Festiwal kartek, bramek i karnych. ŁKS przegrywa w meczu o "sześć punktów" [ZDJĘCIA]

Piłkarze ŁKS-u Łódź przegrali u siebie z Wisłą Kraków 2:4. W meczu były trzy rzuty karne, jedna czerwona kartka i kilka analiz VAR. To ostatnie spotkanie łodzian w 2019 roku.

ŁKS ŁÓDŹ - WISŁA KRAKÓW [RELACJA NA ŻYWO]

ŁKS Łódź - Wisła Kraków
2:4 (1:2)

Bramki: 0:1 M. Sadlok (14. minuta) 1:1 D. Ramirez (33. minuta, karny) 1:2 J. Błaszczykowski (43. minuta, karny) 1:3 M. Rozwandowicz (45. minuta) 1:4 V. Basha (78. minuta) 2:4 D. Ramirez (90. minuta, karny)

Czerwona kartka: Juraszek (ŁKS)
Wolski, Sobociński, Guima, Ramirez, Rozwandowicz (ŁKS) Chuca, Boguski, Wasilewski (Wisła)

Koniec! To był bardzo dziwne spotkanie na koniec roku piłkarskiego w Łodzi. Trzy rzuty karne, sześć goli, jedna czerwona kartka i osiem żółtych. Wisła wygrywa mecz "za sześć punktów" i odskakuje od ŁKS-u w tabeli. Łodzianie przerwę zimową spędzą na ostatniej pozycji. Kibice dziękują Daniemu Ramirezowi. Niewykluczone, że to ostatnie takie ich podziękowanie, bo Hiszpanem interesują się inne kluby

Pewny strzał Ramireza przy prawym słupku Buchalika. Aż dziwne, że Hiszpan nie wykonywał wcześniej tych jedenastek, że przypomnę tylko zmarnowany rzut karny przez Maksa Rozwandowicza w pierwszym spotkaniu z Piastem Gliwice. Łodzianie mogli wtedy objąć prowadzenie, a przegrali ostatecznie 0:1

90'+2 GOOOL! 2:4! Dani Ramirez!

90'+1 Karny dla ŁKS-u! Wasilewski zatrzymał piłkę ręką. Żółta kartka dla obrońcy Wisły

90' Zblokowany strzał Buksy z 18 metrów po groźnej kontrze. Piłka odbiła się od ręki Rozwandowicza, ale to była ręka, na której akurat się opierał

90' Pawłowski plecami blokuje strzał Piątka z 14. metrów!

89' Całkiem nieudane dośrodkowanie Ramireza z wolnego

87' Bardzo groźny strzał Maka po dalszym słupku... pudło!

87' Zablokowane dośrodkowanie Maka

85' Janicki pudłuje po strzale głową z siedmiu metrów!

85' Rozwandowicz głową blokuje piłkę po potężnym strzale Sadloka! Rzut rożny

85' Wiślacy już w pełni kontrolują piłkę

83' Faul taktyczny i żółtą kartkę ogląda teraz Rozwandowicz

82' Boguski ogląda żółtą kartkę za faul taktyczny w środku pola

81' Żółta kartka dla Ramireza. To oznacza pauzę w kolejnym spotkaniu PKO Ekstraklasy dla tego gracza

80' Sobociński w ostatniej chwili zatrzymuje piłkę po strzale Buksy! Bramka ŁKS-u była już pusta

Piękne uderzenie Bashy z półwoleja. Choć piłka leciała niemal w sam środek, to miała taką szybkość i tak zakręcony tor lotu, że Malarz nie zdołał jej zatrzymać! Było tam nieco kontrowersji, bo o upadającego Burligę przewrócił się Rozmus, jednak sędziowie uznali, że to nie był faul

78' GOL! 1:4! Vullnet Basha!

76' Pawłowski leży na murawie. To ewidentna gra na czas i widzi to sędzia, ale kończy się tylko na wychowawczej rozmowie

75' Guima ogląda żółtą kartkę za dyskusje z arbitrem

74' Po centrze Ramireza z narożnika Wasilewski wygrywa walkę powietrzną, a po chwili piłkę łapie Buchalik

74' Burliga nerwowo wybija na rzut rożny

73' Sekulski pudłuje strzelając głową po centrze Ramireza!

72' Buksa wchodzi w miejsce Brożka

70' Świetne podania ełkaesiaków, najpierw tzw. no look pass Ramireza do Pirulo, a później prostopadłe zaranie Pirulo w pole karne do Sekulskiego, którego strzał broni jednak Buchalik!

68' Błaszczykowski przedarł się prawym skrzydłem i ostro dośrodkował... Malarz złapał, ale wypuścił piłkę z rąk. Boguski nie zdążył dobić!

67' Sekulski zastępuje Kalinkowskiego i możemy być pewni, że to już ostatnia zmiana w ŁKS-ie nie tylko w tym meczu, ale i w tym roku

66' Guima nie opanował futbolówki tuż przed polem karnym Wisły

66' Brożek nie trafia z kilku metrów z ostrego kąta

64' Rozmus zdążył wrócić i uprzedzić Błaszczykowskiego

64' Buchalik pewnie łapie po strzale Ramireza

63' Boguski zatrzymany na linii pola karnego ŁKS-u

62' Szybko ozdrowieli obaj piłkarze Wisły

61' Rozmus dwa razy zdecydowanie w środku pola. Leżą Błąszczykowski i Burliga. Sędzia przerwał grę

58' Rzut rożny dla przyjezdnych

58' Dużo chaosu w środku pola. Z obu stron

56' Rozwandowicz uprzedził Brożka po dośrodkowaniu Maka

56' Basha strzelił z półwoleja z 25 metrów... wprost w Malarza

55' Grzesik wybija na rzut rożny, próbując zatrzymać Sadloka

54' Wiślacy po centrze Ramireza wybijają na aut

53' Korner dla łodzian po zagraniu Ramireza

53' Boguski zastępuje Chucę

50' Buchalik z najwyższym trudem odbił piłkę po strzale Ramireza w dalszy róg! Tylko rzut rożny

46' O godzinie 19.08 rozpoczęła się druga część gry. Guima zmienił Trąbkę. Przypomnę, że w pierwszej połowie Rozwandowicz wszedł za Wolskiego, a w Wiśle kontuzjowanego Klemenza zastąpił Wasilewski

Koniec pierwszej połowy! Wisła prowadzi 3:1, choć nie pokazuje tutaj olśniewającej gry. Trzeba jednak przyznać, że po wiślakach widać o wiele większe doświadczenie. Wystarczy wspomnieć tylko nazwiska Błaszczykowskiego, Brożka, Sadloka i Klemenza

45'+5 Ależ "kocioł" w polu bramkowym Wisły! Piłka na chwilę zniknęła z naszych oczu, w końcu huknął z czterech metrów Kalinkowski... metr od prawego słupka Buchalika!

45'+4 Pirulo długo zwlekał ze strzałem z lewej nogi, w końcu zagrał do Rozmusa... szkoda tylko, że za plecy. Ale i tak udało się wywalczyć rzut rożny

45'+2 GOL! 1:3! Samobój Maksymiliana Rozwandowicza, który próbując wybić głową, trafił do własnej siatki

45'+1 Rozwandowicz w ostatniej chwili wybija na rzut rożny

45' Buchalik pewnie łapie piłkę po dośrodkowaniu Ramireza, a sędzia dolicza do pierwszej połowy co najmniej sześć minut

45' Pirulo faulowany przez Sadloka przy narożniku pola karnego Wisły. Piłkę będzie dorzucał na pewno Ramirez

Błaszczykowski strzelił z 11 metrów pewnie, w "okienko" bramki Malarza

43' GOL! 1:2! Jakub Błaszczykowski!

42' Rzut karny dla Wisły! Sędzia Raczkowski był obok i bez wahania pokazał na "wapno". Faulował Rozmus

41' Wasilewski pudłuje minimalnie po strzale "szczupakiem"!

40' Janicki strzelał z półobrotu... korner

39' Tuż przed linią boczną pola karnego faulowany Mak

38' Nerwowo rozgrywają przed własną szesnastką wiślacy. W końcu udało im się wybić, a później Brożek zagrał "świecę" kopiąc przy linii bocznej. Wywołało to sporo śmiechu na trybunach

36' Kolejne ostre starcie. Tym razem faulował Mak. Tylko "pogadanka" wychowawcza od sędziego

35' Kibice skandują "Dani Ramirez!". Czy to pomoże utrzymać Hiszpana w Łodzi? Zobaczymy w przerwie zimowej. Na pewno interesuje się nim kilka klubów

34' Żółta kartka dla Chuci za ostry faul w środku pola

Buchalik rzucił się w swoje lewo, a Ramirez pewnie strzelił w drugą stronę. Mamy wyrównanie, choć przypomnę, że ełkaesiacy grają w dziesiątkę

33' GOOOOOL! 1:1! Dani Ramirez!

33' Ramirez ustawia piłkę...

32' Rzut karny!

31' Sędzia zachował się dziwnie, bo przerwał grę i pobiegł do monitora VAR, chociaż chyba powinien czekać na przerwę w grze...

30' Ramirez do Kalinkowskiego w pole karne. Ten bez przekonania ruszył, w końcu wstrzelił wzdłuż bramki. Pirulo nie zdołał oddać strzału, ale łodzianie domagają się karnego. Musimy jednak czekać na analizę VAR...

28' Kolejny rzut rożny dla gości, ale poradzili sobie z tym ełkaesiacy

27' Zbyt lekki strzał Pirulo głową po akcji Trąbki lewym skrzydłem

26' Krótko rozegrali korner krakowianie, ostatecznie piłkę otrzymał Błaszczykowski, ale skiksował z 14 metrów!

26' Rzut rożny dla wiślaków

24' Klemenz zwożony wokół boiska na noszach

23' Groźna centra Ramireza z wolnego, ale łodzianie nie byli w stanie oddać strzału

22' Mak fauluje przy linii bocznej. Dobra okazja na dośrodkowanie

22' Grzesik ruszył prawym skrzydłem, zbiegł do środka i strzelił lewą nogą, ale zdążyli z blokiem rywale

20' Janicki fauluje z tyłu. Sędzia nie pokazuje żółtej kartki. Bardzo rozżalony jest tym Ramirez, i Hiszpan ma ewidentnie rację, biorąc pod uwagę wcześniejsze dwie żółte kartki dla ełkaesiaków

19' Wasilewski zastąpił Klemenza, który ucierpiał w sytuacji, gdzie żółtą kartkę obejrzał Sobociński

19' Ramirez ruszył na przebój, ale pogubił się w dryblingu

19' Trąbka zdążył wrócić, blokując w ostatniej chwili Chucę

16' W międzyczasie Rozwandowicz zastąpił Wolskiego i będzie tworzył duet stoperów z Sobocińskim

16' I kolejna kartka, tym razem żółta dla Sobocińskiego za niebezpieczne zagranie w polu karnym Wisły

15' Rzut rożny dla łodzian. Piątek pogania kolegów i dodaje im otuchy

Sadlok uderzył z wolnego idealnie. Nad murem, w samo okienko bramki. Malarz nie miał najmniejszych szans. Gorszą wiadomością jest to, że ełkaesiacy w dziesiątkę

14' GOL! 0:1! Maciej Sadlok!

13' Anulowana żółta kartka, ale w zamian czerwona dla Juraszka. Sędziowie uznali, że to był faul ostatniego zawodnika. Brawa żegnają obrońcę ŁKS-u

12' Niestety, fatalne wiadomości dla łodzian. Czerwona kartka dla Kamila Juraszka

11' Mamy analizę VAR

9' Żółta kartka dla Juraszka za faul na Brożku. To była ostatnia chwila na ten faul. Wiślacy domagają się czerwieni, ale tylko żółta. I rzut wolny dla krakowian. Tuż przed linią pola karnego ŁKS-u

9' Basha w ostatniej chwili zatrzymał piłkę zagrywaną na wolne pole do Ramireza. Hiszpan gdyby to przejął, ruszyłby w pojedynek jeden na jednego z Janickim, a później miałby już przed sobą tylko Buchalika

6' Żółta kartka dla Wolskiego za faul na Klemenzie

5' Środkiem odważnie ruszył Trąbka, ale stracił piłkę przed polem karnym Wisły

2' Wiślacy rozegrali prawą stroną, gdzie grają Błaszczykowski i Burliga, i to właśnie reprezentant Polski dośrodkował, ale Malarz na posterunku

1' Punktualnie o godzinie 18 rozpoczęło się to spotkanie. Wiślacy na niebiesko, łodzianie na biało-czerwono-biało

17.59 Rezerwowi w ŁKS-ie: D. Budzyński - A. Bogusz, A. Ratajczyk, D. Srnić, P. Sajdak, Guima, M. Rozwandowicz, P. Pyrdoł, Ł. Sekulski. Trenerem jest Kazimierz Moskal

17.58 Na ławce rezerwowych Wisły zasiadają: M. Lis - S. Szota, J. Bartosz, M. Wasilewski, D. Niepsuj, D. Szot, J. Carlos Silva, R. Boguski, A. Buksa. Trenerem jest Artur Skowronek

Godzina 17.57 Pierwsze jedenastki już na murawie. Arbitrem głównym dzisiaj Paweł Raczkowski

A. Malarz - J. Grzesik, K. Juraszek, J. Sobociński, K. Rozmus, Pirulo, B. Kalinkowski (67. Ł. Sekulski), M. Wolski (16. M. Rozwandowicz), Ł. Piątek, M. Trąbka (46. Guima), D. Ramirez M. Buchalik - Ł. Burliga, R. Janicki, L. Klemenz (19, M. Wasilewski), M. Sadlok, J. Błaszczykowski, Chuca, V. Basha, D. Pawłowski, M. Mak, P. Brożek (72. A. Buksa)