Widzew umocnił się na pozycji lidera II ligi

Piłkarze Widzewa Łódź wygrali na wyjeździe z Górnikiem Łęczna 2:1. Łodzianie nad drugą drużyną maja już pięć punktów przewagi.

GÓRNIK ŁĘCZNA - WIDZEW ŁÓDŹ [RELACJA NA ŻYWO]

Górnik Łęczna - Widzew Łódź
1:2 (1:2)

Bramki: 1:0 P. Baranowski (5. minuta) 1:1 B. Kalinkowski (17. minuta, samobój) 1:2 M. Możdżeń (39. minuta)

Żółte kartki: Dzięgielewski, Lewandowski, Banaszak (Górnik) Poczobut, Ojamaa, Możdżeń, Gutowski (Widzew)

KONIEC! Widzew wywalczył trzy punkty na trudnym terenie w Łęcznej. Łodzianie umacniają się na pozycji lidera II ligi

90'+3 Zablokowany strzał Stromeckiego z dystansu

90'+2 Gutowski na spalonym

90'+1 Nieudany strzał Baranowskiego. Gutowski ogląda żółtą kartkę za spóźniony wślizg

90' Pawłowski pewnie łapie po centrze Stromeckiego z narożnika. Sędzia dolicza co najmniej cztery minuty

90' Rzut rożny. Kosakiewicz w ostatniej chwili zdążył wybić na róg, przed nabiegającym Dzięgielewskim

89' Widzewiacy radzą sobie z dwoma dośrodkowaniami Orłowskiego

88' Gąsior na spalonym

87' Banaszak zatrzymał kontrę Radwańskiego

86' Spieszy się łęcznianom. Widzewiacy nerwowo wybijają piłkę na auty. Łodzianie cofnięci na własną połowę

85' Gąsior zastępuje Możdżenia

85' Trener Kaczmarek szykuje kolejną zmianę. Do wejścia gotowy Gąsior

84' Żółta kartka dla Banaszaka za faul na połowie łodzian

83' Stromecki chciał zaskoczyć Pawłowskiego strzałem z rzutu wolnego z prawie 40 metrów. Bramkarz Widzewa zdążył jednak wrócić na linię

82' Wolsztyński zmienia natomiast Robaka. To niecodzienna roszada, ale kapitan Widzewa miał dzisiaj duże problemy i odczuł też trudy tego spotkania

81' Możdżeń ogląda żółtą kartkę

80' Bardzo nieudane rozegranie kontry przez Gutowskiego

79' Banaszak zastępuje Tymosiaka

79' Ależ pudłu Wójcika z 15 metrów! Rezerwowy Górnika miał mnóstwo miejsca, a piłka po jego uderzeniu poszybowała kilka metrów nad poprzeczką. Mnóstwo szczęścia mieli łodzianie

78' Radwański zgubił piłkę na linii pola karnego gospodarzy

75' Ojamaa zbiega na ławkę rezerwowych, na murawie melduje się Mandiangu

75' Możdżeń faulowany we własnym polu karnym po dośrodkowaniu gospodarzy z narożnika

74' Pawłowski przy linii bocznej pola karnego zatrzymał Wójcika! Rzut rożny

72' Pocozbut ma znów jakieś problemy, tym razem z nogą, ale gra dalej

71' Wójcik z dziecinną łatwością zabrał piłkę Radwańskiemu, który wyprowadzał kontratak

70' Wójcik wchodzi w miejsce Kalinkowskiego

68' Pocozbut ucierpiał w środku pola, ale obejdzie się bez pomocy medycznej

65' Pawłowski do spółki z Ojamą wybili piłkę z własnego pola karnego

65' Kolejny rzut rożny dla łęcznian. Bardzo groźne są te stałe fragmenty gospodarzy

64' Pawłowski piąstkował po centrze z narożnika. Przy okazji jeszcze znokautował Tanżynę. Potrzebna pomoc medyczna

63' Ależ parada Pawłowskiego! Kapitalny refleks bramkarza Widzewa po strzale wślizgiem Midzierskiego. Pawłowski jeszcze błyskawicznie się podniósł i wypiąstkował piłkę znad głowy Baranowskiego!

62' Zablokowany strzał Kalinkowskiego z dystansu. Korner

61' Lewandowski zaczyna już pracować na drugą żółtą kartkę

60' Rojerk zaczyna od własnej bramki

59' Korner dla widzewiaków po strzale Możdżenia

58' Pawłowski znów czujny, tym razem po centrze ze swojej prawej strony

55' Kapitalna parada Pawłowskiego! Wojciechowski strzelał głową z 3-4 metrów

54' Pawłowski czujny po strzale z dystansu

53' Kalinkowski szukał rzutu karnego, ale sędzia - słusznie - uznał, że nie było przewinienia

51' Dobry powrót Orłowskiego, który zabrał piłkę Gutowskiemu

49' Gospodarze radzą sobie z kornerem gości

49' Zablokowany strzał Radwańskiego z 25 metrów. Rzut rożny

48' Pada w polu karnym Widzewa jeden z łęcznian, ale nie ma mowy o rzucie karnym

46' Lewandowski już obejrzał żółtą kartkę, za faul w środku pola na Możdżeniu

46' O godzinie 14.06 rozpoczęła się druga część gry. Jedna zmiana. W Górniku Lewandowski zastąpił Stasiaka

Koniec pierwszej połowy. Widzew prowadzi 2:1

45' Sędzia do pierwszej połowy dolicza co najmniej jedną minutę

44' Uciekła piłka Wojciechowskiemu

43' Żółta kartka dla Ojamy za spóźniony wślizg w środku pola. To był najmniejszy wymiar kary za ten wślizg

41' Rzut rożny dla Widzewa

Kontra widzewiaków. Radwański utrzymał piłkę w okolicach narożnika pola karnego, obrońcy byli skupieni na nim i na Robaka, a środkiem zupełnie niepilnowany wbiegł Możdżeń. Radwański mu podał, a Możdżeń strzałem z prostego podbicia z 16 metrów zaskoczył Rojka, który też źle się zachował, bo piłka przeleciała mu pod łokciem

39' GOOOOOLLL! 1:2! Mateusz Możdżeń!

37' Orłowski zgrywa klatką piersiową do Rojka po dośrodkowaniu Kosakiewicza z prawego skrzydła

36' Ojamaa zamiast strzelać z 20 metrów, zagrał prostopadle do Robaka, który znów miał problemy z opanowaniem piłki

34' Tym razem Możdżeń dośrodkował, ale w walce o górną piłkę lepsi łęcznianie

34' Gutowski faulowany na połowie gospodarzy. Podobne miejsce do tego, z którego Możdżeń zagrywał do Radwańskiego przy golu 1:1

33' Kosakiewicz wybija piłkę głową po centrze Dzięgielewskiego

31' Pięczek nie zdążył dopędzić piłki na lewym skrzydle. Miałby świetną okazję do dośrodkowania

29' Ostry wślizg Dzięgielewskiego w bocznej strefie. Ucierpiał Tanżyna. Żółta kartka dla zawodnika Górnika, ale upomniany kartonikiem również Poczobut za niesportowe zachowanie

27' Niecelny strzał Stasiaka z 17 metrów!

26' Bardzo dobrze Radwański dostrzegł Robaka, ale nie przyjął skutecznie kapitan Widzewa

21' Po wyrównującej bramce łodzian, dłużej przy piłce znów utrzymują się łęcznianie

Możdżeń zamarkował dośrodkowanie i zagrał płasko, prostopadle do Radwańskiego, który później podał wzdłuż bramki. Kalinkowski, próbując wślizgiem wybić piłkę, trafił do własnej bramki

17' GOOOL! 1:1! Bartłomiej Kalinkowski trafia do swojej siatki!

16' Możdzeń faulowany na połowie Górnika. Dobra okazja na dośrodkowanie

13' Rojek piąstkuje po dośrodkowaniu Pięczka z lewego skrzydła

12' Jakiś uraz Stasiaka

11' Poczobut nie dochodzi do piłki w polu karnym Górnika

7' Groźny strzał Tymosiaka z dystansu. Pawłowski na posterunku!

Doskonałe dośrodkowanie Stromeckiego, Baranowski zbiegł na krótki słupek i strzałem głową pokonał Pawłowskiego

5' GOL! 1:0! Paweł Baranowski!

5' Rzut rożny dla gospodarzy

3' Rzut wolny dla gospodarzy, niedaleko bocznej linii pola karnego łodzian

1' Punktualnie o godzinie 13.05 rozpoczęło się to spotkanie. Łodzianie na czerwono-biało-czerwono, łęcznianie na zielono-czarno-zielono

13.04 Rezerwowi w Górniku: A. Kostrzewski - K. Pajnowski, K. Turek, A. Cierpka, D. Lewandowski, J. Zagórski, P. Sasin, A. Wójcik, P. Banaszak. Trenerem jest Kamil Kiereś

Godzina 13.01 Na ławce rezerwowych Widzewa zasiądą: P. Wolański - Ł. Turzyniecki, S. Rudol, K. Kordas, M. Gąsior, K. Piskorski, R. Prochownik, Ch. Mandiangu, R. Wolsztyński. Trenerem jest Marcin Kaczmarek

P. Rojek - M. Orłowski, P. Baranowski, Leandro, T. Midzierski, D. Dzięgielewski, M. Stromecki, T. Tymosiak (79. P. Banaszak), B. Kalinkowski (70. K. Wójcik), A. Stasiak (46. D. Lewandowski), P. Wojciechowski W. Pawłowski - Ł. Kosakiewicz, H. Wołąkiewicz, Ł. Tanżyna, M. Pięczek, H. Ojamaa (75. Ch. Mandiangu), B. Pocozbut, A. Radwański, M. Możdżeń (85. M. Gąsior), K. Gutowski, M. Robak (82. R. Wolsztyński)