ŁKS prowadził z mistrzem Polski, ale nie wywalczył nawet punktu

Piłkarze ŁKS-u Łódź przegrali na wyjeździe z Piastem Gliwice 1:2. Mistrzowie Polski wygraną wywalczyli w samej końcówce po trafieniu Jorge Felixa.

PIAST GLIWICE - ŁKS ŁÓDŹ [RELACJA NA ŻYWO]

Piast Gliwice - ŁKS Łódź
2:1 (0:1)

Bramki: 0:1 M. Wolski (25. minuta) 1:1 P. Parzyszek (53. minuta) 2:1 J. Felix (88. minuta)

Żółte kartki: Huk, Hateley (Piast) Klimczak, Sobociński, Pirulo (ŁKS)

KONIEC! ŁKS zagrał dobrą pierwszą połowę, prowadził 1:0 po golu Wolskiego. Po zmianie stron zmieniła się również gra mistrzów Polski. Dużo drużynie Waldemara Fornalika dała roszada - Milewski zastąpił Steczyka. To przeniosło grę gospodarzy na skrzydła, co zaowocowało rzutami rożnymi. Po jednym z nich Sobociński nie wyskoczył, a Parzyszek wyrównał po strzale głową. Wynik spotkania ustalił w końcówce Jorge Felix, ale trzeba przyznać, że ełkaesiacy mieli wcześniej sami okazje na zdobycie drugiej bramki. Nie udało się, w zamian żegnają ich okrzyki kibiców: "Co wy robicie?!". Łodzianie mają w tabeli PKO Ekstraklasy tyle samo punktów co Wisła Kraków. Obie te drużyny zamykają ligową stawkę i zagrają ze sobą w ostatniej kolejce w tym roku. ŁKS podejmie Wisłę w czwartek (19 grudnia), a ja zapraszam na relację z tego spotkania

90'+2 Mądrze grają gospodarze. Przecinają akcje łodzian faulami na połowie ŁKS-u

90' Milewski faulowany w środku pola, ale też o to chodziło rezerwowemu Piasta. Sędzia dolicza co najmniej trzy minuty

90' Felix tym razem strzela wprost w ręce Malarza

Badia zabrał się świetnie z piłką lewym skrzydłem i wystawił piłkę na 10. metr, a Felix wślizgiem uderzył niemal w okienko bramki Malarza, który nie miał najmniejszych szans

88' GOL! 2:1! Jorge Felix!

87' Hateley ucierpiał w środku pola

86' Niecelny strzał Tuszyńskiego

85' Poprzeczka! Strzelał Badia! Wcześniej Felix wyszedłby sam na sam z bramkarzem ŁKS-u, ale piłka "zaplątała" mu się między nogami na tej nierównej murawie

84' Gospodarze wybili piłki po dośrodkowaniu Ramireza z narożnika

84' Pyrdoł wywalczył rzut rożny

83' Dobra wymiana podań Ramireza z Pirulo, ten drugi dośrodkował, ale Kirkeskov w ostatniej chwili uprzedził Sekulskiego!

81' W ostatniej chwili rywale zablokowali strzał Piątka z 14 metrów!

80' Tuszyński zmienia Parzyszka

77' Felix za mocno wypuścił sobie piłkę i Sobociński poradził sobie w tej sytuacji

77' Pyrdoł zastępuje Wolskiego

76' Za wysokie dośrodkowanie Klimczaka do Sekulskiego

75' Za mocne podanie Badii na lewo do Kirkeskova

72' Pirulo fauluje na połowie rywali

71' Niecelny strzał głową Parzyszka z 14 metrów

71' Minimalnie za wysokie dośrodkowanie Pietrowskiego do Parzyszka! Łodzianie mogą mówić o dużym szczęściu, bo Malarz nie miałby najmniejszych szans

70' Ramirez z wolnego strzelił prosto w mur

68' Ramirez faulowany przez Koruna. 18 metrów do bramki Piasta!

68' Nieporozumienie Wolskiego z Sekulskim, Badia przejął i dośrodkował, ale Sobociński zdołał uprzedzić Parzyszka

67' Kapitalne podanie podcinką Ramireza na wolne pole do Sekulskiego, który przyjął sobie piłkę źle, i nie zdołał strzelić, wpadając jednocześnie w bramkarza Piasta! Nie ma analizy wcześniejszej sytuacji, więc wszystko było zgodnie z przepisami

66' Gospodarze domagają się odgwizdania rzutu karnego, za - ich zdaniem - zagranie ręką. Czy będzie analiza VAR? Zobaczymy...

65' Grzesik uprzedził Badię po centrze Parzyszka

64' Sobociński powalił Parzyszka niczym judoka i obejrzał słuszną żółtą kartkę

63' Sekulski zmienia Trąbkę

62' Zamieszanie w polu karnym ŁKS-u! Ostatecznie uderzył nieczysto Sokołowski, ale Malarz czujny na linii!

61' Żółta kartka za faul Klimczaka na Milewskim

61' Sokołowski zastępuje Jodłowca. Pierwsza roszada trenera Fornalika przyniosła wymierne skutki - Piast gra dużo lepiej z Milewskim na skrzydle, a Felixem za plecami Parzyszka

60' Parzyszek z 14 metrów trafia w Malarza

59' Na szczęście dla łodzian, Badia przewrócił się przed linią boczną pola karnego ŁKS-u, co ułatwiło zadanie Grzesikowi

59' Faul Ramireza na linii końcowej. Nie będzie rzutu rożnego dla ełkaesiaków

58' Trąbka minimalnie pudłuje z 17 metrów!

56' Felix faulował w polu karnym łodzian Wolskiego

55' Grzesik w ostatniej chwili uprzedził Badię, ale będzie rzut rożny dla gospodarzy

54' Faul Hateley'a, który ma już żółtą kartkę. Teraz jeszcze bez drugiego kartonika dla tego gracza

Badia dośrodkował z narożnika, Parzyszek skoczył nad Sobocińskim, który nawet się nie wybił, i głową wpakował piłkę do siatki z ok. 4-5 metrów

53' GOOL! 1:1! Piotr Parzyszek!

52' Jeszcze jeden rzut rożny dla gliwiczan po nieczystym zagraniu Sobocińskiego

52' Ramirez blokuje dośrodkowanie Badii. Korner dla Piasta

50' Hateley spóźniony w polu karnym ŁKS-u. Żółta kartka za faul na Piątku

48' Lewym skrzydłem znów przedarł się Trąbka, dośrodkował, ale rywale uprzedzili Wolskiego. Do wybitej przez nich piłki na 23. metrze doskoczył Kalinkowski i strzelił bez przyjęcia... pudło!

46' Zablokowane dośrodkowanie Trąbki z lewego skrzydła

46' O godzinie 13.34 rozpoczęła się druga część gry. Jedna zmiana w Piaście. Milewski zastąpił Steczyka

Godzina 13.25 Trwa przerwa w meczu Piasta z ŁKS-em. Łodzianie prowadzą 1:0, a jak wyglądają wyniki naszej sondy? Wygra ŁKS - 79,1%, Remis - 9,3%, wygra Piast - 11,6%

Kto wygra mecz Piast Gliwice - ŁKS Łódź?

1) ŁKS ~ 73,8%
2) Remis ~ 13,8%
3) Piast ~ 12,3%

Koniec pierwszej połowy. ŁKS prowadzi z mistrzem Polski 1:0. Gola strzelił Maciej Wolski. Trzeba przyznać, że łodzianom dopisało w tej sytuacji szczęście, ale ełkaesiacy wyglądają dzisiaj dużo lepiej od rywali. Zobaczymy jak będzie po zmianie stron

45'+4 Niecelny strzał Felixa

45'+3 Kolejna pewna interwencja Malarza po dośrodkowaniu rywali

45'+3 Jeszcze jeden korner dla gospodarzy

45'+2 Malarz bez problemu łapie piłkę po głębokim dośrodkowaniu Hateley'a z wolnego

45'+1 Hateley faulowany przez Pirulo między liniami bocznymi boiska i pola karnego ŁKS-u

45' Sobociński wybija na rzut rożny, a sędzia dolicza co najmniej trzy minuty

45' Parzyszek dobrze blokowany przez Rozwandowicza

44' Steczyk pada przed polem karnym ŁKS-u, domaga się faulu, ale nie ma o tym mowy. To było zwykłe starcie bark w bark

43' I jeszcze żółta kartka dla jednej z osób na ławce Piasta. I druga żółta kartka, a w konsekwencji czerwona dla członka sztabu trenerskiego Piasta

42' Ramirez faulowany przy próbie wyjścia z kontrą, Huk ogląda żółtą kartkę

41' Kolejny nokaut. Tym razem głowami zderzyli się Klimczak i Pietrowski. Leży obrońca ŁKS-u

41' Steczyk strzelił z główki, prosto w ręce Malarza!

40' Kirkeskov ucierpiał w środku pola. Przypadkowo nadepnął go Wolski

38' Ramirez zgubił piłkę w środku pola, jednak po chwili nie popisał się także Hiszpan z Piasta, czyli Badia, po raz kolejny zagrywając do jednego z ełkaesiaków

37' Sobociński zatrzymał przy linii bocznej swojego kolegę z Reprezentacji Polski do lat 20 - Dominika Steczyka

36' Sobociński wrócił do gry

35' Sobociński wstał, ale ewidentnie jest zamroczony. Na razie udał się za linię końcową. ŁKS w dziesiątkę

34' Parzyszek faulował w powietrznej walce Sobocińskiego. Tym razem potrzebna pomoc medyczna dla wychowanka ŁKS-u

34' Grzesik zatrzymał Jodłowca tuż przed polem karnym ŁKS-u

33' Ucierpiał w swoim polu karnym Sobociński, ale obejdzie się bez interwencji medycznej

32' Zblokowany strzał Jodłowca. Pomocnik Piasta jednak nieczysto trafił głową w piłkę

32' Rzut rożny dla gospodarzy. Pierwszy dzisiaj

31' Badia uciekł Grzesikowi, ale zagrał niedokładnie i Sobociński przejął piłkę

30' Parzyszek nie opanował piłki zagranej prostopadle przez Jodłowca

28' Rozwandowicz uporał się we własnej szesnastce z Parzyszkiem

27' Felix pada przy narożniku pola karnego ŁKS-u. Sędzia pokazuje, że Klimczak nie faulował

Ramirez zagrał prostopadle w pole karne Piasta do Pirulo, temu piłkę próbował wybić Huk, ale trafił w nogę Hiszpana i futbolówka poleciała wzdłuż bramki, gdzie najszybciej dopadł do niej Wolski, pakując ją do pustej siatki

25' GOOOOLLL! 0:1! Maciej Wolski!

23' Jak na razie jesteście optymistami w stosunku do ŁKS-u. Wyniki naszej sondy na tę chwilę to: wygra ŁKS - 70,8%, Remis - 12,5%, wygra Piast - 16,7%

22' Czujni w obronie ełkaesiacy. Piast nie ma na razie pomysłu jak stworzyć sobie strzelecką okazję

19' Niecelny strzał Parzyszka z dystansu. Zabrakło niewiele, ale Malarz kontrolował sytuację. Mistrzowie Polski domagają się jeszcze rzutu rożnego, jednak z "piątki" rozpocznie Malarz

19' Plach pewnie łapie po płaskim strzale Wolskiego

18' Zamieszanie w polu karnym łodzian. Rozwandowicz najlepiej rozeznał się w sytuacji i wybił daleko od własnej bramki

17' Piątek nie miał szans w starciu powietrznym z rosłymi obrońcami Piasta

16' Ramirez faulowany na połowie Piasta przez Kirkeskova

15' Plach czujny na przedpolu

14' Udany powrót Piątka

14' Krótko rozegrali korner ełkaesiacy, ale nic z tego nie wyszło

13' Rzut rożny dla łodzian

12' Trwa walka w środku pola. Na razie lepiej na grząskim boisku wyglądają bardziej zwrotni ełkaesiacy

9' Pirulo nie zdążył do dośrodkowania Wolskiego z prawego skrzydła! Zabrakło centymetrów

7' Rzut rożny dla ŁKS-u. Poradzili sobie z tym gliwiczanie

6' Zablokowane uderzenie Pirulo z 18 metrów

4' Pierwsza dłuższa akcja łodzian zakończona zbyt mocnym prostopadłym podaniem Ramireza do Pirulo. Wcześniej ełkaesiacy nie mieli miejsca, żeby strzelić z dystansu

2' Groźne dośrodkowanie Hateley'a z wolnego. Jodłowiec nie doskoczył

1' Punktualnie o godzinie 12.30 rozpoczęło się to spotkanie. Łodzianie tradycyjnie - na biało-czerwono-biało. Gospodarze na niebiesko

12.28 Dzisiaj nie będziemy raczej oglądać pięknego widowiska. W Gliwicach leje od kilku godzin. Boisko jest bardzo grząskie

Godzina 12.27 W pierwszym meczu tych drużyn w tym sezonie Piast wygrał 1:0 w Łodzi. Jak będzie dzisiaj? Zachęcamy do głosowania w naszej sondzie:

Godzina 12.24 Rezerwowi w Piaście: J. Szmatuła - R. Borkała, M. Konczkowski, P. Malarczyk, B. Rymaniak, P. Sokołowski, T. Mokwa, S. Milewski, P. Tuszyński. Trenerem jest Waldemar Fornalik

Godzina 12.22 Na ławce rezerwowych ŁKS-u zasiądą dzisiaj: D. Budzyński - K. Juraszek, K. Rozmus, P. Sajdak, A. Ratajczyk, D. Srnić, P. Pyrdoł, Ł. Sekulski. Trenerem jest Kazimierz Moskal

F. Plach - U. Korun, M. Pietrowski, T. Huk, M. Kirkeskov, J. Felix, T. Jodłowiec (61. P. Sokołowski), T. Hateley, G. Badia, D. Steczyk (46. S. Milewski), P. Parzyszek (80. P. Tuszyński)   A. Malarz - J. Grzesik, M. Rozwandowicz, J. Sobociński, A. Klimczak, M. Wolski (77. P. Pyrdoł), M. Trąbka (63. Ł. Sekulski), Ł. Piątek, B. Kalinkowski, D. Ramirez, Pirulo

Godzina 12.16 Piłkarze powoli kończą rozgrzewkę. Za chwilę składy. Piast bardzo ofensywnie, ŁKS bez nominalnego napastnika