Ćwierćfinał Pucharu Polski nie dla ŁKS-u

Piłkarze ŁKS-u Łódź przegrali na wyjeździe z GKS-em Tychy 0:2 w meczu 1/8 finału Totolotek Pucharu Polski. Łodzianie odpadli z gry w tych rozgrywkach.

Totolotek Puchar Polski. GKS TYCHY - ŁKS ŁÓDŹ [RELACJA NA ŻYWO]

Totolotek Puchar Polski
GKS Tychy - ŁKS Łódź
2:0 (0:0)

Bramki: 1:0 W. Szumilas (72. minuta) 2:0 M. Biernat (80. minuta)

trener Tarasiewicz (GKS) Pyrdoł (ŁKS)

Koniec! I-ligowy GKS Tychy wygrywa w meczu 1/8 finału Totolotek Pucharu Polski z ŁKS-em Łódź 2:0. Obie bramki padły w drugiej połowie. W samej końcówce łodzianie trafili najpierw w poprzeczkę, a później w słupek. Tak kończy się przygoda ełkaesiaków z Totolotek Pucharem Polski 2019/2020

90'+2 Jałocha łapie piłkę po centrze Rozmus z lewej strony

90'+1 Rozmus trafia po strzale głową w słupek!

90' Sędzia dolicza co najmniej dwie minuty

89' Juraszek trafia w poprzeczkę z 20 metrów! To byłaby piękna bramka

89' Monetę zastępuje Połap

88' Żółta kartka dla trenera Tarasiewicza za protesty

84' Rzut rożny dla ŁKS-u. Po raz kolejny krótko rozegrany korner, ale w dobrym miejscu znalazł się przed własną bramką Lewicki

83' Lewicki zmienia Piątkowskiego

82' Pirulo sfaulował Szeligę

Biernat dośrodkował lewą nogą dochodzącą piłkę z narożnika, Biernat wygrał pojedynek główkowy z Rozwandowiczem i wpakował piłkę do siatki

80' GOOOL! 2:0! Marcin Biernat!

79' Moneta w ostatniej chwili zablokowany po dośrodkowaniu Stebleckiego!

78' Ostre dośrodkowanie Pirulo z wolnego... rzut rożny

78' Pirulo wchodzi w miejsce Pyrdoła

78' Ratajczyk wywalczył rzut wolny niedaleko linii bocznej pola karnego rywali

76' Pirulo szykuje się do wejścia

75' Ełkaesiacy próbują konstruować akcje, ale nie wychodzi im to dzisiaj najlepiej

Po wrzucie z autu gospodarzy, płka trafiła pod nogi Szumilasa, który zdecydował się na płaski strzał z ok. 17 metrów. Budzyński był dobrze ustawiony, ale piłka przeleciała mu jakoś pod brzuchem i wturlała się do siatki

72' GOOOL! 1:0! Wojciech Szumilas!

71' Budzyński instynktownie odbija po uderzeniu Stebleckiego z kilku metrów

71' Jałocha paruje do boku piłkę po strzale Ratajczyka

68' Rozmus zabrał piłkę Stebleckiemu, ale ten zdążył zablokować wślizg ełkaesiaka

67' Piątek zmienił Guimę

67' Piątkowski źle uderzył głową z 11 metrów. Dobrze dośrodkował Steblecki

66' Niecelny strzał Ratajczyka

65' Złe podanie Guimy w kontrze. Tylko rzut rożny dla ełkaesiaków. Piłkę w narożniku ustawia Ratajczyk

63' Sporo niedokładności z obu stron w ostatnich akcjach

60' Trąbka pogubił się w polu karnym GKS-u i Daniel zabrał mu piłkę

59' Groźny strzał Pyrdoła z 20 metrów, Jałocha paruje do boku, nie zdążył z dobitką żaden ełkaesiak

58' Wolski powołany w środku pola przez Szumilasa. Trudno zrozumieć, dlaczego sędzia nie wyciągnął w tej sytuacji żółtej kartki

54' Groźny strzał Guimy z 18 metrów... piłka przeleciała nad poprzeczką

53' Steblecki nie trafia do pustej bramki! Tylko boczna siatka. Stracił piłkę na swojej połowie Wolski

53' Ratajczyk złapany na spalonym

52' Szumilas huknął z 14 metrów... wysoko nad poprzeczką, bo za mocno się odchylił

51' Pudło Trąbki z dystansu

49' Grzesik uciekł prawym skrzydłem, przed linią końcową wstrzelił piłkę w pole karne GKS-u, gdzie najpierw za mocno przyjął sobie Pyrdoł, a później za mało zdecydowany był Kujawa

46' O godzinie 21.49 rozpoczęła się druga część gry. Jedna zmiana w ŁKS-ie. Zupełnie niewidocznego dzisiaj Bryłę zastąpił Ratajczyk

Koniec. W pierwszej połowie lepiej wyglądali tyszanie. Bramek jednak nie oglądaliśmy. Jak będzie po zmianie stron?

45' Korner dla podopiecznych Tarasiewicza. Sędzia dolicza co najmniej jedną minutę

45' Kujawa po raz kolejny dzisiaj traci piłkę. Bardzo słaby mecz doświadczonego wychowanka ŁKS-u

43' Szeliga strzela obok dalszego słupka Budzyńskiego! To była dobra akcja gospodarzy

42' Wydawało się, że przed polem karnym tyszan faulowany był Kujawa, ale sędzia puścił grę. W odpowiedzi Juraszek wygrał pojedynek biegowy z Piątkowskim

39' Sołowiej na spalonym po dobrym dośrodkowaniu. Gola i tak by jednak nie było, bo obrońca GKS-u spudłował z dwóch metrów

37' Żółta kartka dla Pyrdoła, który po stracie przed polem karnym GKS-u gonił Biernata i przy linii środkowej sfaulował go, wchodząc wślizgiem

36' Znowu fatalne rozegranie rzutu rożnego przez podopiecznych Kazimierza Moskala. Nie ma dzisiaj etatowego wykonawcy stałych fragmentów, czyli Daniego Ramireza. Hiszpan siedzi na ławce rezerwowych

35' Steblecki wybija na rzut rożny

35' Tyszanie zostawiają teraz więcej miejsca ełkaesiakom

34' Budzyński doszedł do siebie. Gramy dalej

33' Świetne wyjście Budzyńskiego na 22. metr. To pozwoliło uprzedzić Monetę. Bramkarz ŁKS-u zderzył się po tym z rywalem. Potrzebna przerwa w grze

30' Niecelny strzał Pyrdoła z 16 metrów

29' Szeliga uciekł za plecy obrońców ŁKS-u, ale podawał do... nikogo

28' Wolski "wypchnięty" za linię końcową razem z piłką

27' Złe rozegranie rzutu rożnego przez ełkaesiaków

27' Dośrodkowanie Rozmusa zablokowane. Rzut rożny

25' Piątkowski po starciu z Rozmusem pyta sędziego czy nie powinno być karnego, ale sędzia zdecydowanie uważa, że nie. Nie ma też żadnej sygnalizacji VAR

23' Kujawa szukał prostopadłym podaniem Bryły, ale zdążył zatrzymać piłkę Szeliga

22' Piątkowski na spalonym, ale nie zgadza się z tą decyzją trener GKS-u - Ryszard Tarasiewicz

20' Zablokowane dośrodkowanie Grzesika

18' Kujawa nie opanował piłki na linii pola karnego GKS-u

17' Pierwsza dłuższa akcja łodzian. Mozolnie budują ten atak

15' Niecelny strzał Szeligi z dystansu

11' Na trybunach nie ma dzisiaj zbyt wielu widzów, ale stadion w Tychach bardzo ładnie się prezentuje. Co do stadionu dla ŁKS-u, to prace nad budową brakujących trzech trybun postępują zgodnie z harmonogramem. Dzisiejsze zdjęcia z budowy znajdziecie tutaj

10' Zablokowane dośrodkowanie Mańki. Z asekuracją zdążył Wolski

9' Początek dla gospodarzy, którzy częściej utrzymują się przy piłce na połowie ŁKS-u

7' Budzyński czujny na linii, ale też strzał Biernata był nieczysty

6' Rzut rożny dla tyszan

3' Steblecki faulowany na połowie ŁKS-u. Dobra okazja do dośrodkowania dla gospodarzy

1' Punktualnie o 20.45 rozpoczęło się to spotkanie. Łodzianie w białych koszulkach oraz czerwonych spodenkach i getrach. Tyszanie w czarnych spodenkach i getrach oraz czarnych koszulkach z zielonymi i czerwonymi pasami

K. Jałocha - M. BIernat, M. Mańka, K. Daniel, Ł. Moneta (89. D. Połap), Ł. Sołowiej, J. Piątek, B. Szeliga, W. Szumilas, B. Szeliga, M. Piątkowski (83. Sz. Lewicki)   D. Budzyński - J. Grzesik, M. Rozwandowicz, K. Juraszek, K. Rozmus, P. Pyrdoł (78. Pirulo), Guima (67. Guima), M. Trąbka, M. Wolski, P. Bryła (46. A. Ratajczyk), R. Kujawa

Godzina 20.42 Pierwsze jedenastki już na murawie. Za chwilę początek meczu

(Fot. Paweł Ciesielki/ŁKS Łódź, Piotr Andrzejczak)

Relacja na żywo z meczu 1/8 finału Totolotek Pucharu Polski GKS Tychy - ŁKS Łódź