Łódzkie siatkarki przegrywają [ZDJĘCIA]

ŁKS Commercecon przegrał w Łódź Sport Arenie z Developresem SkyRes Rzeszów, a Grot Budowlani na wyjeździe z DPD Legionovią Legionów. Łódzkie siatkarki nie wygrały w tych spotkaniach nawet jednego seta.

Jakiś kryzys dopadł w tym tygodniu łódzkie siatkarki. Najpierw zawodniczki i ŁKS-u Commercecon, i Grot Budowlanych odpadły z Pucharu Polski, a teraz przegrały mecze ligowe.

To były na pewno zapowiadające się na dwa najciekawsze spotkania 19. kolejki Ligi Siatkówki Kobiet. W Łodzi mistrzynie Polski podejmowały wicelidera rozgrywek - Developres SkyRes Rzeszów.

Przez pierwsze 40 minut nie było jednak widać, że to dwie czołowe drużyny ligi. Rzeszowianki wygrały 25:14 i w drugim secie prowadziły już 22:14. Łodzianki popełniały proste błędy, i tylko niepoprawni optymiści mogli liczyć na emocje w końcówce partii. Te jednak były. "Łódzkie Wiewióry" zaczęły odrabiać straty. Obroniły trzy piłki setowe, doprowadzając do wyniku 23:24. Kolejnej akcji rywalek już nie dały rady powstrzymać.

W trzecim secie przyjezdne też prowadziły już ośmioma punktami (15:7) i później znowu łodzianki zaczęły odrabiać. Ponownie zbliżyły się na jeden punkt (18:19), ale na więcej mistrzynie Polski już nie było stać. Developres SkyRes wygrał do 21 i całe spotkanie 3:0.

Jeszcze bardziej jednostronne było widowisko w Legionowie. Miejscowa DPD Legionovia rozpoczęła od zwycięstwa do 12. Później gospodynie wygrywały 25:21 i 25:22. MVP spotkania została Maja Tokarska. Wśród Grot Budowlanych nie zawiodły jedynie Anastasia Kraiduba (18 pkt.) i Julia Twardowska (10).

Po tym spotkaniu legionowianki przeskoczyły w tabeli LSK właśnie budowlane. Łodzianki są teraz na piątym miejscu. Trzeci jest ŁKS Commercecon. Prowadzenie objął Developres SkyRes, ale na pozycję lidera powinien powrócić Grupa Azoty Chemik, który jeszcze w tej kolejce nie grał.