Mundial 2014. Argentyna i Belgia po dogrywkach w ćwierćfinałach

Argentyna wygrała 1:0 ze Szwajcarią, a Belgia 2:1 z USA. Oba mecze 1/8 finału Mundialu 2014 zakończyły się w dogrywkach.

Aż 29 strzałów, z tego 22 w światło bramki, oddali piłkarze Argentyny w meczu ze Szwajcarią. Gola udało im się strzelić tylko jednego. Dokonał tego Angel di Maria w 118. minucie. "Helweci" próbowali jeszcze wyrównać i doprowadzić do rzutów karnych.

Ostatnie niemal 2-3 minuty szwajcarski bramkarz Diego Benaglio spędził na połowie rywali. Próbował nawet strzału przewrotką, ale sukcesu to nie przyniosło.

Mundial 2014. Terminarz i wyniki meczów Mistrzostw Świata

Również drugi wtorkowy (1 lipca) mecz 1/8 finału Mistrzostw Świata nie rozstrzygnął się w regulaminowym czasie gry. Begowie strzelali jeszcze więcej niż wcześniej Argentyńczycy (38 razy i 27 w światło bramki). Tim Howard bronił jednak jak w transie. Skapitulował dopiero w dogrywce. W 93. minucie gola strzelił Kevin De Bruyne, a 12 minut później podwyższył rezerwowy Romelu Lukaku.

Amerykanie po zmianie stron zdobyli bramkę kontaktową autorstwa Juliana Greena. Na więcej nie było ich stać. Belgowie w ćwierćfinale zmierzą się z Argentyną.

Tym samym znamy wszystkie pary 1/4 finału. Holandia zagra z Kostaryką, Niemcy z Francją, a Brazylia z Kolumbią. Co ciekawe w 1/8 finału poległy wszystkie drużyny, które w fazie grupowej zajęły drugie miejsca.