Druga porażka PGE Skry [ZDJĘCIA]

Siatkarze PGE Skry Bełchatów przegrali na wyjeździe z Grupą Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 0:3. Bełchatowianie spadli na czwarte miejsce w tabeli PlusLigi.

(Fot. PGE Skra Bełchatów)

Wśród gospodarzy od początku spotkania wyróżniali się Łukasz Kaczmarek (16 punktów) i Kamil Semeniuk (15), który był początkowo rezerwowym, ale już w pierwszym secie zastąpił Aleksandra Śliwkę.

To pozwoliło kędzierzynianom wygrać dwie zacięte końcówki setów. Obie do 22. Bełchatowianom brakowało skuteczności na skrzydłach. Rozczarowali zarówno przyjmujący Milan Katić (3 punkty) i Milad Ebadipour (2) oraz atakujący Dusan Petković (5). "Żółto-czarnych" prowadził głównie środkowy Jakub Kochanowski (11).

Od początku trzeciego seta trener Michał Mieszko Gogol zdecydował się na potrójną zmianę. Artur Szalpuk i Piotr Orczyk zmienili Katicia i Ebadipoura, a Mariusz Wlazły wszedł za Petković. Pojawienie się doświadczonego kapitana uruchomiło prawy atak. Wlazły zdobył osiem punktów, ale zabrakło wsparcia kolegów. Bełchatowianie przegrali partię 18:25 i całe spotkanie 0:3.

To druga w tym sezonie porażka PGE Skry, która spadła na czwarte miejsce, ale trzeci Jastrzębski Węgiel ma rozegrane dwa mecze więcej.