Sparingowy remis "Brunatnych"

Piłkarze GKS-u Bełchatów zremisowali z GKS-em Tychy 1:1. Sparingowe spotkanie odbyło się w Częstochowie.

(Fot. Michał Antczak/PGE GKS Bełchatów)

Od początku spotkania bardzo aktywni byli Bartłomiej Bartosiak i Maciej Koziara. To oni kilka razy próbowali zaskoczyć bramkarza tyszan. Piłki do siatki jednak nie udało im się skierować. W sukurs kolegom z ataku próbował przyjść Marcin Grolik, ale piłka po jego mocnym strzale przeleciała nad poprzeczką. Tuż przed przerwą futbolówkę z siatki musiał wyjmować Paweł Lenarcik. Na szczęście dla bełchatowian, był jednak spalony.

Po zmianie stron tyszanie bardzo szybko objęli prowadzenie. Mateusz Piątkowski trafił z bliska. Aktywny w drugiej części gry był Emile Thiakane. To właśnie po jego akcji padło wyrównanie. W 72. minucie podanie Senegalczyka na gola zamienił Viktor Putin.

W kolejnym sparingu piłkarze GKS-u Bełchatów zmierzą się w Radomiu z Górnikiem Łęczna. To spotkanie zaplanowano na 1 lutego.