PGE Skra w półfinale PP. Lechia nie sprostała wicemistrzowi

Siatkarze PGE Skry Bełchatów pokonali u siebie Indykpol AZS Olsztyn 3:1 w ćwierćfinale Pucharu Polski. W tej samej fazie rozgrywek Lechia Tomaszów Mazowiecki przegrała z VERVĄ Warszawa Orlen Paliwa 0:3.

(Fot. Paweł Piotrowski)

Mimo czterech rozegranych setów, nie można powiedzieć, że spotkanie bełchatowian z olsztynianami było wyrównane. W każdym secie późniejsi zwycięzcy bardzo szybko obejmowali prowadzenie. Pierwszego do 20 wygrali gospodarze. W drugim (25:18) lepsi byli goście.

Trzecia partia była powtórką pierwszej - przyjezdni zakończyli ją z dorobkiem 20 punktów. W czwartym secie siatkarze PGE Skry podkręcili tempo, wygrywając 25:16 i całe spotkanie 3:1.

O sukcesie zadecydowała bardzo dobra gra Grzegorza Łomacza i czujność na siatce - podopieczni Michała Mieszko Gogola mieli 13 bloków. Pięciu graczy "żółto-czarnych" miało też podwójny dorobek punktowy: Mariusz Wlazły i Artur Szalpuk po 16 pkt., Karol Kłos 13, Milan Katić 11, a Jakub Kochanowski 10.

Nawet najmniejszych szans w starciu z wicemistrzem Polski - VERVĄ Warszawa Orlen Paliwa - nie mieli siatkarze 1-ligowej Lechii Tomaszów Mazowiecki. Goście zwyciężyli 3:0, w setach do: 16, 16 i 11.

Pełny skład półfinalistów Pucharu Polski poznamy dzisiaj (15 stycznia). Jastrzębski Węgiel podejmie Trefla Gdańsk, a BBTS Bielsko-Biała zmierzy się z Grupą Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle.

JESTEŚ KIBICEM? SŁUCHAJ I CZYTAJ RELACJE NA ŻYWO Z MECZÓW.
WSZYSTKIE TRANSMISJE DOSTĘPNE SĄ W DZIALE "SPORT LIVE".