Kszczot zakończył sezon halowy na drugim miejscu

Adam Kszczot zajął drugie miejsce w biegu na 800 m podczas mityngu w Madrycie. Łodzianin zakończył też cały cykl "World Indoor Tour" na drugiej pozycji.

W stolicy Hiszpanii odbył się ostatni mityng z cyklu World Indoor Tour. W biegu na 800 m oglądaliśmy bardzo ciekawą rywalizację. Aż sześciu zawodników finiszowało w ciągu 0,8 sekundy.

Najlepszy okazał się Collins Kipruto. Kenijczyk dzięki temu wygrał też cały cykl. Na drugiej pozycji uplasował się Adam Kszczot. Łodzianin miał czas 1:46.30. Dzięki temu zajął też drugą pozycję w całym cyklu. - Dziś dałem z siebie wszystko i jestem z siebie dumny - napisał w mediach społecznościowych zawodnik RKS-u Łódź.

Trzeci w Madrycie był Hiszpan Mariano Garcia, a czwarty Marcin Lewandowski.

W biegu na 400 m triumfowała Justyna Święty-Ersetic, co dało jej także zwycięstwo w ogólnej klasyfikacji World Indoor Tour.

Drugi w konkursie pchnięcia kulą był z kolei Konrad Bukowiecki.