Kolejna wygrana pięciosetówka Janowicza

Jerzy Janowicz wygrał drugi mecz w tegorocznym Wimbledonie po pięciu setach. Łodzianin pokonał tym razem Lleytona Hewitta.

(Fot. Wikimedia Commons)

Jerzy Janowicz jest już w trzeciej rundzie Wimbledonu 2014. Łodzianin pokonał Lleytona Hewitta 3:2. Spotkanie, które rozpoczęło się w czwartek (26 czerwca) zostało przerwane w drugim secie.

Po wznowieniu Janowicz objął prowadzenie 2:0, ale w trzeciej partii nie potrafił przełamać rywala. Hewitt też nie miał pomysłu na wygranie gema serwisowego "Jerzyka". O losach seta zadecydował tie-break. Australijczyk obronił dwie piłki meczowe, po czym wygrał 9:7.

W czwartym secie Hewitt przełamał raz i to wystarczyło, żeby wygrać do czterech. Mecz rozstrzygnął się w piątej partii. Australijczyk był blisko przełamania już w pierwszym gemie. Polak obronił jednak dwa break-balle, po czym sam dwukrotnie złamał przeciwnika. Hewitt jedno przełamanie odrobił, ale i tak "Jerzyk" wygrał do trzech.

Janowicz w całym spotkaniu zaserwował 21 asów, przy 13 rywala. Łodzianin popełnił 12 podwójnych błędów serwisowych, a jego przeciwnik 3. Polak był zdecydowanie lepszy w wygrywających piłkach, których zagrał aż 82. Hewitt miał równo połowę mniej.

Była to już druga pięciosetówka "Jerzyka" w tegorocznym Wimbledonie. Wcześniej pokonał Somdeva Devvarmana. W trzeciej rundzie Janowicz zmierzy się z Hiszpanem Tommym Robredo.