Widzew spędzi przerwę zimową na fotelu lidera II ligi

Piłkarze Widzewa Łódź wygrali na wyjeździe z Błękitnymi Stargard 3:1. Dwa gole dla łodzian strzelił Marcin Robak, a jednego zdobył Adam Radwański. Tak skończył się dla Widzewa piłkarski rok 2019.

BŁĘKITNI STARGARD - WIDZEW ŁÓDŹ [RELACJA NA ŻYWO]

Błękitni Stargard - Widzew Łódź
1:3 (0:2)

Bramki: 0:1 A. Radwański (37. minuta) 0:2 M. Robak (45. minuta, karny) 1:2 J. Ostrowski (61. minuta) 1:3 M. Robak (81. minuta)

Żółte kartki: Sitkowski, Cywiński, Paczuk (Błękitni) Kita, Tanżyna (Widzew)

KONIEC! Widzew wygrywa na trudnym terenie w Stargardzie 3:1. Ozdobą spotkania była druga bramka Marcina Robaka. Zwycięstwo oznacza, że widzewiacy zimową przerwę spędzą na fotelu lidera II ligi

90'+2 Po kornerze dla Błękitnych łapie piłkę Pawłowski

90' Ameyaw zastępuje Poczobuta, a sędzia dolicza co najmniej trzy minuty

89' Kordas blokuje dośrodkowanie. Rzut rożny

89' Piłka po strzale Łysiaka przeleciała obok widzewskiej bramki

87' Żółta kartka dla Tanżyny za faul przed własnym polem karnym. To ósma żółta kartka obrońcy i jego również nie zobaczymy w pierwszym ligowym meczu Widzewa w 2020 roku. A teraz groźny rzut wolny dla gospodarzy

85' Poradzili sobie z centrą Fadeckiego z narożnika widzewiacy

85' I następny korner dla gospodarzy, ale z drugiej strony

85' Tanżyna wybija na rzut rożny

Kosakiewicz wrzucił z autu, Robak wybiegł z krótszego słupka, zostawiając za sobą rywala, przyjął piłkę i huknął po obrocie. Piłka minęła Rzepeckiego z prędkością bolidu F1 i wpadła do siatki. Bramkarza Błękitnych zamurowało. Kibice też przedzierają oczy ze zdumienia. Piękne uderzenie

81' GOOOOOOOLLLL! 1:3! Marcin ROBAK!

81' Pięczek zastępuje Gutowskiego. Bochnak zmienia Karmańskiego

80' Pawłowski pewnie broni po strzale głową Kurbiela

80' Tanżyna czujny we własnym polu bramkowym

78' Bardzo dobre prostopadłe podanie Wolsztyńskiego, Robak "wziął" na plecy rywala, ale nie opanował piłki!

77' Udane piąstkowanie Rzepeckiego po centrze Kosakiewicza

76' Zamieszanie w polu karnym gospodarzy. Było trochę przypadku, kończy się na rzucie rożnym dla przyjezdnych

75' Wolsztyński melduje się w miejsce Radwańskiego

74' Mandiangu zastępuje Kitę

73' A wspomniany Wolsztyński swoją szansę dostanie za chwilę. Wejdzie i on, i Christopher Mandiangu

71' Faul Robaka na połowie Błękitnych. Sędzia uspokaja kapitana Widzewa

70' A wracając do przymusowego odpoczynku Kity w kolejnym meczu, to być może zastąpi go Wolsztyński (choć to oczywiście zależy od transferów zimowych), który w ostatnich spotkaniach pokazywał trenerowi, że chce grać w pierwszym składzie. Rezerwowy napastnik potwierdził to również w rozmowie z Radiem Łódź:

68' Żółta kartka dla Kity, który chciał wymusić rzut karny. Przesadził tym razem Kita. To jego czwarta żółta kartka w tym sezonie, a to oznacza, że zabraknie go w kolejnym meczu. Ale to dopiero po przerwie zimowej

67' Rudol sprytnie zablokował dośrodkowanie Fadeckiego. Zrobił to tak, że piłka trafiła jeszcze w kapitana Błękitnych i wyleciała za linię końcową

66' Gospodarze nie zamierzają poprzestać na tej jednej bramce. Widzewiacy nieco cofnięci

64' Poczobut w ostatniej chwili zatrzymał kontrę Błękitnych

64' Paczuk ryzykownie wycofał głową do swojego bramkarza, ale Rzepecki był na posterunku

63' Rzut rożny dla Widzewa

62' Robak dobrze przyjął sobie piłkę tyłem do bramki po podaniu Kordasa, obrócił się, ale fatalnie spudłował

Ostrowski wybiegł na krótki słupek i głową skierował piłkę do siatki po dośrodkowaniu z narożnika

61' GOOL! 1:2! Jakub Ostrowski!

61' Zablokowany strzał Łysiaka. Rzut rożny dla miejscowych

59' Kita za daleko wypuścił sobie piłkę, próbując minąć rywala

57' Tanżyna jeszcze opatrywany na murawie

56' Bardzo ostre wejście Paczuka, który błyskawicznie ogląda żółtą kartkę. Spięcie piłkarzy. Widzewiacy domagają się bardziej surowej kary

55' Pawłowski teraz wyszedł na 15. metr, uprzedzając Kurbiela

55' Centymetrów zabrakło Ostrowskiemu, aby strzelił z główki w stronę bramki Pawłowskiego, który nie zdecydował się na piąstkowanie na przedpolu

54' Rzut rożny dla gospodarzy

51' Sanocki szukał dośrodkowania, jednak dobrze przyblokowali go łodzianie

48' Gutowski rozpędził się na lewej stronie, zbiegł do środka i zdecydował się na strzał z ok. 25 metrów. Zrobił to jednak niedokładnie i zbyt lekko, żeby zaskoczyć Rzepeckiego

46' Cztery minuty po godzinie 14 rozpoczęła się druga część gry. Podwójna zmiana w Błękitnych. Theus i Paczuk zmienili Cywińskiego i Szreka

Koniec pierwszej połowy. Początek należał do gospodarzy, ale później widzewiacy osiągnęli przewagę. Pierwszy gol padł po bardzo ładnej akcji zespołowej. Drugi to zasługa Kity, który wywalczył rzut karny. Widzewiacy prowadzą 2:0 i są bardzo blisko osiągnięcia celu, jakim jest spędzenie przerwy zimowej na fotelu lidera II ligi

Rzepecki rzucił się w swoją lewą stronę, Robak ze spokojem strzelił w przeciwnym kierunku, zdobywając swoją 15. ligową bramkę w tym sezonie

45'+1 GOL! 0:2! Marcin Robak!

45' Kita faulowany w polu karnym gospodarzy i Marcin Robak będzie mógł ustawić piłkę na 11. metrze. Faulował wracający Fadecki

42' Gospodarze poradzili sobie z kolejnym dośrodkowaniem Kosakiewicza z rzutu rożnego

41' Sadowski wygrał pojedynek powietrzny z Tanżyną, ale będzie kolejny korner

41' Rzut rożny dla widzewiaków po akcji Kity

40' Zablokowane dośrodkowanie Kordasa

39' Spóźnione wejście Fadeckiego. Sędzia nie zdecydował się na wyciągnięcie żółtej kartki po raz trzeci

Bardzo ładna akcja widzewiaków lewą stroną. Tanżyna ruszył kilkadziesiąt metrów do przodu, podał do Gutowskiego, który rozegrał na jeden kontakt z Kordasem. Gutowski uciekł do linii końcowej, wbiegł w pole karne Błękitnych i wycofał do Kordasa, który nie zdążył do futbolówki. Młody obrońca Widzewa nie odpuścił i wślizgiem jeszcze wyłuskał piłkę spod nóg rywala, wycofując na 16. metr do Radwańskiego, który mocnym strzałem nie dał szans Rzepeckiemu

37' GOOOOL! 0:1! Adam Radwański!

35' Minimalne pudłu Tanżyny po strzale głową!

35' Rzut rożny dla łodzian

34' Sędzia ma coś do powiedzenia Karmańskiemu

33' Kosakiewicz przenosi piłkę wysoko nad bramką. Bardzo dobrym podaniem prostopadłym popisał się Radwański, który rozgrywa dzisiaj chyba swój najlepszy mecz w tym sezonie

31' Pawłowski łapie pewnie po uderzeniu Cywińskiego z 20 metrów

30' Kita minimalnie pudłuje z ok. 23 metrów!

30' Radwański padł przed polem karnym Błękitnych, ale sędzia pozostał niewzruszony

29' Radwański wyprowadził kontrę, ale zagrał niedokładnie do Kosakiewicza

28' Zablokowany strzał Łysiaka

26' Znów zakotłowało się w polu karnym Widzewa. Strzelał Fadecki. Piłka ostatecznie w rękach Pawłowskiego, choć gospodarze chcieli jeszcze odgwizdania rzutu karnego

25' Zablokowany strzał Fadeckiego. Rzut rożny dla gospodarzy

25' Pewnie łapie piłkę Rzepecki po dośrodkowaniu z narożnika w wykonaniu Kosakiewicza

24' I kolejny korner dla Widzewa

24' Pierwszy rzut rożny dzisiaj dla widzewiaków

23' Dobrze przyjął Robak, od razu się odwracając w stronę bramki po zagraniu Radwańskiego, ale nie zdecydował się na strzał kapitan Widzewa. Jego podanie do Kity przejęli rywale

23' Zablokowany strzał Możdżenia z ok. 22 metrów

21' Brzydki fragment gry. Kolejny faul. Tym razem ucierpiał Robak. Stargardzianie nie zamierzają odstawiać nóg

21' Kita dobrze odegrał do Możdżenia, ale ten nie miał miejsca do oddania strzału z kilkunastu metrów

20' Cywiński ogląda żółtą kartkę za zdecydowany faul w środku pola

18' Poczobut faulowany na połowie gospodarzy, ale nie próbują dośrodkowywać w pole karne rywali widzewiacy

15' Po szybszych pięciu minuta, mamy kolejny przestój. Murawa zdecydowanie nie pomaga w konstruowaniu ataków pozycyjnych. Jest mnóstwo nierówności

11' Żółta kartka dla Sitkowskiego za taktyczne zatrzymanie kontry łodzian

11' Słupek po strzale Szreka!

10' Nie zdołał oddać strzału Robak

9' Kurbiel wyprowadził kontrę, zagrał na wolne pole do Ostrowskiego, który sprytnie mu odegrał "krzyżakiem", ale po chwili Kurbiel spudłował z pierwszej piłki!

8' Ależ "kocioł" w polu karnym łodzian! Dwa razy strzelał Łysiak, ale blokowali to obrońcy Widzewa, ostatecznie jeszcze Kita wrócił, blokując skutecznie Kurbiela, dzięki czemu futbolówkę mógł przejąć Pawłowski

6' Piłka przelatuje obok dalszego słupka Pawłowskiego, który tylko obserwował jak ona leci

5' Słychać "Piłka nożna dla kibiców!". Skandowali kibice gospodarzy

4' Początek spokojny. Piłka krąży w środku pola. Na razie żaden z zespołów nie osiągnął przewagi

1' Minutę po godzinie 13 rozpoczęło się to spotkanie. Obie drużyny w swoich tradycyjnych strojach - widzewiacy na czerwono, stargardzianie na błękitno. Jeśli chcecie posłuchać transmisji z tego spotkania - zapraszamy tutaj

12.59 Pierwsze jedenastki są już na murawie. Przed stadionem duża grupa kibiców Widzewa, ale raczej tam spędzą to spotkanie. Fani Widzewa mają zakaz wyjazdowy

12.56 Jeśli widzewiacy dzisiaj wygrają, zapewnią sobie pozycję lidera II ligi na zimową przerwę

12.55 Warto przypomnieć, że w pierwszym meczu tych drużyn w tym sezonie łodzianie wygrali 2:0

12.53 Rezerwowi w Błękitnych: K. Skuza - O. Nowak, M. Bochnak, P. Paczuk, P. Bednarski, M. Gawron, K. Jabłoński, H. Krawczun, A. Theus. Trenerem jest Adam Topolski

Godzina 12.52 Na ławce rezerwowych Widzewa zasiądą dzisiaj: P. Wolański - Ł. Turzyniecki, S. Zieleniecki, M. Pięczek, M. Gąsior, Ł. Zejdler, M. Ameyaw, Ch. Mandiangu, R. Wolsztyński. Trenerem jest Marcin Kaczmarek

M. Rzepecki - J. Szrek (46. P. Paczuk), J. Ostrowski, H. Sadowski, B. Sitkowski, K. Sanocki, M. Cywiński (46. A. Theus), F. Karmański, W. Fadecki, P. Łysiak, P. Kurbiel W. Pawłowski - Ł. Kosakiewicz, S. Rudol, D. Tanżyna, K. Kordas, K. Gutowski, A. Radwański (75. R. Wolsztyński), B. Poczobut, M. Możdżeń, P. Kita (74. Ch. Mandiangu), M. Robak