Janowicz wrócił do reprezentacji. Polacy prowadzą w Pucharze Davisa [ZDJĘCIA]

Polscy tenisiści prowadzą po pierwszym dniu rywalizacji w Grupie Światowej II Pucharu Davisa z Hongkongiem 2:0. Mecze singlowe wygrali Kacper Żuk i Jerzy Janowicz.

Dla Jerzego Janowicza starcie z Hongkongiem jest powrotem do Reprezentacji Polski po ponad 4-letniej przerwie. Ostatni raz łodzianin grał w kadrze we wrześniu 2015 roku, w wygranym spotkaniu ze Słowacją.

Jako pierwszy na kort w Arenie Kalisz wybiegł jednak Kacper Żuk. 21-latek rywalizację z Chingiem Lamem rozpoczął od przegranego serwisu. To były jednak jego jedyne kłopoty w tym spotkaniu.

Żuk wygrał pewnie 6:2, 6:1, dając Polakom pierwszy punkt.

Później na korcie pojawił się Jerzy Janowicz. Wydawało się, że to będzie równie szybki pojedynek. Tak się jednak nie stało. Pak Long Yeung grał bezkompromisowo. Bardzo dobrze serwował. - Chciałbym zobaczyć jaki miał procent pierwszego podania - nie ukrywał Janowicz na konferencji.

Yeung biegał także do każdej piłki, stawiając mocny opór Janowiczowi. Azjata wygrał pierwszego seta w tie-breaku, a następnie kontynuował dobrą grę. - Ja nie wiem dlaczego on jest dopiero na ok. 900. miejscu w rankingu. Z taką grą jak dzisiaj, powinien być w pierwszej "300" - przyznał z uznaniem łodzianin. - Zastanawiałem się, czy on nie wygrał w tym roku Australian Open - dodał Mariusz Fyrstenberg, kapitan naszej kadry.

Janowicz przełamał rywala na 7:5 w drugim secie. W trzeciej partii Azjata osłabł fizycznie. Mimo to, walki nie brakowało. Ostatecznie łodzianin zwyciężył 6:4, dodając drugi punkt na konto "Biało-Czerwonych".

Jutro (7 marca) na początek zagrają debliści. Później wystąpi Żuk, a w ewentualnym piątym meczu Janowicz. Spotkanie odbywa się przy pustych trybunach, ze względu na ryzyko związane z koronawirusem.