Bezbarwna gra i porażka ŁKS-u. Sytuacja łodzian jest beznadziejna

ŁKS Łódź przegrał na wyjeździe z Koroną Kielce 0:1. Jedynego gola po kontrowersyjnym rzucie karnym strzelił Adnan Kovacević. Ełkaesiacy nie mogą się tym tłumaczyć, bo w całym spotkaniu oddali tylko jeden celny strzał.

(Fot. Artur Kraszewski/ŁKS Łódź)

KORONA KIELCE - ŁKS ŁÓDŹ [RELACJA NA ŻYWO]

Korona Kielce - ŁKS Łódź
1:0 (0:0)

Bramki: 1:0 A. Kovacević (53. minuta, karny)

Żółte kartki: Tzimopoulos (Korona) Moros (ŁKS)

KONIEC! ŁKS przegrywa w Kielcach 0:1! Łodzianie zupełnie nie przypominali drużyny z poprzedniego starcia z Zagłębiem Lubin. Dość powiedzieć, że oddali tylko jeden celny strzał. W pierwszej połowie uczynił to Dominguez - Hiszpan uderzył z półwoleja z ok. 25 metrów. Na pozytywną notę za ten mecz zasłużyli chyba jedynie Dragoljub Srnić i Adam Ratajczyk. Gola łodzianie stracili po rzucie karnym. Rzucie karnym kontrowersyjnym, podyktowanym dopiero po analizie VAR, ale w tym wypadku każda decyzja sędziego Daniela Stefańskiego byłaby kontrowersyjna.

Trzeba jednak przyznać, że sytuacja łodzian jest już beznadziejna, choć szans - dopóki takowe są - nie można im odbierać. Do końca sezonu pozostało im 11 meczów, a do bezpiecznego miejsca, dającego utrzymanie w PKO Ekstraklasie tracą 11 punktów. Do tego, przegrali dzisiaj z inną drużyną, będącą w strefie spadkowej i teraz to kielczanie są najbliżej bezpiecznej pozycji. W kolejnym spotkaniu ełkaesiacy zmierzą się już w piątek (13 marca) z Górnikiem Zabrze.

90'+4 Malarz pewnie łapie piłkę po dośrodkowaniu ze swojej lewej strony, ale jego wznowienie nie jest skuteczne. Corral nie przejmuje piłki

90'+3 Dąbrowski fauluje na połowie Korony

90'+3 Srnić utrzymał się przy piłce mimo ataku przez dwóch rywali

90'+1 Lisowski zmienia Forsella

90' Forsell uderzył z ok. 28 metrów z wolnego, Malarz odbił przed siebie, ale zdążyli łodzianie. Sędzia dolicza co najmniej pięć minut

90' Pirulo fauluje Zalazara , który wyprowadzał kontrę

89' Dobra centra Ratajczyka z narożnika, chyba najlepsza dzisiaj próba wykonania rożnego przez łodzian, Corralowi zabrakło może dwóch centymetrów, żeby skierować piłkę do siatki! Nie zdołał tego też zamknąć Sekulski

88' Rzut rożny po nieudanym strzale Corrala z wolnego

87' Guima faulowany na 20. metrze, na wprost bramki Kozioła. Idealna okazja do strzału, choć sędzia przesunął futbolówkę na 24. metr. Ciekawe dlaczego...

85' Kozioł bez problemu łapie piłkę po dośrodkowaniu Bogusza w pole bramkowe Korony

85' Sekulski faulowany przez Tzimopoulosa

84' Corral fauluje w środku pola Szymusika. To woda na młyn dla gospodarzy, którzy chcą zaoszczędzić czas

83' Ależ pudło Zalazara! Urugwajczyk strzelał z 12 metrów, po przechwycie Kovacevicia. Kielczanie wyszli czterech na trzech

82' Bogusz w ostatniej chwili zatrzymał Kiełba, który odwracał się, żeby rozegrać na lewo

81' Pirulo niedokładnie do Ratajczyka na lewe skrzydło

80' Nieudane dośrodkowanie Kiełba. Choć i tak piłkę przejąłby pewnie Malarz, który stał osamotniony w swoim polu bramkowym

79' Corral zastępuje Trąbkę. Hiszpan stworzy duet napastników z Sekulskim. Na skrzydło przejdzie z kolei Pirulo. To może dać nowe możliwości rozgrywania ataków

78' Zablokowany strzał Sekulskiego z 20 metrów

77' Kiełb w kontrze za mocno do Pucki. Wcześniej strata Bogusza w środku pola

77' Poradzili sobie ełkaesiacy z tą serią rzutów rożnych gospodarzy

76' Teraz Bogusz wybija za linię końcową

76' Rykoszet po strzale Forsella z dystansu, i kolejny korner dla kielczan

75' Rzut rożny dla Korony

73' Kiełb zmienia Radina

73' Ratajczyk z ok. 13 metrów szukał dalszego słupka... pudło!

72' Guima z 20 metrów trafia w boczną siatkę!

72' Jedna z lepszych akcji łodzian dzisiaj. Kilka podań z pierwszej piłki, jednak zabrakło zdecydowania Trąbce, żeby strzelić w pierwsze tempo z 20 metrów. Później próbował jeszcze Ratajczyk, choć akurat wtedy lepiej było zagrać do oskrzydlającego Vidmajera

70' Malarz broni z najwyższym trudem po strzale Kovacevicia!

69' Forsell strzelił z wolnego, Malarz sparował do boku, ale najszybszy był Radin, który dobił, jednak zdążył Malarz!

68' Radin faulowany przez Bogusza. Piłką ustawia Forsell, który pewnie będzie strzelał z ok. 22 metrów

68' Tzimopoulos ogląda żółtą kartkę za bardzo ostry wślizg. To było nawet na pograniczu czerwieni

67' Pudłuje z dystansu Radin

66' Szymusik potrzebował kilkudziesięciu sekund na dojście do siebie po tym "ciosie" piłką od Pirulo

65' Pirulo znokautował strzałem z wolnego jednego z kielczan

64' Świetne przejęcie piłki Srnicia na połowie Korony. Serb dał się sfaulować, ale sędzia nie pokazuje żółtej kartki, choć było to przewinienie taktyczne. Dobra okazja do strzału. Ok. 25 metrów

62' Pirulo nie zdołał dobrze dośrodkować z rzutu rożnego

62' Sekulski wywalczył rzut rożny

62' Ostry wślizg Zalazara. Bez kartki

61' Sekulski zastępuje Wróbla

60' Pirulo zmienia Domingueza

60' Vidmajer teraz wyciął równo z trawą... Morosa. Oczywiście było to przypadkowe

57' Niecelny strzał Forsella

57' Fatalne podanie Bogusza! Przejął Forsell i strzelił z 20 metrów... Malarz paruje do boku!

Malarz rzucił się w swoje lewo, Kovacević strzelił w jego prawo, ale dyskusji o słuszności tego karnego na pewno nie zabraknie. Trzeba jednak przyznać, że sytuacja, w której każda decyzja byłaby równie kontrowersyjna

53' GOL! 1:0! Adnan Kovacević!

52' Rzut karny dla Korony! Zdaniem sędziów Moros faulował Spychałę. Nie było to jednak na pewno jednoznaczna sytuacja, nawet przy analizie. Jeszcze żółta kartka dla Hiszpana

51' Mamy analizę VAR!

50' Spychała pada w polu karnym ŁKS-u. Gospodarze domagają się karnego, uważając, że Moros podniósł nogę za wysoko

50' Srnić sfaulował w środku pola i nie pozwolił w szybkim rozegraniu wolnego przez rywali

49' Niecelne techniczne uderzenie Domingueza z 20 metrów

48' Ratajczyk wrócił do gry

47' Dąbrowski faulowany przez Zalazara na swojej połowie

47' Malarz łapie piłkę na 15. metrze

46' Już potrzebna interwencja medyczna. Ucierpiał Ratajczyk, który chyba doznał urazu kolana przy lądowaniu po tym, jak w walce powietrznej faulował go Spychała

46' Trzy minuty po godzinie 19 rozpoczęła się druga część gry

Koniec pierwszej połowy. Nie jest to piękne spotkanie. ŁKS ma małą przewagę, ale klarownych okazji do zdobycia goli nie było. Łodzianie oddali pięć strzałów, z czego jeden celny - Domingueza. Kielczanie spróbowali zaskoczyć Malarza jeden raz, ale było to niecelne uderzenie

45'+2 Dominguez poślizgnął się przy próbie dośrodkowania z rzutu wolnego, Trąbka błyskawicznie zagrał prostopadle do Guimy, który sprzed linii końcowej dośrodkował w boczną siatkę. To raczej nie było specjalnie trenowane rozegranie wolnego...

45'+1 Piłka znów odskoczyła Trąbce, ale tym razem skrzydłowy wykorzystał swoją szybkość i wywalczył rzut wolny. Dobra okazja na dośrodkowanie w pole karne Korony

45' Sędzia dolicz co najmniej dwie minuty

44' Odskoczyła piłka Trąbce, który wpadł w pole karne Korony

44' Zbyt mocne zgranie głową Guimy na lewe skrzydło do Ratajczyka

42' Wróbel osaczony przez dwóch rywali, nie dał rady skutecznie rozegrać ze środka na lewe skrzydło

41' Kozioł uprzedził Guimę na 15. metrze od własnej bramki

39' Mocny strzał Domingueza, ale w środek i Kozioł nie miał większych szans. ŁKS osiąga przewagę

39' Kielczanie wybijają z własnej szesnastki po centrze Trąbki z narożnika

38' Dominguez z wolnego ponownie w mur. Próba dobitki zblokowana na róg. Ucierpiał jeszcze Gnjatić, ale obejdzie się bez pomocy medycznej

37' Teraz rzut wolny dla łodzian. Ok. 8 metrów do narożnika pola karnego Korony

36' Trąbki wywalczył rzut rożny. Chwilę wcześniej Kovacević dobrze ustawiony po dośrodkowaniu Bogusza

35' Szymusik uciekł lewym skrzydłem, ale dośrodkował w boczną siatkę

31' Niemogący już biegać, Cecarić sfaulował Guimę. Dzięki temu może go zastąpić Zalazar

29' Zablokowane wstrzelenie piłki w wykonaniu Trąbki. Wcześniej zabrakło zdecydowania Guimie

28' Cecarić kuleje. Potrzebna będzie zmiana

25' Ełkaesiacy znów niedokładnie wyprowadzili kontratak

24' Cecarić już wrócił, Korona w komplecie

23' Gra wznowiona, Cecarić jeszcze opatrywany za linią końcową

22' Cecarić ucierpiał na linii bocznej pola karnego ŁKS-u. Potrzebna pomoc medyczna

20' Dominguez przy linii bocznej odgrywa za mocno do Bogusz. Hiszpan w każdym meczu notuje takie zbyt mocne podania

19' Guima stracił piłkę na własnej połowie, ale dobrze ustawiony do asekuracji Moros

17' Chaos na połowie gospodarzy. Próbowali się przedzierać Vidmajer i Srnić, w odpowiedzi z kontrą chcieli wyjść kielczanie, ostatecznie kończy się na aucie dla gości

13' Za wysokie dośrodkowanie do Wróbla. Po chwili Ratajczyk padł w polu karnym Korony, ale nie ma faulu

12' Moros z dużym poświęceniem zatrzymał wślizgiem Żubrowskiego na siódmym metrze od własnej bramki

10' Dąbrowski wygrał walkę powietrzną z Kovaceviciem, Guima ruszył z kontrą środkiem, ale nie dał rady zastawić skutecznie piłki przed Gnjaticiem

9' Rzut rożny dla gospodarzy

8' Za wysokie dośrodkowanie Guimy do Ratajczyka

6' Dominguez strzela z wolnego prosto w mur

5' Vidmajer zbiegł z lewego skrzydła do środka i dał się sfaulować. Ok. 25 metrów do bramki Kozioła, lekko z jego prawej strony

3' Wróbel nie zrozumiał intencji Domingueza, który zagrywał sprytnie, "krzyżakiem"

1' Punktualnie o godzinie 18 rozpoczęło się to spotkanie. Łodzianie na czarno, kielczanie w żółto-czerwonych koszulkach oraz czerwonych spodenkach i getrach

Godzina 17.57 Na ławce rezerwowych ŁKS-u zasiądą dzisiaj: D. Budzyński, J. Sobociński, P. Sajdak, M. Wolski, M. Rozwandowicz, Ł. Piątek, Ł. Sekulski, S. Corral, Pirulo. Trenerem jest Kazimierz Moskal

M. Kozioł - M. Spychała, A. Kovacević, T. Tzimopoulos, G. Szymusik, M. Radin (73. J. Kiełb), O. Gnjatić, J. Żubrowski, M. Pucko, P. Forsell (90. D. Lisowski), B. Cecarić (31. R. Zalazar)   A. Malarz - A. Bogusz, C. Moros, M. Dąbrowski, T. Vidmajer, A. Ratajczyk, Guima, D. Srnić, M. Trąbka, A. Dominguez (60. Pirulo), J. Wróbel (61. Ł. Sekulski)

Godzina 17.49 Piłkarze schodzą już do szatni po rozgrzewce. Za chwilę składy obu drużyn, ale ŁKS bez zmian w porównaniu do ostatniego spotkania, wygranego z Zagłębiem Lubin