Grot Budowlane przegrały w Radomiu. Co z liderką Charlotte Leys?

Siatkarki Grot Budowlanych Łódź przegrały na wyjeździe z E.Leclerc Radomką Radom 2:3. W meczowym składzie zabrakło Charlotte Leys.

Mecz od początku był bardzo wyrównane. Pierwsze dwa sety padły łupem gospodyń (po 25:23). W trzeciej partii walka rozgorzała na dobre. Zakończyła się po prawie 40 minutach i grze na przewagi. Łodzianki cieszyły się z wygranej 31:29.

Podopieczne Błażeja Krzyształowicza poszły "za ciosem", zwyciężając w czwartym secie do 21. To oznaczało tie-break. W nim lepsze okazały się radomianki (15:11). Była to piąta porażka wicemistrzyń Polski w tym sezonie Ligi Siatkówki Kobiet.

MVP meczu została wybrana rozgrywająca gospodyń - Paulina Zaborowska. Sama zdobyła 4 punkty, ale dobrze rozkładała grę swojego zespołu. Aż 31 punktów dla E.Leclerc Radomki zdobyła Veronica Jones-Perry, 20 "oczek" dołożyła Majka Szczepańska-Pogoda, a 16 Emilia Mucha.

Liderkami Grot Budowlanych były Anastasia Kraiduba (22), Anna Bączyńska (21) i Julia Twardowska (18). Na parkiecie nawet na chwilę nie pojawiła się podstawowa środkowa Jaroslava Pencova. Kontuzji w drugiej partii doznała też Julia Nowicka. W meczowym składzie nie było Charlotte Leys. Według portalu Siatka.org, Belgijka miała rozwiązać konrakt z klubem.