Pierwszy remisowy sparing ŁKS-u [WIDEO]

Piłkarze ŁKS-u Łódź choć do przerwy prowadzili z FC Worskła Połtawa 3:0, zremisowali ten mecz towarzyski 3:3.

(Fot. ŁKS Łódź)

Trener Kazimierz Moskal wykorzystuje mecze towarzyskie na zgrupowaniu w Turcji, aby wybrać najbardziej optymalną jedenastkę na dalszą część sezonu PKO Ekstraklasy. Od początku jako na młodzieżowca stawia na Adama Ratajczyka na skrzydle.

Młody ełkaesiak w spotkaniu z Worskłą Połtawa wyprowadził łodzian na prowadzenie po 24. minutach gry, dobijając z kilku metrów uderzenie Samuela Corrala. Na 2:0 podwyższył nowy obrońca - Maciej Dąbrowski, "pakując" piłkę do siatki w zamieszaniu podbramkowym po rzucie rożnym. Tuż przed przerwą trzeciego gola dla "biało-czerwono-białych" strzelił Pirulo. Hiszpan najpierw wywalczył futbolówkę przy linii bocznej, a później rozegrał dwójkowo z Dragoljubem Srniciem i piękną "podcinką" pokonał bramkarza rywali.

Po zmianie stron lepiej zaprezentowali się przedstawiciele ukraińskiej ekstraklasy. Dwie bramki zdobyli Brazylijczycy - Luizao i Artur, a wynik spotkania na 3:3 ustalił w końcówce Oleksandr Tkachenko. Był to pierwszy remis w zimowych sparingach ŁKS-u w tym roku.