ŁKS prowadził w Warszawie, ale wygrała Legia [ZDJĘCIA, WIDEO]

Piłkarze ŁKS-u Łódź przegrali na wyjeździe z Legią Warszawa 1:3. Łodzianie objęli w Warszawie prowadzenie, ale w końcówce swoją wyższość udowodnili legioniści.

Legia Warszawa - ŁKS Łódź
3:1 (0:0)

Bramki: 0:1 Ł. Piątek (53. minuta) 1:1 M. Rosołek (70. minuta) 2:1 D. Antolić (85. minuta, karny) 3:1 J. Kante (88. minuta)

Żółte kartki: Jędrzejczyk, Lewczuk (Legia) Sajdak, Grzesik, Piątek, Sobociński (ŁKS)

Jak mecz Legii Warszawa z ŁKS-em Łódź podsumował były piłkarze i trener łodzian, Marek Chojnacki, który był gościem Strefy Kibica Radia Łódź? Posłuchajcie:

Ełkaesiacy pojechali do Warszawy, żeby zgarnąć choćby punkt. Do przerwy plan był udany. Remis 0:0 dawał nadzieję. Ta była jeszcze większa w 53. minucie, kiedy do siarki Radosława Majeckiego trafił Łukasz Piątek. Właśnie pierwszy kwadrans po zmianie stron był chyba najlepszy ełkaesiaków dzisiaj. Łodzianie wyprowadzili jeszcze kilka groźnych kontr, ale brakowało dokładności. Obraz meczu, podobnie jak jesienią w Łodzi, zmieniło wejście na murawę Waleriana Gvilii. Gruzin dośrodkował w 70. minucie na piąty metr, a Maciej Rosołek wbiegł między Macieja Dąbrowskiego i Carlosa Morosa, po czym strzałem głową pokonał Arkadiusz Malarza.

Do tego momentu bardzo dobrze prezentował się przede wszystkim Dąbrowski. Moros kilka razy był spóźniony, ale dużo podpowiadał kolegom. Ten duet został rozbity w 77. minucie przez kontuzję Dąbrowskiego. Doświadczonego stopera zastąpił Jan Sobociński. To wejście nie było szczęśliwe dla wychowanka ŁKS-u. To od jego ręki odbiła się piłka po strzale Jose Kante, a sędzia Bartosz Fankowski po analizie VAR wskazał na "wapno". Skutecznym egzekutorem okazał się Domagoj Antolić.

Ełkaesiaków dobił Kante, zdobywając bramkę z dystansu.

Podopieczni Kazimierza Moskala pokazali w Warszawie, że nie zamierzają się poddawać. Z niezłej strony pokazali się nowi gracze - Tadej Vidmajer, wspomniany Dąbrowski i Samuel Corral. Moros w kilku sytuacjach mógł się zachować lepiej, ale miał też szczęście, którego brakowało choćby Sobocińskiemu. Ełkaesiacy choć przegrali, nie mogą się poddawać. Ulegli faworytowi do mistrzostwa Polski. Oni sami toczą bój o utrzymanie. Sytuacja w tabeli PKO Ekstraklasy dla "biało-czerwono-białych" jest bardzo trudna, ale jeszcze nie beznadziejna. Do bezpiecznego miejsca łodzianie tracą osiem punktów. Do końca pozostało 16 kolejek.

Koniec!

90'+5 Żaden z łodzian nie zdążył zamknąć dośrodkowania Grzesika!

90'+4 Grzesik centruje, ale wprost do "koszyczka" Majeckiego

90'+2 Malarz pewnie łapie piłkę po strzale Cholewiaka

90' Sędzia dolicza co najmniej pięć minut

90' Za mocne podanie Trąbki do Corrala. Ucierpiał jeszcze Karbownik

Błąd w wyprowadzeniu piłki przez łodzian. Kante ruszył środkiem i uderzył z ok. 25 metrów po dalszym rogu. Sobociński nie zdążył z blokiem, Malarz nie sięgnął piłki

88' GOOOL! 3:1! Jose Kante!

87' Pirulo zastępuje Sajdaka

Antolić huknął w swoje lewo, Malarz to wyczuł, ale nie miał szans zatrzymać piłki

85' GOL! 2:1! Domagoj Antolić!

84' Rzut karny! Mamy jednak wątpliwości, czy słuszny, ale tak zdecydował arbiter. Antolić ustawia piłkę

83' Kante strzelał z 11. metrów, Sobociński stał metr-dwa od niego i dostał piłką w rękę, którą wystawił z tyłu, próbując blokować to uderzenie

83' Sędzia Frankowski biegnie do monitora!

82' Przypadkowo trafiony w rękę jeden z ełkaesiaków. Chyba Sobociński... mamy aut dla Legii i sędzia czeka na raport z wozu VAR....

81' Cholewiak zmienia Luquinhasa

81' Zablokowany strzał Kante z 16 metrów

79' Niecelne uderzenie Srnicia z dystansu

79' Piłka po strzale Corrala z wolnego odbija się od muru i wylatuje za linię końcową

78' Corral faulowany przed polem karnym Legii

77' Do wejścia szykuje się Sobociński. Dąbrowski kulejąc schodzi na ławkę rezerwowych. Wchodzi w jego miejsce Sobociński

76' Żółtą kartkę ogląda Vuković, a na murawie opatrywany jest Dąbrowski, który chyba będzie musiał opuścić boisko

75' Na pewno potrzebna kolejna zmiana w ŁKS-ie. Piątka, który jest na granicy obejrzenia drugiej żółtej, a w konsekwencji czerwonej kartki mógłby zastąpić Pirulo. Hiszpan dałby także możliwości przy kontrach

74' Piątek fauluje w środku Karbownika. Nie ma drugiej żółtej kartki, choć domagają się jej legioniści

74' Piątek ogląda żółtą kartkę za faul w środku pola na Luquinhasie

73' Żółta kartka dla Grzesika. Srnić zmienia Wolskiego

72' Słupek po strzale Rosołka! Po chwili mocne uderzenie Kante z przewrotki i kapitalna parada Malarza!

Rosołek wbiegł między Dąbrowskiego i Morosa, a na głowę dośrodkował mu inny z rezerwowych - Gvilia. Rosołek z bliska pokonał Malarza. Mamy więc powtórkę z meczu jesiennego. Wejście Gvilii zmienia obraz gry

70' GOLLL! 1:1! Maciej Rosołek!

67' Gvilia zastępuje Martinsa

67' Malarz świetnie broni po strzale Luquinhasa z ok. 12 metrów! Po dobitce Martinsa Dąbrowski blokuje głową!

66' Do wejścia w Legii szykuje się Gvilia, z którym ełkaesiacy mieli bardzo duże problemy jesienią. Gruzin wtedy też był rezerwowym

65' Zablokowany strzał Piątka z 18 metrów! Znów dobrze zgrywał Corral

64' "ŁKS gol! ŁKS gol!" - coraz głośniejsi kibice "biało-czerwono-białych"

63' Rosołek zastępuje Novikovasa

62' Trąbka centrował z narożnika, ale poradzili sobie gospodarze. Później jeszcze Vidmajer dośrodkował z lewej strony, jednak zbyt głęboko i piłkę pewnie złapał Majecki, który formalnie jest już piłkarzem AS Monaco, ale po rekordowym pod względem finansowym transferze z PKO Ekstraklasy został od razu wypożyczony do legionistów

61' Guima domaga się faulu po zagraniu Jędrzejczyka. Ale zamiast wolnego przy narożniku, jest rzut rożny

60' Groźna kontra łodzian. Trąbki zagrał na prawe skrzydło do Grzesika, który dośrodkował sprzed linii końcowej, ale Lewczuk zdążył wybić głową na aut!

59' Dąbrowski opatrywany na własnej połowie

58' Debiutujący dzisiaj w PKO Ekstraklasie Sajdak ogląda żółtą kartkę za faul na połowie Legii

57' Wszołek uciekł prawym skrzydle, najpierw minął Dąbrowskiego, później Vidmajera, ale szczęśliwie przecięli tor lotu piłki Moros i Grzesik

56' Corral faulowany przez Lewczuka na środku boiska. Drugi z środkowych obrońców Legii ogląda żółtą kartkę

Ależ zamieszanie pod polem karnym legionistów. Corral świetnie zgrał, Guima skiksował przy strzale, ale piłka trafiła do Wolskiego, który znalazł się sam przed Majeckim, jednak wygonił się do boku. Później udało mu się wycofać sprzed linii końcowej do Trąbki. Skrzydłowego ŁKS-u osaczyło dwóch rywali, ale sprytnym zagraniem "przeciągnął" sobie piłkę podeszwą i zagrał do Piątka, który osamotniony stał na szóstym metrze. Doświadczony pomocnik nie miał najmniejszych problemów ze skierowaniem piłki do siatki

53' GOOOOOOLLLLLL!!! 0:1! ŁUKASZ PIĄTEK!

52' Mają problem łodzianie z wyjściem z piłką z własnej połowy. Legioniści atakują wysokim pressingiem. Nie zdają egzaminu także dalsze podania na Corrala. Hiszpan dobrze trzyma się na nogach, jednak ma dzisiaj nie lada trudne zadanie w rywalizacji z byłymi reprezentantami Polski - Arturem Jędrzejczykiem i Igorem Lewczukiem

50' Guima fauluje Antolicia trzy metry od narożnika swojego pola karnego

48' Dobre wyjście łodzian lewą stroną. Trąbka z Guimą oszukali trzech rywali, ale Portugalczykowi piłka zaplątała się między nogami, kiedy już chciał wykładać piłkę w pole bramkowe Legii!

47' Karbownik znów przedzierał się lewym skrzydłem, zagrał na obieg do Novikovasa, który dośrodkował, ale Malarz czujny

46' Trąbka nie opanował piłki w polu karnym Legii

46' O godzinie 18.36 rozpoczęła się druga część tego spotkania. Na razie bez zmian. Bardzo często uwagi i podpowiedzi przekazuje kolegom Moros

Zachęcam jeszcze do głosowania w sondzie. Kto wygra mecz? A na naszej antenie możecie słuchać specjalnej Strefy Kibica. Gościem w studiu jest Marek Chojnacki

Kto wygra mecz Legia Warszawa - ŁKS Łódź?

1) Remis ~ 16,7%
2) ŁKS Łódź ~ 71,8%
3) Legia Warszawa ~ 11,5%

Koniec pierwszej połowy. Legia dominuje, ŁKS kilka razy próbował wyjść z groźną kontrą, ale na razie mamy bezbramkowy remis

45'+4 Wszołek z bliska pudłuje głową po przedłużeniu piłki przez Kante!

45'+3 Gramy dalej

45'+3 Malarz nadal opatrywany. Kibice skandują "Arek Malarz!"

45'+1 Malarz wypuszcza piłkę przed siebie! Kante z bliska nabiegał, jednak piłka po jego strzale trafiła jeszcze w plecy bramkarza ŁKS-u. Malarz ucierpiał w tym starciu z Kante i Morosem. Potrzebna pomoc medyczna

45' Sędzia do pierwszej połowy dolicza co najmniej jedną minutę

45' Za mocne podanie Guimy na lewe skrzydło do Sajdaka, którego przy linii końcowej zdecydowanie, ale zgodnie z przepisami, zatrzymał Novikovas

44' Sprytny faul Vidmajera na Vesoviciu

44' Za mocne podanie Dąbrowskiego na prawo do Wolskiego

43' Vidmajer w ostatniej chwili wybił piłkę sprzed nóg Luquinhasa, który chciał dośrodkować

41' Kante trafia tylko w boczną siatkę!

41' Malarz dobrze piąstkuje po centrze Antolicia z narożnika

41' Vesović wstrzelił piłkę wzdłuż bramki Malarza... nikt nie zamknął tej akcji, Grzesik zdążył wybić za linię końcową

40' Vidmajer teraz bezpardonowo zatrzymał przy linii bocznej Wszołka. Słoweniec może się cieszyć, że nie obejrzał żółtej kartki

37' Mocny strzał Luquinhasa z dystansu, jednak bardzo niecelnie. Karbownik znów ograł Wolskiego

36' Vidmajer ograł na połowie rywali Wszołka, ale później z pomocą pospieszył Vesović i Słoweniec musiał uznać wyższość legionistów

35' Guima dobrze utrzymał się przy piłce, ale nie zdecydował się na pojedynek jeden na jednego z Karbownikiem i wycofał do Malarza

34' Żółta kartka dla Jędrzejczyka za zagranie łokciem przy walce o piłkę z Wolskim. Nie zgadza się z tą decyzją sędziego kapitan Legii

33' Wszołek uciekł Grzesikowi, Kante wstrzelił w pole bramkowe ŁKS-u, ale tam był tylko Malarz. Zdecydowana większość ataków warszawianie przeprowadzają swoją lewą stroną. Grzesik ma sporo problemów. Dużo pewniej wygląda z drugiej strony Vidmajer, który jeszcze ani razu nie dał się ograć, choć trzeba przyznać, że miał mniej okazji do zaprezentowania swoich umiejętności

31' Karbownik z dziecinną łatwością oszukał Wolskiego przy linii bocznej

30' Dąbrowski wygrywa pojedynek główkowy z Kante

29' Vidmajer na rzut rożny. Po dośrodkowaniu Antolicia głową wybija Piątek

28' Bardzo dobra asekuracja Vidmajera z Dąbrowskim. Antolić faulował

27' Wolski miał okazję wyprowadzić kontrę, ale bez problemów zatrzymał go Karbownik

26' Dobry powrót Trąbki, który zatrzymał Vesovicia. Ełkeasiacy jednak cofają się coraz bardziej

25' Martins próbował zmylić ełkaesiaków, markując strzał, a w rzeczywistości zagrywając prostopadle w pole karne ŁKS-u, ale zaskoczeni byli także jego koledzy

24' Martins próbował zaskoczyć Malarza strzałem pod poprzeczkę. Piłka przeleciała niecały metr wyżej, ale kapitan ŁKS-u miał ją pod kontrolą

23' Groźny rzut wolny dla gospodarzy. Malarz precyzyjnie ustawia mur

21' Kante huknął lewą nogą... obok bramki! Tymczasem przypominam o naszej sondzie. Kto wygra dzisiejsze spotkanie? (Na razie jesteście optymistami. Prawie 74 procent głosujących uważa, że wygra ŁKS. Po 14 proc. zagłosowało za zwycięstwem Legii i remisem)

20' Portugalczyk Guima schodzi za linię końcową w asyście sztabu medycznego ŁKS-u

19' Dąbrowski sprytnie się zastawił i wywalczył rzut wolny przed swoim polem karnym. Ucierpiał jeszcze Guima, który został niemal staranowany przez Dąbrowskiego

19' Rzut rożny dla legionistów

18' Dalekie podanie Dąbrowskiego... Majecki miał bliżej niż Corral

17' Groźnie dwa razy atakował z lewej strony Karbownik, ale czujny na linii Malarz. Problemy ma jednak Moros

17' Novikovas uciekł lewym skrzydłem, ale piłkę po jego dośrodkowaniu zatrzymał Moros

15' Prezes ŁKS-u Tomasz Salski ogląda dzisiejsze spotkanie w towarzystwie prezesa Legii Dariusza Mioduskiego (obaj byli gośćmi studia przedmeczowego Canal+) oraz selekcjonera Reprezentacji Polski - Jerzego Brzęczka

13' Malarz uprzedził Wszołka po prostopadłym podaniu Luquinhasa

12' Ełkaesiacy odpowiadają Legii atakując również wysokim pressingiem

10' Guima rozegrał na prawo do Grzesika, ten przebiegł kilkanaście metrów i dośrodkował na dalszy słupek, gdzie nabiegł Guima. Portugalczyk huknął bez przyjęcia, ale obok prawego słupka Majeckiego!

8' Majecki spokojnie łapie piłkę, która wylatywała na rzut rożny po zblokowaniu strzału Guimy

7' Malarz z najwyższym trudem piąstkuje nad poprzeczką po strzale głową Kante! Moros w ogóle nie wyskoczył. Przypomnijmy, że łodzianie jesienią mieli ogromne problemy ze stałymi fragmentami rywali i, jak na razie, nic się nie zmieniło

6' Grzesik fauluje Novikovasa. Niedaleko narożnika pola karnego łodzian

5' Legioniści od początku atakują wysokim pressingiem. Ełkeasiacy bez obaw rozgrywają w swoim stylu, od samego bramkarza

2' Kibice Legii skandują: "Arek! Malarz!". Obecny kapitan ŁKS-u był bardzo szanowany podczas swojej gry w barwach "Wojskowych"

1' O godzinie 17.31 rozpoczęło się to spotkanie. Łodzianie na biało-czerwono-biało. Warszawianie w zielonych koszulkach oraz czarnych spodenkach i getrach

Godzina 17.28 Ostatnie chwile przed pierwszym gwizdkiem. Posłuchajcie jeszcze co przed meczem powiedział Łukasz Sekulski

Godzina 17.25 Rezerwowi w Legii: R. Cierzniak - I. Astiz, M. Wieteska, P. Stolarski, M. Praszelik, M. Cholewiak, M. Rosołek, V. Gvilia, P. Pyrdoł. Trenerem jest Aleksandar Vuković

17.15 Na ławce rezerwowych ŁKS-u zasiądą dzisiaj: D. Budzyński - A. Bogusz, J. Sobociński, D. Srnić, A. Ratajczyk, Pirulo, A. Dominguez, J. Wróbel. Trenerem jest Kazimierz Moskal

Godzina 17.13 A co przed spotkaniem mówił trener Kazimierz Moskal?

Godzina 17.09 Tymczasem w naszym studiu jest Marek Chojnacki. Jakie są jego przewidywania przed tym meczem? Posłuchajcie:

Godzina 17.07 Znacie już pierwsze składy obu drużyn. Zapraszamy zatem do udziału w naszej sondzie. Kto Waszym zdaniem wygra to spotkanie? A może będzie remis?

R. Majecki - D. Antolić, A. Jędrzejczyk, I. Lewczuk, M. Karbownik, A. Novikovas (63. M. Rosołek), Luquinhas (81. M. Cholewiak), A. Martins (67. W. Gvilia), M. Vesović, P. Wszołek, J. Kante   A. Malarz - J. Grzesik, M. Dąbrowski (77. J. Sobociński), C. Moros, T. Vidmajer, M. Wolski (73. D. Srnić), P. Sajdak (87. Pirulo), Ł. Piątek, Guima, M. Trąbka, S. Corral

Godzina 16.58 Do rozpoczęcia meczu nieco ponad pół godziny. Piłkarze obu drużyn już na rozgrzewce. Nasi reporterzy szykują się też do tego spotkania. A jaki skład wybrał na to spotkanie Kazimierz Moskal? Zobaczcie sami!