ŁKS po raz drugi pokonał Cracovię [ZDJĘCIA]

Piłkarze ŁKS-u Łódź wygrali u siebie z Cracovią 1:0. Jedynego gola z rzutu karnego strzelił Dani Ramirez.

ŁKS ŁÓDŹ - CRACOVIA [RELACJA NA ŻYWO]

ŁKS Łódź - Cracovia
1:0 (0:0)

Bramki: 1:0 D. Ramirez (52. minuta, karny)

Rozwandowicz, Klimczak, Kujawa (ŁKS) Helik (Cracovia)

KONIEC! ŁKS po raz drugi w tym sezonie wygrywa z Cracovią! W Krakowie łodzianie zwyciężyli 2:1, a u siebie 1:0. Jedynego gola strzelił z rzutu karnego Ramirez

90'+9 Sędzia jeszcze nie kończy, ale były przerwy już w tych doliczonych minutach

90'+8 Pesković świetnie skrócił kąt i wygrał pojedynek jeden na jeden z Klimczakiem!

90'+7 Kujawa ogląda żółtą kartkę za faul taktyczny, którym musiał się ratować po upadku

90'+7 Rozwandowicz zatrzymał piłkę zagrywaną od Piszczka do Jablonskiego

90'+6 Malarz pewnie łapie piłkę po dośrodkowaniu Gola z prawej strony

90'+5 Szczęśliwie piłka trafia w polu karnym ŁKS-u w rękę Pele po tym, jak próbował ją wybić Rozmus

90'+4 Za Wolskiego wchodzi nie Trąbka, ale Rozmus

90'+3 Guima fauluje Lopesa na 23. metrze od własnej bramki

90'+3 Ramirez idealnie wypatrzył Kalinkowskiego, ten krótkim zwodem "położył" na murawie Dytiatjewa, ale później fatalnie spudłował!

90'+2 Dytiatjew zmienia Hancę. Trąbka szykuje się również do wejścia

90'+1 Piątek sprytnie się zastawił i dał się sfaulować Lopesowi

90'+1 Guima nie zagrał z pierwszej piłki, psując świetnie zapowiadającą się kontrę

90' Co najmniej osiem minut doliczone do drugiej połowy. To nie może dziwić

90' Trener Probierz domaga się sprawdzenia jakiejś wcześniejszej sytuacji przez VAR, ale sędziowie nie dopatrzyli się faulu ełkaesiaków

89' Niecelny strzał Gola z dystansu

88' Udany powrót Pestki, który przeciął tor lotu piłki zagranej przez Ramireza na wolne pole do Wolskiego

87' Hanca zabrał piłkę Klimczakowi, ale ten po chwili zrehabilitował się zablokowaniem dośrodkowania

86' Szanują piłkę ełkaesiacy. Za wszelką cenę nie starają się atakować

82' Potężne uderzenie Pestki z 25 metrów, ale równie niecelne, co mocne

82' I kolejny korner dla przyjezdnych

81' Kapitalna parada Malarza! Z półobrotu z 11 metrów strzelał Helik

81' Gra wznowiona i po centrze Hanci z narożnika było zamieszanie w polu bramkowym ŁKS-u, ale żaden z krakowian nie miał dogodnej pozycji do oddania strzału

79' Sobociński zdołał zablokować dośrodkowanie. Rzut rożny dla krakowian i kolejna przerwa, bo dym utrudnia teraz widoczność w drugim polu karnym. Szykuje się co najmniej 5-7 doliczonych minut do regulaminowego czasu

79' Sędzia pozwala wznowić grę. Zaczyna z narożnika Ramirez, ale nie udało się to rozegranie łodzianom

78' Trenerzy wykorzystują przerwę w grze na zmiany. Vestenicky zastępuje Wdowiaka, Kujawa wchodzi w miejsce Sekulskiego

75' Mamy przerwę w grze. Kibice rozpalili race, a dym uniemożliwia nam oglądanie wydarzeń boiskowych

75' Jablonsky w ostatniej chwili wybił piłkę, którą Grzesik podawał do Sekulskiego! Napastnik ŁKS-u stał przed pustą bramką

74' Zdecydowane wejście Gola w Klimczaka. Bez kartki

74' Grzesik blokuje dośrodkowanie Pestki

73' Kalinkowski wpadł w pole karne Cracovii, ale piłka odbita od nóg obrońców zaplątała się między jego nogami i ostatecznie pomógł sobie ręką, więc sędzia musiał przerwać grę

71' Kalinkowski zastępuje Pirulo

71' Pudłuje głową Helik

70' Grzesik wybija na rzut rożny. Malarz sugerował, że wcześniej piłka wyleciała za końcową linię po dośrodkowaniu Hanci

69' Malarz znokautował Klimczaka wyjściem na 14. metr. Ale piąstkowanie było skuteczne, a Klimczak może grać dalej

69' Grzesik wybija głową z własnego pola karnego po dośrodkowaniu Pestki z rzutu rożnego

68' Malarz piąstkuje po centrze Pestki z wolnego

67' Żółta kartka dla Klimczaka za faul tuż przed linią boczną własnej szesnastki

66' Zablokowane uderzenie Pirulo z 19 metrów

66' Pudło Wolskiego z dystansu

64' Piszczek zastępuje Dimuna

64' Niecelny strzał Sobocińskiego po dośrodkowaniu z narożnika

63' Groźna kontra łodzian. Zablokowane dośrodkowanie Wolskiego, korner dla ŁKS-u

61' Krakowianie domagają się rzutu karnego. W polu karnym ŁKS-u leży Wdowiak, który wpadł w Sobocińskiego

60' Ełkaesiacy zostawiają trochę miejsca rywalom. Ustawiają się z pressingiem od linii środkowej

58' Sobociński ofiarnie, ciałem, zablokował strzał Pele

56' Helik faulowany we własnym polu karnym po centrze Ramireza z narożnika

55' Ależ nieprzyjemny strzał Guimy z dystansu! Piłka turlała się po murawie, Pesković z najwyższym trudem sparował tuż obok dalszego słupka

55' Pestka wślizgiem zatrzymał rozpędzającego się Ramireza

Ramirez strzelił niemal w okienko bramki. Pesković wyczuł kierunek, w który uderzył Hiszpan, ale na skuteczną interwencję nie miał najmniejszych szans!

52' GOOOOOLLL! 1:0! Dani Ramirez!

50' Rzut karny! Helik nadepnął na stopę Wolskiego tuż po tym, kiedy ten kopnął piłkę

48' Wolski ucierpiał w polu karnym Cracovii. Potrzebna pomoc medyczna oraz... analiza VAR. Czekamy...

46' Cztery minuty po godzinie 16 rozpoczęła się druga część gry. Na razie bez zmian

Koniec pierwszej połowy. Na razie mamy bezbramkowy remis, choć wyśmienitych sytuacji nie brakowało. Ostatnią miał Wolski kilka sekund przed końcem połowy

45' Co za kiks Wolskiego! Po kontrze łodzian Sekulski wycofał z siódmego metra na 14. do Guimy, którego strzał zablokował Jablonsky. Piłka trafiła jednak pod nogi Wolskiego, który stał ok. pięciu metrów, trochę z boku bramki, ale wokół niego nie było nikogo. Pomocnik ŁKS-u się... poślizgnął i trafił obok lewego słupka Cracovii

45' Niedokładne piąstkowanie Malarza po dośrodkowaniu Pestki, niewiele brakowało, a byłby samobój

44' Grzesik chciał klatką piersiową zgrać do Malarza, ale nie był w stanie zrobić tego celnie i będzie rzut rożny dla przyjezdnych

42' Pesković łapie piłkę po strzale głową Sekulskiego

40' Kontra Cracovii po rzucie rożnym ŁKS-u. Klimczak w ostatniej chwili zdążył zablokować próbę podania Lopesa!

40' Rzut rożny dla łodzian

38' Kolejne starcie Sekulskiego z Jablonskim, ale teraz faulował napastnik ŁKS-u. Przynajmniej zdaniem sędziego

37' Ramirez szukał miejsca do oddania strzału z 22 metrów, ale dobrze byli ustawieni goście

35' Wdowiak przedarł się w pole karne ŁKS-u, ale zagrał niedokładnie do Lopesa

34' Taktyczny faul Rozwandowicza w środku pola. Żółta kartka, ale z drugiej strony, zatrzymana bardzo groźna kontra gości

34' Pestka uprzedził w powietrzu Sekulskiego

32' Pirulo nie opanował piłki przy linii bocznej boiska

31' Dwa razy dośrodkowywał Pirulo, ale łodzianie nie byli w stanie wygrać pojedynku główkowego z niezwykle wysokimi przeciwnikami

31' Zablokowana centra Pirulo. Rzut rożny dla ełkaesiaków

30' Grzesik nie zorientował się, że Guima zagra mu piłkę w pole karne Cracovii

27' Świetne prostopadłe podanie Ramireza na wolne pole, Klimczak wybiegł z lewego skrzydła, wpadł w pole karne i wycofał sprzed linii końcowej na ósmy metr. Nabiegali tam Sekulski i Wolski. Do piłki dopadł ten drugi, ale uderzył baaaaardzo niecelnie

26' Znów ucierpiał Sekulski. Tym razem po starciu z Pestką

24' Wdowiak uciekł prawym skrzydłem, podał na piąty metr, ale spudłował Lopes!

23' Łodzianie poradzili sobie z rzutem rożnym rywali

22' Kapitalnie Malarz, który popisał się refleksem po strzale Pele z trzech metrów, po chwili dobijał Lopes, jednak ze wślizgiem zdążył Rozwandowicz!

18' Dobra akcja Pirulo i Ramireza, ale ostatecznie ten pierwszy zderzył się z Sekulskim

18' Coraz szybciej zaczynają rozgrywać ełkaesiacy

15' Pesković pewnie łapie piłkę po mocnej centrze Ramireza z wolnego

14' Groźny rzut wolny dla łodzian. Przy narożniku boiska na połowie rywali

12' Sekulski, który wrócił dzisiaj po kontuzji, znów leży na murawie. Tym razem nie obejdzie się bez pomocy medycznej

10' Bolesny upadek Sekulskiego po starciu powietrznym z Jablonskim

9' Grzesik wybił piłkę z własnego pola karnego po wrzuceniu z autu przez krakowian. Ucierpiał trochę Sobociński, jednak może grać dalej

8' Rozwandowicz wybija za linię końcową

7' Jeszcze raz piąstkował Malarz, tym razem uprzedzając Jablonskiego

7' Malarz piąstkuje na rzut rożny, zdejmując piłkę z głowy Helika

6' Ostry wślizg Sobocińskiego, sędziowie puścili grę. Atak był w piłkę, ale na tyle agresywny, że młodzieżowiec ŁKS-u może się cieszyć, że nie obejrzał kartki za to zagranie

5' "Soczysty" strzał Guimy z dystansu... pudło!

4' Piątek stracił piłkę na połowie Cracovii, Pele szybko zagrał na wolne pole, ale Lopesa zdołał uprzedzić Malarz, który wybiegł 10 metrów za własne pole karne

3' Grzesik zbyt mocno dośrodkował z prawej strony

2' Od początku wysokim pressingiem próbują atakować krakowianie

1' Punktualnie o godzinie 15 rozpoczęło się to spotkanie. Goście na czarno, gospodarze tradycyjnie - na biało-czerwono-biało

14.58 Losowanie stron i powitanie pierwszych jedenastek oraz "piąteczka" przybita przez trenerów

14.48 Rezerwowi w ŁKS-ie: D. Budzyński - K. Juraszek, A. Ratajczyk, K. Rozmus, P. Sajdak, B. Kalinkowski, M. Trąbka, P. Pyrdoł, R. Kujawa. Trenerem jest Kazimierz Moskal

Godzina 14.46 Na ławce rezerwowych Cracovii zasiądą dzisiaj: L. Hrosso - M. Siplak, O. Dytiatjew, S. Lusiusz, M. Rakoczy, T. Vestenicky, S. Strozik, F. Piszczek, Diego. Trenerem jest Michał Probierz

A. Malarz - J. Grzesik, M. Rozwandowicz, J. Sobociński, A. Klimczak, Pirulo (71. B. Kalinkowski), M. Wolski (90. K. Rozmus), Ł. Piątek, Guima, D. Ramirez, Ł. Sekulski (78. R. Kujawa) M. Pesković - C. Rapa, M. Helik, D. Jablonsky, K. Pestka, M. Wdowiak (78. T. Vestenicky), J. Gol, M. Dimun (64. F. Piszczek), Pele, S. Hanca (90. O. Dytiatjew), R. Lopes