Widzew dwukrotnie prowadził, ale tylko zremisował w pierwszym ligowym meczu 2020 roku [ZDJĘCIA]

Piłkarze Widzewa Łódź zremisowali u siebie z Olimpią Elbląg 2:2. Widzewiacy dwa razy wychodzili na prowadzenie, ale dwa razy popełniali później błędy we własnym polu karnym.

WIDZEW ŁÓDŹ - OLIMPIA ELBLĄG [RELACJA NA ŻYWO]

RTS Widzew Łódź - Olimpia Elbląg
2:2 (1:0)

Bramki: 1:0 A. Radwański (18. minuta) 1:1 K. Wenger (78. minuta) 2:1 M. Robak (82. minuta) 2:2 M. Kiełtyka (89. minuta)

Żółte kartki: Kosakiewicz, Robak (Widzew) Miller (Olimpia)

KONIEC! Widzew prowadził dwukrotnie, ale mecz kończy się remisem 2:2. Przypomnę, że w Elblągu Olimpia również w końcówce doprowadziła do wyrównania 1:1

90'+6 Głębokie dośrodkowanie MAndiangu z wolnego, piłkę łapie Madejski

90'+5 Piłka meczowa dla łodzian. Rzut wolny na połowie Olimpiii

90'+4 Kosakiewicz zatrzymany na prawym skrzydle. Później nie udało mu się nabić jeszcze rywala

90'+2 Znów zamieszanie w polu karnym Widzewa. Tym razem szczęśliwie wybronili się łodzianie

90' Sędzia dolicza co najmniej pięć minut

Ależ serial pomyłek widzewiaków we własnym polu karnym. Ostatecznie piłka trafiła pod nogi Kiełtyki, który posłał ją tuż przy lewym słupku Pawłowskiego

89' GOOOOL! 2:2!

87' Morys zastępuje Balewskiego

85' Kiełtyka zmienia Millera

84' Zablokowany strzał Gutowskiego

83' Pawłowski pewnie łapie piłkę na 13. metrze

Świetna akcja widzewiaków. Gutowski przerzucił z lewego na prawe skrzydło. Mandingu podbiegł z piłką do przodu i zagrał prostopadle do obiegającego Kosakiewicza, który wpadł w pole karne i zagrał na dalszy słupek, wprost na nogę do Robaka. Kapitan Widzewa bez najmniejszych problemów skierował futbolówkę do siatki, celując po dalszym rogu

82' GOOOOL! 2:1! Marcin Robak!

80' Brychlik pudłuje głową z pięciu metrów!

79' Wolsztyński zmienia Poczobuta

Dośrodkowanie z narożnika, Wenger w dziwy sposób, z powietrza, bokiem, zewnętrzną częścią prawej nogi trafił piłkę, która wpadła niemal w samo okienko bramki Widzewa

78' GOL! 1:1! Kamil Wenger!

76' Bardzo "szarpana" gra w drugiej połowie. Nie ma trzech minut bez przerwy w grze

73' Robak ucierpiał w starciu z Lewandowskim

72' MAndiangu strzelił technicznie z 20 metrów... pudło!

69' Mandiangu zastępuje Ojamę

67' Gutowski "czarował" na lewym skrzydle i zagrał w pole karne Olimpii, ale do... Lewandowskiego

66' Groźny strzał sytuacyjny Ojamy... rzut rożny!

65' Iskrzy na murawie. Tym razem bardzo zdenerwował się Robak, który za pretensje obejrzał żółtą kartkę

62' Dośrodkowanie Radwańskiego, piłkę bez problemu łapie Madejski

61' Spięcie w polu karnym Widzewa. Miller ogląda żółtą kartkę za odepchnięcie Rudola. Sytuacja rozpoczęła się od starcia Brychlika z Pawłowskim

60' Miller wywalczył rzut wolny przy linii bocznej, niedaleko narożnika pola karnego Widzewa. Stałe fragmenty gry w wykonaniu gości są groźniejsze od tych w wykonaniu widzewiaków

59' Radwański wraca na murawę. Ma jednak opatrunek na twarzy

58' I jeszcze jeden rzut rożny dla Widzewa, i ponownie górą przyjezdni

57' Gra wznowiona

56' Radwański opatrywany na murawie na własnej połowie

55' Kolejny korner dla gospodarzy, ale dzisiaj niewiele wynika z tych stałych fragmentów gry

53' Na trybunach trwa tradycyjna zabawa widzewskich kibiców

52' Tym razem Kosakiewicz dośrodkował na krótki słupek, ale nadal bez spodziewanego efektu

52' Rzut rożny dla łodzian

49' Ojamaa przedzierał się prawym skrzydłem, ale dośrodkował wprost w ręce Madejskiego

49' Lewandowski nie dał rady mocno strzelić z główki i nie miał problemów Pawłowski

47' Korner dla przyjezdnych. Dobre dośrodkowanie, Miller znalazł się osamotniony na piątym metrze... pudło. Gola i tak by nie było, bo były widzewiak faulował

46' O godzinie 14.06 rozpoczęła się druga część gry. Na razie bez zmian

Koniec pierwszej połowy. Widzewiacy prowadzą 1:0, ale dużo mają sobie do powiedzenia, schodząc do szatni

45'+1 Lewandowski niecelnie strzelił głową po centrze z wolnego

45' Kosakiewicz ogląda żółtą kartkę za ostre wejście w nogi Demianiuka. Dobra okazja na centrę dla gości

44' Gutowski zbiegł z lewego skrzydła do środka i strzelił z 20 metrów... dwa metry obok prawego słupka Madejskiego!

41' Lewandowski doszedł do piłki po dośrodkowaniu Prytulaka, ale futbolówka po jego uderzeniu przeleciała nad poprzeczką!

41' Wołąkiewicz fauluje Brychlika. Blisko linii bocznej, na wysokości 20 metrów od bramki Pawłowskiego

39' Rudol bardzo szczęśliwie zatrzymał piłkę, która była kierowana na wolne pole do Demianiuka

39' Wołąkiewicz zachęca do szybszego rozgrywania piłki

38' Kosakiewicz tym razem dośrodkował dobrze z narożnika, ale górą byli elblążanie

37' Lewandowski uprzedził Robaka po centrze Kosakiewicza z prawego skrzydła. Rzut rożny!

36' Możdżeń miał dużo miejsca na środku, strzelił z 20 metrów, ale chwilę wcześniej się poślizgnął i piłka przeleciała daleko obok słupka

35' Kosakiewicz jak na razie ma rozregulowany celownik. Znów za mocne dośrodkowanie

34' Robak źle przyjął piłkę po zagraniu w "uliczkę" od Radwańskiego

34' Nadal możecie głosować, kto według Was dzisiaj wygra:

Kto wygra mecz Widzew Łódź - Olimpia Elbląg?

1) Olimpia Elbląg ~ 21,2%
2) Remis ~ 15,2%
3) Widzew Łódź ~ 63,6%

32' Widzewiacy czujni przy stałych fragmentach gry przyjezdnych

30' Pięczek źle trafił w piłkę i z dośrodkowania prawie wyszedł strzał. Piłka przeleciała jednak nad poprzeczką

28' Lewandowski uprzedził we własnej szesnastce Robaka

27' Madejski znów spokojnie łapie piłkę, tym razem po zbyt głębokim dośrodkowaniu Kosakiewicza

25' Madejski bez najmniejszego problemu łapie piłkę po lekkim strzale Radwańskiego z 22 metrów

24' Zablokowana centra Kosakiewicza. Rzut rożny

22' Lewandowski przedłużał piłkę głową, ale poradzili sobie widzewiacy

21' Teraz Olimpia dłużej przy piłce

Robak na 45. metrze od bramki świetnie się zastawił, przyjął piłkę i zagrał na wolne pole. Radwański wygrał pojedynek bark w bark z Lewandowskim, Madejski niepotrzebnie wychodził i wykorzystał to Radwański, lobując bramkarza gości

18' GOOL! 1:0! Adam Radwański!

16' Kosakiewicz znów dośrodkował na dalszy słupek, tym razem z rożnego, ale efekt taki, jak chwilę wcześniej

15' Gutowski z pomocą chorągiewki wywalczył rzut rożny

14' Kosakiewicz dośrodkował na dalszy słupek, Możdżeń zamykał, ale niewiele mógł zrobić

14' Kolejna okazja dla łodzian na dośrodkowanie w pole karne gości. Piłkę ustawia Kosakiewicz

12' Madejski ze spokojem łapie piłkę po centrze Kosakiewicza

10' Trwa walka w środku pola

6' Sedlewski ręką zatrzymał piłkę dośrodkowywaną przez Kosakiewicza. Rzut wolny dla łodzian metr od linii pola karnego

5' Robak dobrze zgrał Kosakiewiczowi, ale ten został zatrzymany przez rywali

3' Faul Ojamy na prawym skrzydle

1' Punktualnie o godzinie 13.05 rozpoczęło się to spotkanie. Goście na biało, gospodarze na czerwono-biało-czerwono

13.02 Widzew przerwę zimową spędził na pozycji lidera tabeli II ligi. Łodzianie mają na koncie 43 punkty. Elblążanie zajmują piątą pozycję z dorobkiem 32 punktów

13.01 Rezerwowi w Widzewie: P. Wolański - Ł. Turzyniecki, K. Piskorski, K. Kordas, M. Gąsior, R. Prochownik, Ch. Mandiangu, R. Wolsztyński. Trenerem jest Marcin Kaczmarek

Godzina 13.00 Na ławce rezerwowych Olimpii zasiądą dzisiaj: P. Rutkowski - Ł. Sarnowski, D. Morys, D. Jabłoński, M. Kiełtyka, M. Bucio, S. Milanowski. Trenerem jest Adam Nocoń

W. Pawłowski - Ł. Kosakiewicz, S. Rudol, H. Wołąkiewicz, M. Pięczek, H. Ojamaa (69. Ch. Mandiangu), M. Możdżeń, A. Radwański, B. Poczobut (79. R. Wolsztyński), K. Gutowski, M. Robak   S. Madejski - M. Balewski (87. D. Morys), T. Lewandowski, K. Wenger, T. Sedlewski, K. Krasa, C. Demianiuk, M. Kuczałek, O. Prytulak, P. Brychlik, M. Miller (85. M. Kiełtyka)

Godzina 12.54 Do rozpoczęcia meczu nieco ponad 10 minut. Za chwilę składy, a ja zachęcam do wzięcia udziału w naszym głosowaniu. Kto wygra mecz?