Lechici wypunktowali ŁKS

Piłkarze ŁKS-u Łódź przegrali na wyjeździe z Lechem Poznań 0:2. Gospodarze gole strzelili w drugiej połowie. Arkadiusza Malarza pokonali Jose Amaral i Kamil Jóźwiak.

LEC POZNAŃ - ŁKS ŁÓDŹ [RELACJA NA ŻYWO]

Lech Poznań - ŁKS Łódź
2:0 (0:0)

Bramki: 1:0 J. Amaral (59. minuta) 2:0 K. Jóźwiak (90. minuta)

Żółte kartki: Muhar (Lech) Wolski (ŁKS)

KONIEC! Lech Poznań po raz drugi w tym sezonie lepszy od ŁKS-u. Łodzianie po 18 meczach mają na koncie 14 punktów i w tabeli PKO Ekstraklasy wyprzedzają jedynie Wisłę Kraków. Lech awansował na tę chwilę na piąte miejsce

90'+8 Guima huknął z 20 metrów, ale trafił w Radionowa...

90'+7 Van der Hart łapie piłkę dośrodkowaną przez Trąbkę

90'+6 Ależ zagranie Jóźwiaka! Skrzydłowy Lecha przerzucił piłkę nad sobą i nad Grzesikiem, wpadł w pole karne ŁKS-u, ale źle wycofał

90'+4 Niecelne uderzenie Modera

Kamiński przedarł się prawym skrzydłem, podał do Jevticia, który odegrał mu piętką w "uliczkę". Kamiński wpadł w pole bramkowe łodzian z prawej strony i wycofał na piąty metr do Jóźwiaka, który wybiegł zza pleców Gytkjaera. Ełkaesiacy pilnowali właśnie Duńczyka. Malarz nie miał żadnych szans

90'+2 GOL! 2:0! Kamil Jóźwiak!

90'+2 Moder huknął z dystansu... Malarz na posterunku

90'+1 Ramirez zbiegł z prawej strony do środka i uderzył z 18 metrów... bardzo niecelnie

90' Radionow nie opanował piłki zagranej od Guimy. Sędzia dolicza natomiast co najmniej 9 minut. Jeszcze zatem dużo czasu dla ełkaesiaków, ale trzeba ruszyć zdecydowanie

89' Bardzo niecelne uderzenie Trąbki z dystansu

88' W końcu, gra wznowiona

87' Cały czas mamy przerwę w grze. Sędzia doliczy co najmniej z 10 minut

85' Korzysta również trener Moskal. Ratajczyk zmienia Pirulo

85' Trener Żuraw wykorzystuje przerwę na zmianę. Moder zastępuje Tibę

83' I mamy kolejną przerwę. Dym powrócił

81' Groźny strzał Pirulo z dystansu... obok lewego słupka van der Harta

81' Gramy dalej

78' Sędzia Daniel Stefański wstrzymuje grę. To efekt dymu z odpalonych na trybunie rac

75' Kibice skandują: "Żenia, Żenia, Żenia gol!". Fanów z ŁKS-u jest dzisiaj dużo, bo sympatyzują oni z lechitami, a czy Radionow spełni ich życzenia? Przekonamy się w ciągu 15 minut

75' Van der Hart pewnie łapie piłkę po strzale głową jednego z łodzian

75' Klimczak wywalczył rzut rożny, a Radionow zastąpił Sekulskiego

72' Trąbka zmienia Wolskiego

72' Do wejścia szykuje się Trąbka, a tymczasem Rogne wybija na rzut rożny

71' Dejewski zatrzymuje piłkę po centrze Wolskiego z lewej strony

70' Kamiński zmienia strzelca, jak na razie, jednej bramki - Amarala

69' Malarz dwukrotnie broni po strzałach w krótki w swój krótki róg

68' Nieporozumienie Amarala z Jevticiem tuż przed polem karnym łodzian

67' Zamieszanie w polu bramkowym ŁKS-u, ale udało się wybić piłkę daleko do przodu

65' Jóźwiak zastępuje Puchacza

65' Guima trafia tylko w boczną siatkę

64' Guima strzelił z ok. 25 metrów, jednak na posterunku van der Hart

64' Rzut rożny dla łodzian, ale nic z niego nie wynikło

63' Wolski faulowany przez Kostevycha, tuż przed linią boczną pola karnego Lecha

62' Zablokowany strzał Piątka z 20 metrów

Amaral ruszył prawym skrzydłem, minął Guimę, ściął do środka w pole karne ŁKS-u i uderzył lewą nogą po krótkim rogu, niemal w samo okienko. Z blokiem nie zdążyli ani Piątek, ani wracający Klimczak, a Malarzowi zabrakło centymetrów do skutecznej interwencji. Ale była to bardzo dobra akcja Amarala i piękne wykończenie

59' GOOOOLLL! 1:0! Jose Amaral!

58' Sobociński zablokował dośrodkowanie Tiby

56' Muhar ogląda żółtą kartkę za faul na Wolskim

55' Amaral prostopadłym podaniem szukał Gytkjaera, ale Malarz dobrze wyszedł na 14. metr, uprzedzając Duńczyka

53' Wolski ogląda żółtą kartkę za zdecydowany faul przy linii bocznej

52' Malarz pewnie złapał piłkę po centrze Jevticia z narożnika i błyskawicznie rozpoczął kontrę. Z piłką popędził Pirulo, przed polem karnym Lecha zagrał na lewo do Ramireza, który suzkał podaniem z pierwszej piłki Sekulskiego, ale zagrał źle

51' Malarz piąstkuje na rzut rożny

49' Trwa walka w środku pola. Piłkę raz mają piłkarze jednej drużyny, a następnie drugiej

46' O godzinie 18.32 rozpoczęła się druga część gry. Na razie bez zmian

Koniec pierwszej połowy. Stu procentowych szans nie oglądaliśmy i mamy bezbramkowy remis. Zdecydowaną przewagę mają jednak poznaniacy, choć ełkaesiacy kilka razy próbowali postraszyć przeciwników

45'+1 Sekulski wybija piłkę z własnego pola karnego, a sędzia dolicza co najmniej jedną minutę

45' Guima wybija na rzut rożny. To już chyba siódmy korner dla lechitów w tym spotkaniu

45' Dobra akcja Wolskiego z Grzesikiem, ale ostatnie dogranie Wolskiego do Ramireza w pole karne Lecha było już niedokładne!

43' Po stracie Ramireza rozpędzał się Tiba, ale dobrze wracał Piątek, który uniemożliwił rywalowi skuteczne zagranie do Jevticia

42' Denerwują się poznaniacy, bo Malarz znów bardzo długo wznawia grę z własnego pola karnego

40' Dejewski przy walce o górną piłkę powalił Sekulskiego. Od rzutu wolnego zacznie Malarz

39' Juraszek ryzykowanie, ale pewnie wybija na rzut rożny po dośrodkowaniu Amarala. Za plecami obrońcy ŁKS-u czaił się Gytkjaer

36' Dośrodkował jednak Ramirez na dalszy słupek. Grzesik się przewrócił, ale nie ma mowy o faulu i rzucie karnym

36' Ramirez faulowany na lewej stronie. Blisko pola karnego Lecha. Piątek będzie dośrodkowywał

36' Gytkjaer nie dał rady opanować piłki zagranej na wolne pole w "szesnastkę" łodzian

35' Łodzianie ratowali się wybiciem za linię końcową, ale po rzucie rożnym sobie poradzili

34' Malarz czujny na linii po strzale z głowy Gytkjaera

33' Juraszek wybija na rzut rożny

32' Zamieszanie w polu karnym łodzian po dośrodkowaniu gospodarzy z wolnego. Guima ostatecznie wybił piłkę

31' Amaral faulowany przy linii bocznej na wysokości linii pola karnego ŁKS-u. Piątek ma wielkie pretensje, że arbitrzy dopatrzyli się w tej sytuacji faulu

30' Zablokowany strzał Tiby. Teraz karnego domagali się poznaniacy

29' Sekulski przejął piłkę na połowie Lecha, ale wypuścił sobie piłkę na kilkanaście metrów... grubo przesadził w tym zagraniu! Stracona dobra okazja na groźną akcję

28' Piątek wybił piłkę z własnej "szesnastki"

27' Świetne uderzenie Jevticia lewą nogą, ale i kapitalna interwencja Malarza lewą ręką! Rzut rożny

26' Niecelny strzał Pirulo z dystansu

25' Sędziowie nie zdecydowali się na analizę VAR. Rogne miał rękę przy ciele, ale zrobił ruch łokciem ("przyklejonym" do ciała) do piłki

24' Po strzale Sobocińskiego piłka odbijała się od lechitów. Łodzianie domagają się rzutu karnego, sędzia pozostaje niewzruszony. Czy będzie jeszcze analiza VAR?

23' Zablokowane dośrodkowanie Klimczaka. Rzut rożny

21' Płaski strzał Pirulo z 20 metrów, ale w środek bramki. Van der Hart broni bez problemu

20' Rogne przejął piłkę po dośrodkowaniu Grzesika

18' Zablokowany strzał głową Dejewskiego po centrze Jevticia z narożnika

18' Korner dla gospodarzy

17' Amaral uciekł prawym skrzydłem i zagrał w pole karne ŁKS-u, jednak Tiba poślizgnął się przed strzałem z 11. metrów!

16' Spokojnie rozgrywają obie drużyny. Nie ma na razie frontalnych ataków. Trenerzy uznali chyba, że bardzo ważne będzie nie na razić się na głupią kontrę

13' Sekulski nie był w stanie strzelić głową po centrze Ramireza z narożnika

12' Rzut rożny dla łodzian

10' Zbyt głębokie dośrodkowanie Guimy. Wcześniej Ramirez nie miał miejsca do strzału z dystansu

9' Muhar zatrzymał piłkę, którą na wolne pole do Sekulskiego próbował zagrać Ramirez

9' Guima szukał w polu bramkowym Lecha Ramireza, ale zdążyli wybić rywale

8' Klimczak pada w polu karnym Lecha, ale nie ma mowy o rzucie karnym

7' Nonszalanckie zagranie Piątka przed własnym polem karnym i strata! Zakończyło się to interwencją Malarza "na raty"

7' Po raz pierwszy dzisiaj dłużej rozgrywają ełakesiacy, ale wysokim pressingiem wyszli poznaniacy

5' Malarz pewnie broni po strzale Tiby z dystansu

3' Sobociński wybija głową z własnego pola karnego

2' Pierwszy rzut rożny dzisiaj. Dla Lecha

1' Punktualnie o godzinie 17.30 rozpoczął się ten mecz. Łodzianie na czarno, poznaniacy w niebieskich koszulkach oraz białych spodenkach i getrach

17.28 Pierwsze jedenastki już na murawie. Losowanie stron. Pierwszym sędzią jest dzisiaj Daniel Stefański, który... sędziował też pierwsze spotkanie ŁKS-u z Lechem

17.26 Rezerwowi w Lechu: M. Mleczko - D. Crnomarković, J. Letniowski, J. Kamiński, M. Skrzypczak, J. Moder, F. Marchwiński, K. Jóźwiak, P. Tomczyk. Trenerem jest Dariusz Żuraw

Godzina 17.24 Na ławce rezerwowych ŁKS-u zasiądą dzisiaj: D. Budzyński - M. Dampc, K. Rozmus, A. Ratajczyk, P. Sajdak, B. Kalinkowski, M. Trąbka, P. Pyrdoł, J. Radionow. Trenerem jest Kazimierz Moskal

M. van der Hart - L. Satka, T. Rogne, T. Dejewski, V. Kostevych, J. Amaral (70. J. Kamiński), K. Muhar, D. Jevtić, P. Tiba (85. J. Moder), T. Puchacz (65. K. Jóźwiak), C. Gytkjaer   A. Malarz - J. Grzesik, K. Juraszek, J. Sobociński, A. Klimczak, Pirulo (85. A. Ratajczyk), M. Wolski (72. M. Trąbka), Guima, Ł. Piątek, D. Ramirez, Ł. Sekulski (75. J. Radionow)

Godzina 17.17 Piłkarze powoli kończą rozgrzewkę. Za chwilę składy, ale wcześniej przypomnę, że w pierwszym meczu w tym sezonie między ŁKS-em a Lechem, poznaniacy wygrali w Łodzi 2:1