Widzew przegrał pierwszy sparing

Widzew Łódź przegrał pierwszy sparing w okresie przygotowawczym. Podopieczni Włodzimierza Tylaka ulegli na własnym stadionie rezerwom Rubinu Kazań 1:2.

Piłkarze Widzewa Łódź przegrali 1:2 w środowym (2 lipca) spotkaniu towarzyskim z rezerwami Rubinu Kazań. Pierwszy skład gospodarzy był zbliżony do tego, jaki jeszcze nie dawno występował w T-Mobie Ekstraklasie. Nowi byli tylko Damian Radowicz, Mateusz Broź i Adrian Pietrowski, ale we wcześniejszych latach każdy z nich występował już w barwach czerwono-biało czerwonych.

W 17. minucie goście objęli prowadzenie po akcji środkiem pola i strzale Rusłana Galiakberova. Widzew wyrównał dopiero po przerwie. W 64. minucie zamieszanie podbramkowe wykorzystał Pietrowski. Łodzianom humory popsuł Marko Livaja, który rozstrzygnął losy spotkania na korzyść Rosjan w doliczonym czasie gry.

Jak relacjonował Dariusz Postolski, wynik nie martwi aż tak, jak nie wiadoma, kogo do dyspozycji na nadchodzący sezonie będzie miał trener Włodzimierz Tylak.