Mundial 2014. Wymęczone zwycięstwo Niemiec, awans Francji

Piłkarze Francji wygrali z Nigerią 2:0, a Niemcy dopiero po dogrywce pokonali skazywaną na pożarcie Algierię.

Piątym ćwierćfinalistą Mistrzostw Świata 2014 zostali piłkarze Francji. "Trójkolorowi" pokonali 2:0 Nigerię. Pierwsza bramka padła jednak dopiero w 79. minucie. Jej autorem był Paul Pogba. Drugie trafienie sprezentował Francuzom Joeph Yobo. Dla tego 34-letniego obrońcy było to ostatnie spotkanie w kadrze Nigerii.

Podopieczni Didiera Deschampsa oprócz wygranej świętowali też symboliczny jubileusz. Był to dla nich 100. występ na największych międzynarodowych imprezach (Mistrzostwa Świata, Europy oraz Puchar Konfederacji). Co ciekawe, Francuzi w 1/8 finału nie przegrali od 1934 roku. Z kolei Nigeryjczycy jeszcze nigdy nie przebrnęli tej fazy rozgrywek.

Rywalem "Trójkolorowych" w ćwierćfinale będą Niemcy. Podopieczni Joahima Loewa niemiłosiernie męczyli się jednak ze skazywaną na pożarcie Algierią. Losy spotkania zostały rozstrzygnięte dopiero w dogrywce. W 92. minucie bramkę zdobył rezerwowy Andre Schurrle, a w 120. minucie podwyższył Mesut Ozil. Algierczycy do końca walczyli i zdobyli jeszcze gola honorowego. Jego autorem został Abdelmoumene Djabou.

We wtorek (1 lipca) ostatnie mecze 1/8 finału. Argentyńczycy zmierzą się ze Szwajcarią, a Belgowie z USA. Czy znów obejrzymy dogrywkę?