bez problemu. Ironiczne brawa od kibiców

72' Ściślak ucierpiał w środku pola po przypadkowym zderzeniu z Wolskim

70' Angulo może już odpocząć. Ryczkowski melduje się na murawie

69' Trąbka wrzuca z rożnego, ale nie doszedł do piłki żaden z ełkaesiaków

68' Pirulo nie doszedł do piłki

65' Sobociński znów fauluje

64' Dąbrowski pudłuje z bliska!

63' Podwójna zmiana w ŁKS-ie. Ratajczyk zastępuje Domingueza, Trąbka wchodzi za Srnicia

62' Kibice skandują "Kaziu! Moskal!"

Zabrzanie przedarli się lewym skrzydłem, Giakoumakis zbiegł w środek pola karnego, Jimenez mu dograł i Grek strzałem z powietrza pokonuje załamanego Malarza

61' GOOL! 0:3! Giorgios Giakoumakis!

60' Trener Stawowy szykuje podwójną zmianę

Pewny strzał Angulo w prawą stronę Malarza, który wyczuł intencje strzelca, ale uderzenie było zbyt mocne

59' GOL! 0:2! Igor Angulo!

58' Długo to trwało, ale decyzja utrzymana. Angulo będzie strzelał z 11 metrów

57' Tomasz Musiał osobiście biegnie do monitora... Jaka będzie decyzja?

56' Malarz ucierpiał w tym zderzeniu. Już jednak jest gotowy do gry. Nie są jeszcze gotowi sędziowie. Czy był spalony? Czy pozostaje decyzja o rzucie karnym? Czekamy...

55' Rzut karny dla Górnika! Malarz faulował Giakoumakisa. Będzie jeszcze analiza VAR, czy Grek nie był na spalonym...

54' Złe zagranie Jimeneza w kontrze trzech na dwóch. Dąbrowski już leżąc zatrzymał piłkę

53' Giakoumakis pada w polu karnym ŁKS-u, ale nie ma mowy o rzucie karnym

52' Za mocne podanie Guimy na wolne pole do Pirulo

49' Trwa walka w środku pola

46' O godzinie 21.34 rozpoczęła się druga część gry. Na razie bez zmian

Koniec pierwszej połowy. Tuż przed gwizdkiem Malarz w ostatniej chwili zatrzymał piłkę na linii bramkowej. Nudne pierwsze 45 minut. Goście nastawieni na kontry, gospodarze rozgrywają długo, ale bez większego pomysłu na sforsowanie defensywy przyjezdnych. Ełkeasiacy próbowali strzałów z dystansu, jednak po żadnym z nich Chudy nie miał większych kłopotów

45' Sędzia dolicza co najmniej jedną minutę

45' Niecelny strzał Domingueza prawą nogą z dystansu

Dobra kombinacyjna akcja zabrzan. Angulo sprytnym podaniem wypuścił na wolne pole Janzę, który wpadł w w szesnastkę i wycofał sprzed linii końcowej. Giakoumakis nie zdołał trafić w piłkę, ale dobrze zamknął Vasilantonopoulos, który z prostego podbicia trafił po dalszym rogu. Piłkę jeszcze próbował zatrzymać Moros, ale nie zdołał tego zrobić

44' GOOOL! 0:1! Stavros Vasilantonopoulos!

43' Srnić ogląda żółtą kartkę za faul w środku pola

41' Gra toczy się teraz w środkowej strefie

38' Jimenez uciekł lewym skrzydłem, wbiegł w pole karne ŁKS-u, dobiegł do linii końcowej i zmylił wszystkich, bo nie wycofał do Angulo, tylko zagrał na dalszy słupek, ale nie zdążył zamknąć Jirka!

36' Kolejny faul Sobocińskiego. Jeszcze jedno przewinienie młodzieżowca ŁKS-u i chyba sędzia wyciągnie żółtą kartkę

35' Angulo uprzedzony po podaniu Jirki z bocznej strefy

34' Guima przejął piłkę na połowie Górnika, wbiegł w pole karne zabrzan z lewej strony i strzelił, ale niecelnie

32' Ostre dośrodkowanie Domingueza z prawej strony lewą nogą. Wolski nie zdążył zamknąć tej akcji

29' Sobociński upomniany przez sędziego. Na razie tylko słownie

26' Guima ze spokojem zatrzymał na linii własnego pola karnego kontrę zabrzan

26' Nieudana próba rozegrania rzutu rożnego płaskim podaniem na krótki słupek

25' Wysokim pressingiem atakują łodzianie i to przynosi efekt w postaci rzutu rożnego dla nich

23' Corral faulowany w środku pola i pierwsza żółta kartka w tym spotkaniu - dla Koja

20' Fauluje spóźniony Corral. Sędzia Musiał jeszcze nie decyduje się na wyciągnięcie żółtej kartki

19' Jirka ucierpiał przy linii końcowej. Nie ma faulu zdaniem arbitra. Długo zbierał się z murawy zawodnik Górnika

18' I wyszli z kontrą goście. Jirka uciekł prawym skrzydłem i dośrodkował na dalszy słupek, gdzie spóźnił się Angulo!

17' Zabrzanie oddali zupełnie pole gry. Czekają na możliwość kontrataków. Łodzianie szukają luki w szeregach defensywnych przeciwników. Na razie nieskutecznie

15' Za wysokie dośrodkowanie Guimy do Corrala

14' Malarz uprzedził na 15. metrze nabiegającego Angulo

14' Zablokowany strzał Domingueza z 20 metrów. Hiszpan za długo zbierał się do tego uderzenia

12' Dwa razy dorzucali w pole karne Górnika ełkaesiacy, ale goście sobie poradzili

12' Rzut rożny dla łodzian. Pierwszy w tym meczu

10' Pirulo chciał wywalczyć rzut rożny, ale tylko aut dla ełkaesiaków

8' Łodzianie rozgrywają, na trybunach słychać nieśmiałe "Ole!"

6' Srnić zastawiał się nieprzepisowo w środku pola i mógł za to dostać nawet żółtą kartkę. Sędzia Tomasz Musiał oszczędził Serba

5' Moros wybija piłkę po dośrodkowaniu Jirki

2' Wolski ucierpiał w środku pola, ale obejdzie się bez pomocy medycznej

1' O godzinie 20.30 rozpoczęło się to spotkanie. Goście na czarno, gospodarze na biało-czerwono-biało

20.30 Wśród rezerwowych ŁKS-u tylko jeden obcokrajowiec - Tadej Vidmajer. Pozostali rezerwowi łodzian to: D. Arndt - M. Rozwandowicz, P. Sajdak, Ł. Piątek, M. Trąbka, J. Wróbel, A. Ratajczyk, Ł. Sekulski. Trenerem jest Wojciech Stawowy

Godzina 20.29 Na ławce rezerwowych Górnika dzisiaj sami Polacy: D. Kudła, M. Matras, P. Bochniewicz, A. Gryszkiewicz, D. Kopacz, P. Krawczyk, S. Matuszek, M. Rostkowski, A. Ryczkowski. Trenerem jest Marcin Brosz

A. Malarz - J. Grzesik, C. Moros, M. Dąbrowski, J. Sobociński, Pirulo, M. Wolski, D. Srnić (63, M. Trąbka), Guima, A. Dominguez (63. A. Ratajczyk), S. Corral (76. J. Wróbel) M. Chudy - E. Janza,  P. Wiśniewski, S. Vasilantonopoulos, M. Koj, E. Jirka, G. Giakoumakis, D. Ściślak, F. Bainović, J. Jimenez, I. Angulo (70. A. Ryczkowski)

Godzina 20.15 Piłkarze powoli kończą rozgrzewkę. Za chwilę składy

Relacja na żywo z meczu ŁKS Łódź - Górnik Zabrze

Koronawirus - co musisz wiedzieć?

ZDJĘCIA, NAGRANIA WIDEO, WIĘCEJ INFORMACJI Z ŁODZI I REGIONU
ZNAJDZIESZ W DZIALE "WIADOMOŚCI". KLIKNIJ I DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ.

Dla czego po odświeżeniu strony otwiera się strona z odbytego meczu ŁKS- Górnik z 30 maja? Możecie coś z tym zrobić....z góry dziękuję.