Budowlani bez medalu

Rugbyści Master Pharm Budowlanych Łódź przegrali z Arką Gdynia 19:37 i po raz pierwszy od ponad 10 lat nie zdobyli medali Mistrzostw Polski.

Porażki z Lechią Gdańsk w półfinale Mistrzostw Polski spuściła powietrze z rugbystów Master Pharm Budowlanych Łódź. Podopieczni Jarosława Batora przegrali też walkę o brązowe medale.

Łodzianie stawiali opór jedynie przez kilkanaście minut. Po nich gracze Arki szybko trzy razy przyłożyli i już do przerwy niemal rozstrzygnęli losy spotkania (22:7). Po zmianie stron gospodarze utrzymali tempo. Zdobyli kolejne przyłożenia. Budowlani odpowiedzieli dopiero w końcówce za sprawą Piotra Gomulaka.

Ostatecznie gdynianie wygrali 37:19, zdobywając brązowe medale. Łodzianie po raz pierwszy od ponad dziesięciu lat skończyli rywalizację ligową poza podium. W niedzielę (6 lipca) o mistrzostwo powalczą Lechia i Pogoń Siedlce.