Mistrzynie Polski pozostają w grze o fazę play-off LM [ZDJĘCIA]

Siatkarki ŁKS-u Commercecon Łódź wygrały z Chimikiem Jużne 3:1 w meczu czwartej kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzyń.

Łodzianki doskonale rozpoczęły czwartkowe (23 stycznia) spotkanie. W pierwszym secie pozwoliły rywalkom na zdobycie 15 punktów. Po kolejnych 24 minutach gry było już 2:0.

Łatwe wywalczone prowadzenie nieco rozluźniło mistrzynie Polski, które rozpoczęły trzecią partię od wyniku 2:8. Choć ełkaesianki odrabiały straty, przegrały 23:25.

Podopieczne Marka Solarewicza nie miały jednak zamiaru grać pięciu setów. Czwartego zwyciężyły 25:22 i całe spotkanie 3:1. Najlepiej w biało-czerwono-białych barwach zagrały Monika Bociek (21 punktów) oraz Katarina Lazović i Aleksandra Wójcik (po 17).

Siatkarki ŁKS-u Commercecon w czterech meczach fazy grupowej wywalczyły osiem punktów. To pozwala im myśleć o awansie do fazy play-off.