Pięciosetowa walka w Łódź Sport Arenie. Chemik lepszy od mistrzyń [ZDJĘCIA]

Siatkarki ŁKS-u Commercecon Łódź przegrały w Sport Arenie z Grupą Azoty Chemik Police 2:3. Przyjezdne wygrały tie-breaka na przewagi 18:16.

Po pierwszym secie kibice mistrzyń Polski mogli być zaniepokojeni. Siatkarki Grupy Azoty Chemik Police zwyciężyły do 15. Duże problemy w ataku miała atakująca ŁKS-u Commercecon - Monika Bociek, która była zmieniana i w pierwszej, i drugiej partii. Łącznie zdobyła cztery punkty, kończąc rywalizację na drugim secie, przegranym przez gospodynie do 23.

Od początku trzeciej partii na parkiecie kibice oglądali już w ataku kapitan drużyny - Izabelę Kowalińską. Była zawodniczka Chemika radziła sobie zdecydowanie lepiej (14 pkt.), ale grę łodzianek ciągnęły przyjmujące Aleksandra Wójcik (22 pkt.) i Katarina Lazović (19).

Podopieczne Marka Solarewicza wygrały trzecią i czwartą partię dwukrotnie do 21, zapewniając sobie co najmniej punkt w starciu z jedyną niepokonaną drużyną tego sezonu Ligi Siatkówki Kobiet.

Jak przystało na starcie jednych z najlepszych drużyn w lidze, najwięcej emocji było w tie-breaku. Policzanki wygrały go dopiero 18:16, notując 12. zwycięstwo w bieżących rozgrywkach i zachowując pierwsze miejsce w tabeli. Ełkaesianki są na czwartej pozycji, mając na koncie siedem wygranych.