PGE Skra gromi będzinian [ZDJĘCIA]

Siatkarze PGE Skry Bełchatów pokonali na wyjeździe MKS Będzien 3:0. Mecz trwał niespełna 80 minut.

(Fot. PGE Skra Bełchatów)

Bełchatowianie nie mieli litości dla przedostatniej drużyny tabeli PlusLigi. Kibice gospodarzy mogli oklaskiwać szczególnie Mariusza Wlazłego (15 punktów), Milada Ebadipoura (14) oraz Artura Szalpuka i Jakuba Kochanowskiego (po 9). Tyle punktów co dwaj ostatni zdobył dla MKS-u najlepszy w ich szeregach - Jan Fornal.

Siatkarze PGE Skry wygrali do 17, 20 i 18. Pierwszy i trzeci set trwały po 25 minut. Drugi o 60 sekund dłużej. MVP spotkania wybrano Mariusza Wlazłego.

Po tym zwycięstwie bełchatowianie wskoczyli na pierwsze miejsce w tabeli. Czy się na nim utrzymają zależy od sobotniego (1 lutego) meczu Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle z Cerrad Enea Czarnymi Radom oraz niedzielnego (2 lutego) starcia VERVA Warszawa Orlen Paliwa z Aluron Virtu CMC Zawiercie.