Mundial 2014. Urugwaj wygrywa, Suarez znów ukąsił

Urugwaj pokonał i wyeliminował Włochów z Mundialu 2014, a Luis Suarez znów ugryzł rywala. Grecy wygrali z WKS i pierwszy raz w historii zagrają w 1/8 finału.

Niespodzianka stała się faktem. Z Grupy D Mistrzostw Świata 2014 odpadli Włosi i Anglicy. Squadra Azzura jeszcze mogła awans wywalczyć w ostatnim meczu z Urugwajem. Zwyciężyli jednak Urusi po golu Diego Godina w 81. minucie. Europejczycy od 59. minuty grali w dziesiątkę, po tym jak czerwoną kartkę otrzymał Claudio Marchisio.

Futbolowy świat mówi po tym spotkaniu jednak o czym innym. Luis Suarez znów zachował się co najmniej bezmyślnie. Po raz trzeci w karierze ugryzł rywala. Tym razem ofiarą był Giorgio Chiellini. Sytuacja uszła uwadze arbitra, choć Włosi pokazywali mu ślad po zębach napastnika Urugwaju. FIFA na pewno wyciągnie konsekwencje wobec "głodnego" zawodnika. Niewykluczone, że akurat dla Suareza Mundial 2014 już się zakończył.

Na pożegnanie z mistrzostwami Anglicy tylko bezbramkowo zremisowali z Kostaryką. Obie drużyny oddały łącznie 12 strzałów, z czego połowa leciała w światło bramki.

Do niespodzianki doszło też w Grupie C. Grecy pokonali Wybrzeże Kości Słoniowej i awansowali kosztem Afrykanów do dalszej fazy. Będzie to dla nich pierwsza 1/8 finału Mistrzostw Świata w historii. Gola na wagę awansu w trzeciej minucie doliczonego czasu gry strzelił Georgios Samaras. Wcześniej bramki zdobyli Andreas Samaris (dla Grecji) oraz Wilfried Bony (dla WKS).

W drugim spotkaniu tej grupy Kolumbia rozbiła Japonię 4:1. Dwa gole dla zwycięzców strzelił Jackson Martinez. Po jednym trafieniu zaliczyli Juan Cuadrado oraz James Rodriguez. Honorową bramkę dla Azjatów zdobył Shinji Okazaki.

W 1/8 finału Kolumbia zmierzy się z Urugwajem, a Kostaryka z Grecją.