Dwie różne połowy, rzut karny i drugie czyste konto Malarza. ŁKS jednak dalej bez wygranej [ZDJĘCIA]

Piłkarze ŁKS-u Łódź zremisowali u siebie z Pogonią Szczecin 0:0. Pierwsza połowa należała do gości, ale po zmianie stron o wiele lepiej zagrali ełkaesiacy. W doliczonym czasie gry szczecinianie mieli rzut karny, a łodzianie po chwili meczową sytuację. Bramek jednak nie było.

ŁKS ŁÓDŹ - POGOŃ SZCZECIN [RELACJA NA ŻYWO]

ŁKS Łódź - Pogoń Szczecin
0:0 (0:0)

Dominguez, Grzesik, Dąbrowski (ŁKS) Kowalczyk (Pogoń)

KONIEC! ŁKS - Pogoń 0:0

90'+4 Stipica kapitalnie broni! Bramkarz "Portowców" z najwyższym trudem zatrzymał piłkę na linii bramkowej!

90'+4 Dominguez próbował nabić na rękę rywala w polu karnym gości

90'+3 Żóta kartka dla Kowalczyka, który zatrzymał kontrę ełkaesiaków

90'+3 Kożulij sam chciał wymierzyć sprawiedliwość... ale poślizgnął się i piłka przelatuje nad poprzeczką, choć Malarz by nie wyczuł kierunku!

90'+2 Nie ma analizy przez arbitra głównego. Karny

90'+2 Sędzia Frankowski czeka jeszcze na wiadomość z wozu "VAR"...

90'+1 Rzut karny dla Pogoni. Vidmajer fauluje Kożulja. Ełkaesiacy protestują...

90' Sędzia dolicza co najmniej trzy minuty

89' Dąbrowski chciał wyręczyć kolegów z ofensywy. Ruszył środkiem na przebój i padł po starciu z bramkarzem Pogoni w polu karnym przeciwników. Stipica jednak wcześniej złapał piłkę. Nie ma mowy o faulu

88' Wróbel nie miał jak się odwrócić w polu karnym gości. Później Dominguez dośrodkował, ale za plecy Guimy

86' Dąbrowski ogląda żółtą kartkę, ale to niska cena, patrząc na to, że goście mogli wyjść z kontrą czterech na dwóch

85' Wróbel za późno zagrywał w pole karne do nabiegającego Guimy! Triantafyllopoulos zdążył z interwencją

83' Trąbka świetnie prostopadle w pole karne do Grzesika, ten (w)strzelił w pole bramkowe... piłka przeleciała tuż obok dalszego słupka!

82' Na lewe skrzydło za Ratajczyka zszedł Trąbka, a Sajdak będzie grał za Wróblem

82' Sajdak zastępuje Ratajczyka, którego żegnają zasłużone brawa

81' Triantafyllopoulos zatrzymał w ostatniej chwili Ratajczyka. Gdyby młodzieżowiec ŁKS-u się przedarł, łodzianie wyszliby dwóch na jednego

79' Kożulij wchodzi w miejsce Spiridonovicia. Więcej zmian w Pogoni już dzisiaj nie będzie

79' Błąd ełkaesiaków w środku pola, Stec dostał piłkę na wolne pole, uciekł obrońcom i wbiegł z boku pola karnego ŁKS-u. Później szukał dalszego słupka... pudła!

78' Benyamina zastępuje Cibickiego

77' Dominguez pada w polu karnym gości. Nie ma mowy o karnym

77' Dominguez zagrał w "uliczkę"... Wróbel wbiegał jednak w inną...

76' Vidmajer ucierpiał w środku pola w przypadkowym zderzeniu z Podstawskim. Sędzia Bartosz Frankowski mógłby też pracować w służbie zdrowia. Kilkanaście sekund interwencji arbitra i Słoweniec gra dalej

74' Ratajczyk powstrzymał teraz Cibickiego w bocznym sektorze, a po chwili Stipica odważnie na 35. metrze od własnej bramki. Trąbka znów niepotrzebnie poszedł "na raz"

73' Rzut rożny dla gości

72' Trener Moskal też uznał, że potrzebna jest zmiana. Guima zastępuje Wolskiego

72' Wolski na spalonym, ale sędzia liniowy czekał dobrych kilkanaście sekund z podniesieniem chorągiewki

71' To chyba też dobry moment na roszadę w szeregach ŁKS-u. Na ławce są m;in. Pirulo, Sekulski i Guima

70' Siada na ławce Manias. Zastępuje go Listkowski

69' Prawie nie ma linii pomocy w Pogoni. Po atakach trzech-czterech, a nawet pięciu szczecinian zostaje na połowie ŁKS-u. Czy to taka taktyka, czy może brak sił?

68' Moros czujny w defensywie, zatrzymał piłkę dogrywaną na wolne pole do Kowalczyka

67' "Portowcy" poradzili sobie z kornerem łodzian

67' Dużo miejsca w środku pola miał Dominguez. Ruszył do przodu i strzelił z 25 metrów... róg!

65' Nieco przypadku w ataku łodzian. W końcu Dominguez dośrodkował na szósty metr, ale tu nie było nikogo z kolegów. Przewagę osiągnęli jednak gospodarze. Zupełnie inaczej wygląda to spotkanie po zmianie stron. Przyspieszyli ełkaesiacy, choć w rejonie pola karnego Pogoni brakuje im trochę spokoju

64' Niecelny strzał głową Cibickiego

63' Najlepsza okazja tego meczu! Dominguez z pierwszej piłki zagrał na wolne pole, tam wbiegł Grzesik, który z ok. 16. metra dośrodkował na dalszy słupek. Akcję zamykał osamotniony Wróbel, ale nie sięgnął piłki! A przed sobą miał pustą bramkę

61' Ratajczyk zablokowany na linii bocznej pola karnego gości. Wzmaga się doping kibiców

60' Stipica z najwyższym trudem wybija na róg po strzale Domingueza lewą nogą z 20 metrów!

59' Rzut rożny dla łodzian

58' Vidmajer zatrzymuje piłkę trzy metry przed własną bramkę. Strzelał płasko Spiridonović

57' Wróbel nieudanie zagrał w polu karnym Pogoni. Jęk zawodu na trybunie

57' Dąbrowski ryzykownie przed swoim polem karnym. Kowalczyk nie przejął...

55' Niedokładne podanie Trąbki do Ratajczyka, ale dobrze w asekuracji Srnić

52' Brawa dla Ratajczyka za walkę do końca. Ten młodzieżowiec w poprzednim spotkaniu z Wisłą Płock wszedł z ławki, debiutując w PKO Ekstraklasie

51' Stipica pewnie łapie po dośrodkowaniu Domingueza z lewej strony

50' Ratajczyk wyprowadził kontrę z własnej połowy, zagrał do Trąbki, który wbiegł w pole karne Pogoni i szukał Ratajczyka... Stec wybił za linię końcową!

49' Nie doszła piłka do nabiegającego Trąbki po podaniu piętą Domingueza

47' Wróbel rozegrał piłkę tyłem do bramki Pogoni i ruszył do przodu. Wolski popędził z piłkę, ale nie zdecydował się na podanie zwrotne, a na strzał... niecelny

46' Trąbka strzela w boczną siatkę

46' Trzy minuty po godzinie 19 rozpoczęła się druga część gry. W przerwie rozmawialiśmy, że powinien wejść Wróbel i tak się stało. Były napastnik m.in. GKS-u 1962 Jastrzębie zastąpił Corrala

Koniec pierwszej połowy. Sędzie nie dolicza nawet minuty i słusznie. Nie było wielu przerw w grze. Przewagę mieli goście, ale na razie bez bramek

45' Moros ze spokojem przejmuje piłkę w środku pola, ale spowolnili wyjście z kontrą ełkaesiacy. Później za mocne podanie do Trąbki

43' Mocny strzał Srnicia z dystansu. Stipicy złapał piłkę, chociaż nie bez problemu

43' Coraz odważniej gra Ratajczyk. Brakuje mu jednak trochę doświadczenia, żeby podejmować lepsze decyzje

41' Zabrakło siły przy przerzucie Trąbki na lewo do Ratajczyka

38' Dominguez strzelił z wolnego, nad poprzeczką. Stipicy nawet mocniej nie zabiło serce

37' Ratajczyk faulowany. 19 metrów do bramki Stipicy, nieco z jego lewej strony. Idealna pozycja dla... Daniego Ramireza, którego jednak już nie ma w ŁKS-ie

35' Niezłe dośrodkowanie Domingueza, Corral strzelił z główki... nad poprzeczką

34' Trąbka dośrodkowuje zbyt głęboko, wprost w ręce Stipicy

33' Błyskotliwym podaniem popisał się Ratajczyk. Wolski nie dał rady wygrać pojedynku biegowego z rywalem. Później jeszcze z dystansu strzelił Srnić... niecelnie

32' Po dobrym piąstkowaniu Malarza, ełkaesiacy mogli wyjść z kontrą trzech na jednego. Dobrze był jednak ustawiony Cibicki, który przejął piłkę i jeszcze uderzył z 26 metrów... daleko od celu

31' Vidmajer wybija na rzut rożny

29' Znów odważnie ruszył Grzesik. Tym razem groźnie dośrodkował, Stipica uprzedził Corrala, ale nie złapał piłki, jednak później zdążył do niej dobiec przed Ratajczykiem!

28' Wolski strzelał "szczupakiem"... zbyt lekko, żeby zaskoczyć Stipicę

28' Grzesik uciekł prawą stroną, zdążył do piłki zagranej na wolne pole, ale nie był w stanie zagrać dokładnie do Corrala

27' Zbyt czytelne zagranie Wolskiego na prawe skrzydło do Domingueza

23' Coraz większa przewaga gości. Przewyższają ełkaesiaków indywidualnymi umiejętnościami. Jak na razie szczególnie wyróżniają się Cibicki i Kowalczyk

20' Stec strzelił technicznie z 22 metrów... wprost w Malarza

19' Duży spokój Zecha na środku boiska. Trąbka niepotrzebnie poszedł "na raz"

18' Trąbka chciał wstrzelić piłkę w pole bramkowe rywali, ale piłka wylądowała za linią końcową

16' Radzą sobie łodzianie ze stałymi fragmentami gry w wykonaniu gości

15' Rzut rożny dla "Portowców"

14' I już kolejna żółta kartka dla ełkaesiaka. Teraz faulem ratował się Grzesik, zatrzymując Cibickiego tuż przed linią boczną pola karnego

14' Żółta kartka dla Domingueza

12' Szybkie wyjście z piłką łodzian. Ratajczyk popędził lewą stroną, ale nie zdecydował się na strzał po zbiegnięciu do środka (z ok. 16 metrów), w zamian zagrał na obieg do Vidmajera, jednak piłkę po jego dośrodkowaniu wyłapał Stipica

12' Jak na razie częściej przy piłce szczecinianie, ale gra toczy się w środku pola

9' Bardzo nerwowo gra od początku tego spotkania Malarz. Teraz źle przerzucił na lewą stronę do Vidmajera

7' Corral przejął piłkę w środkowej strefie i ruszył z piłką, ale na 30. metrze od bramki Stipicy za mocno wypuścił sobie piłkę!

6' Trwa walka w środku pola

2' Malarz pewnie łapie po centrze z narożnika

2' Niepewna interwencja Malarza po zagraniu prostopadłym Cibickiego. Rzut rożny dla przyjezdnych

1' Minutę po godzinie 18 rozpoczęło się to spotkanie. Gospodarze na biało-czerwono-biało. Goście w granatowo-bordowych strojach

Godzina 17.59 Minuta ciszy przed spotkaniem. To ku pamięci zmarłego, 39-letniego Kacpra Derczyńskiego

A. Malarz - J. Grzesik, C. Moros, M. Dąbrowski, T. Vidmajer, A. Ratajczyk (82. P. Sajdak), M. Wolski (72. Guima), D. Srnić, M. Trąbka, A. Dominguez, S. Corral (46. J. Wróbel) D. Stipica - K. Triantafyllopoulos, B. Zech, D. Stec, M. Manias (70. M. Listkowski), D. Dąbrowski, S. Kowalczyk, R. Nunes, T. Podstawski, P. Cibicki (78. S. Benyamina), S. Spiridonović (79. Z. Kożulj)