Pewna wygrana ŁKS-u

Piłkarze ŁKS-u Łódź pokonali w sparingu Napredak Krusevac 3:0. Wszystkie bramki łodzianie zdobyli w drugiej części gry.

Ełkaesiacy od kilkunastu dni przebywają na zgrupowaniu w tureckim Side. Tutaj też rozgrywają kolejne sparingi. Tym razem rywalizowali z serbskim Napredak Krusevac.

Trener Kazimierz Moskal cały czas szuka optymalnego ustawienia, szczególnie na środku obrony. Dzisiaj (28 stycznia) duet podstawowych stoperów tworzyli Carlos Moros i Maciej Dąbrowski. To był dobry wybór, łodzianie gola nie stracili.

W ofensywie wybory szkoleniowca też okazały się słuszne. Do przerwy do sitaki Serbów trafił młodzieżowiec Adam Ratajczyk, ale sędzia odgwizdał spalonego. Pierwszy prawidłowo strzelony gol padł po zmianie stron. Na listę strzelców wpisał się Samuel Corral.

W 73. minucie drugą bramkę zdobył Maciej Wolski, wykorzystując dośrodkowanie Jana Grzesika. Wynik spotkania w końcówce ustalił Pirulo. Hiszpan w drugim meczu z rzędu popisał się efektowną podcinką.