Sokół lepszy od Pogoni w pierwszym sparingu [ZDJĘCIA]

Piłkarze Sokoła Aleksandrów Łódzki wygrali u siebie z Pogonią Zduńska Wola 3:0. Był to pierwszy mecz towarzyski dla obu tych drużyn w 2020 roku.

W niedzielę (19 stycznia) swój pierwszy mecz sparingowy w 2020 roku rozegrali piłkarze trzecioligowego Sokoła Aleksandrów Łódzki i czwartoligowej Pogoni Zduńska Wola. W bezpośrednim starciu lepsi okazali się aleksandrowianie. Gospodarze już w pierwszej połowie mogli prowadzić, ale na ich drodze stanęła poprzeczka. W tej części gry zduńskowolanie, których barwy reprezentują m.in. Adrian Budka, Princewill Okachi, Dawid Sarafiński i Mateusz Broź, stawiali jeszcze opór rywalom.

Po zmianie stron przewaga Sokoła rosła z każdą minutą. Duży wpływ na to miało przygotowanie motoryczne oraz większa kadra zespołu prowadzonego przez Dawida Kroczka. Efektem tego były trzy gole. Dwa strzelił Szymon Sołtysiński, a jednego Mateusz Misiak.

Sokół w dalszej części przygotowań zmierzy się m.in. z drugoligową Skrą Częstochowa i pierwszoligowym GKS-em Bełchatów. Piłkarze Pogoni głównie będą rywalizować z trzecio- i czwartoligowcami.

Więcej o przygotowaniach do rundy wiosennej powiedzieli nam obaj trenerzy. Posłuchajcie sami: