Świetne domowe zakończenie roku widzewiaków [ZDJĘCIA]

Piłkarze Widzewa Łódź wygrali u siebie z Bytovią Bytów 4:0. Było to ostatnie spotkanie łodzian w tym roku przed własną publicznością. Widzewiacy zostali przy okazji liderem II ligi.

WIDZEW ŁÓDŹ - BYTOVIA BYTÓW [RELACJA NA ŻYWO]

RTS Widzew Łódź - Bytovia Bytów
4:0 (1:0)

Bramki: 1:0 M. Możdżeń (3. minuta) 2:0 M. Robak (61. minuta) 3:0 R. Wolsztyński (82. minuta) 4:0 R. Wolsztyński (90. minuta)

Gutowski, Radwański, Możdżeń (Widzew) Lech, Feruga, Deleu, Kawula (Bytovia)

KONIEC! Świetne pożegnanie widzewiaków z własnymi kibicami, bowiem było to ostatnie w tym roku spotkanie łodzian u siebie. Teraz czeka ich już tylko wyjazd do Stargardu, a następnie zimowa przerwa, którą mogą spędzić na fotelu lidera, bowiem właśnie na niego wskoczyli. Pierwsza połowa była pełna walki i emocji, w drugiej od 60. minuty dominowali widzewiacy. Wcześniej kilku okazji nie wykorzystali bytowianie, którym brakowało zdecydowania i szczęścia pod bramką Pawłowskiego. Widzew - Bytovia 4:0. Łodzianie liderem II ligi

90'+4 Piłka spadła na głowę Bąkowi, który stał trzy metry od bramki Widzewa, ale za późno zorientował się kapitan Bytovii!

90'+3 Zbyt głębokie dośrodkowanie Kosakiewicza. Widzewiacy włączyli czwarty bieg. Nie nadążają teraz za nimi rywale

90'+2 Piskorski zmienia Możdżenia. To debiut wychowanka Widzewa

Mandiangu uciekł lewym skrzydłem, ściął w pole karne i okiwał obrońcę, a następnie strzelił prawą nogą, ale Kapsa nogami odbił piłkę do boku, gdzie był osamotniony Wolsztyński, który z łatwością podciął piłkę nad wracającymi do swojej bramki rywalami

90'+1 GOOOOOLLLL! 4:0! Rafał Wolsztyński!

90' Sędzia dolicza jeszcze minimum cztery minuty

89' Kapsa o ułamek sekundy szybszy od Mandiangu! Nie ma czwartej bramki, ani rzutu karnego dla Widzewa

87' Czubak strzelał z pięciu metrów z główki, ale w środek bramki i pewnie złapał Pawłowski

86' Możdżeń wrócił, uprzedzając Czubaka

86' Sędzia odgwizdał spalonego Robaka po zagraniu górą od Tanżyny

85' Po zamieszaniu w polu karnym, widzewiacy wybili piłkę na 20. metr, skąd uderzył Szela, ale niecelnie

84' Rzut wolny dla bytowian. Niedaleko narożnika boiska na połowie Widzewa

83' Stanchev zastępuje Rutkowskiego

Kolejny rajd Wolsztyńskiego, tym razem rezerwowy Widzew pomknął środkiem, minął trzech rywali i podcinką pokonał Kapsę!

82' GOOOOOL! 3:0! Rafał Wolsztyński!

80' Wolsztyński indywidualnie przedarł się w pole karne gości, i strzelał z prawej strony lewą nogą po dalszym rogu, jednak czujny na linii Kapsa

80' Czubak nie może się pozbierać, ale sędzia wierzy w swoje zdolności, nie przywołując sztabu medycznego Bytovii. Po kilkudziesięciu sekundach bytowianin wraca do gry

79' Wolsztyński zastępuje Kitę

79' Pawłowski łapie piłkę po nieczystym uderzeniu głową przez CZubaka

77' Pawłowski czujny, wyszedł na przedpole i spokojnie złapał piłkę. Asekurował go Rudol

76' 15347 ogląda dzisiejsze spotkanie z wysokości trybun

75' Pięczek wchodzi w miejsce Gutowskiego

73' Czubak próbował zaskoczyć Pawłowskiego strzałem z 25 metrów, ale zrobił to zbyt lekko

72' Kosakiewicz z ostrego kąta nie zdołał zaskoczyć Kapsy!

71' Mandiangu zmienia Radwańskiego

70' Niecelny strzał Poczobuta z 22 metrów

70' Tanżyna faulowany w środku pola przez Lecha i to mogła być nawet druga żółta kartka dla pomocnika Bytovii dzisiaj. Sędzia trochę go oszczędził

68' Tanżyna pudłuje głową, po dośrodkowaniu z narożnika

65' Szela, który trzy minuty wcześniej zmienił Wolskiego, ogląda żółtą kartkę

65' Zablokowane dośrodkowanie Hołtyna

63' Żółta kartka dla Kawuli

62' Tylko boczna siatka po uderzeniu Hołtyna. Czubak domagał się jeszcze rzutu karnego za faul na nim

Kosakiewicz uciekł prawym skrzydłem, dośrodkował na dalszy słupek, gdzie nabiegł Robak, który skierował piłkę do siatki strzałem "szczupakiem"

61' GOOOOOL! 2:0! Marcin Robak!

60' Kapsa czujny po strzale Robaka z kilkunastu metrów

58' Każde zagranie Deleu "nagradzane" po przerwie dużą porcją gwizdów. To efekt spięć Brazylijczyka z widzewiakami z końca pierwszej połowy

56' Hołtyn za słabo się chyba rozgrzał, bo właśnie nie wykorzystał bardzo dobrej okazji po zagraniu Giela na dalszy słupek!

56' Gutowski uciekł lewym skrzydłem, dobiegł do linii końcowej i wycofał do nabiegającego Możdżenia, który pod naporem Kawuli uderzył za wysoko

55' Hołtyn zastępuje Kwiatkowskiego. Wcześniej za mocne dośrodkowanie Gutowskiego z lewej strony

52' Znów było groźnie w polu karnym Widzewa, ale teraz Ferugę zdążył uprzedzić Możdżeń!

51' Radwański najpierw nie zdecydował się na strzał z 25 metrów, a później źle podał do Robaka. Po chwili jednak szczęśliwie dograł do Kity, który z ośmiu metrów nie trafił w bramkę!

50' Po zgraniu głową Giela Feruga znalazł się na chwilę sam przed Pawłowskim, ale nie uderzył o d razu i zdążyli z blokiem widzewiacy!

49' Zbyt mocno dośrodkował Radwański

48' Niecelny strzał Ferugi z dystansu

46' O godzinie 14.11 rozpoczęła się druga część gry. Na razie bez zmian

Koniec pierwszej połowy. Na boisku nie brakuje walki i emocji. Na razie oglądaliśmy tylko jednego gola i sześć żółtych kartek, ale jeśli nic się nie zmieni, po zmianie stron może być jeszcze bardziej gorąco

45'+2 Kawula w ostatniej chwili zblokował podanie Robaka na czystą pozycję do Kity! Wcześniej Lech zorientował się, że ma żółtą kartkę na koncie i nie sfaulował taktycznie Radwańskiego

45' Sędzia dolicza co najmniej dwie minuty do pierwszej połowy, chociaż w tej sytuacji, to lepiej jakby pozwolił już piłkarzom zejść do szatni, nieco ochłąnąć

45' Kolejne spięcie w środku. Choć temperatura powietrza to ok. 3 stopni C, na murawie wrze. Znowu w głównych rolach Deleu, Feruga, Możdżeń i Gutowski. Cała czwórka oglądała już żółtą kartkę dzisiaj

44' Robak uprzedził Kapsę, jednak nieczysto trafił w piłkę i ta, zamiast do pustej bramki, poleciała obok dalszego słupka

44' Zablokowane dośrodkowanie Gutowskiego. Rzut rożny

42' Zagotowało się przed polem karnym Widzewa po faulu Deleu na Gutowskim. Spięcie kilku piłkarzy. Żółte kartki dla Deleu za faul oraz dla najbardziej aktywnych w przepychankach - Ferugi i Możdżenia

41' Przypadkowo piłka trafiła do Giela, który huknął z półwoleja, ale kapitalna parada Pawłowskiego! Czubak skiksował przy dobitce

41' Trochę chaosu w środku pola

39' Za wysoka centra Kosakiewicza z prawej strony, poprawka Gutowskiego z lewej - zablokowana

37' Pawłowski źle obliczył prędkość piłki, wyszedł do linii bocznej pola karnego, ale szybszy był Czubak, który minął bramkarza Widzewa, jednak nie miał jak strzelić. Tylko zagrał w pole bramkowe, gdzie byli jednak czujni obrońcy Widzewa

34' Sprytne rozegranie wolnego przez łodzian, ale Gutowskiemu nie udało się skutecznie wycofać do wbiegającego za nim Poczobuta

33' Feruga i Możdżeń zgłosili akces do sekcji zapaśniczej. Obyło się na szczęście bez rękoczynów. Faulowany widzewiak

32' Nieczysto Tanżyna trafił głową w piłkę i Kapsa bez problemu ją złapał

32' Bąk spóźniony, zahaczył o nogę Robaka. Faul, ale bez kartki. Nie oszczędzają się jednak gracze obu drużyn

30' Zderzenie Radwańskiego z Bąkiem na połowie Bytovii. Żółta kartka dla pomocnika Widzewa, choć to kontrowersyjna decyzja arbitra

29' Pawłowski przejął piłkę dośrodkowaną przez Wolskiego do Giela

28' Robak wyśmienicie zagrał do obiegającego go Gutowskiego, Bąk nie zdążył za młodzieżowcem Widzewa, ale z pomocą przyszedł mu Kawula

27' Zbyt wysokie dośrodkowanie Kosakiewicza

26' Rzut rożny dla łodzian

26' Lech ogląda żółtą kartkę za faul na Kicie w środku pola. Goście mają pretensje, przypominając sędziemu, że w podobnej sytuacji Kita nie obejrzał kartonika

25' Kapitalne podanie prostopadłe Możdżenia do Kosakiewicza, ten uciekł prawym skrzydłem i dośrodkował, ale zablokowany strzał Robaka!

23' Teraz bytowianie mają już rzut wolny, ale 40 metrów od bramki Widzewa. Nie było zagrożenia po tym wolnym

22' Feruga próbował wymusić rzut wolny 20 metrów od bramki Pawłowski, jednak za dużo było w tym teatru

21' Kapsa pewnie złapał piłkę dośrodkowaną przez łodzian z wolnego i rozpoczął kontrę. Gutowski sfaulował taktycznie Ferugę za co otrzymał żółtą kartkę

20' Gutowski faulowany przy linii końcowej. Blisko linii bocznej pola karnego gości

19' Za mocne dośrodkowanie Kosakiewicza z prawej strony!

18' Ostre wejście Kity w nogi Kawuli. Było w tym jednak sporo przypadku i tylko dlatego widzewiak nie obejrzał żółtej kartki

17' Długa akcja łodzian zakończona faulem w ataku

13' Pawłowski pewnie łapie piłkę po dośrodkowaniu Ferugi

12' Kolejny faul łodzian na własnej połowie. Powinni oni się wystrzegać takich przewinień. To właśnie po stałych fragmentach gry stracili gole w Bytowie. Wtedy skończyło się porażką widzewiaków 1:2

12' Giel pudłuje strzałem z główki po centrze Ferugi z wolnego

11' Czubak dobrze zastawił się przy linii bocznej i dał się sfaulować Tanżynie. Będą dośrodkowywali goście

9' Kordas na spalonym po dobrej akcji lewym skrzydłem łodzian

8' Gutowski faulowany na połowie gości. Dobra okazja na dośrodkowanie, ale krótko rozpoczynają widzewiacy

6' Kawula ucierpiał na swojej połowie, po tym jak zatrzymał Robaka. Bąk pokazuje, że kapitan Widzewa celowo nadepnął rywala, ale sędzia każe obu zawodnikom wyjaśnić sobie tę sytuację. Po chwili Robak przeprasza jeszcze Kawulę. Kartki na razie tylko w kieszonce arbitra

Bardzo dobra akcja łodzian prawym skrzydłem. Kosakiewicz dośrodkował, Kita skupił na sobie uwagę obrońców na krótkim słupku, a zza jego pleców wybiegł Możdżeń i z kilku metrów wpakował piłkę do siatki

3' GOOOOL! 1:0! Mateusz Możdżeń!

3' Kwiatkowski zatrzymał rozpędzającego się w kontrze Gutowskiego. To mogła być bardzo groźna akcja, bo łodzianie wychodzili czterech na dwóch

2' Od początku wysoki pressing widzewiaków, ale nie przestraszyli się bytowianie

1' Punktualnie o godzinie 13.05 rozpoczęło się to spotkanie. Goście w biało-czarnych koszulkach oraz czarnych spodenkach i getrach. Gospodarze na czerwono

13.03 Za nami powitanie pierwszych jedenastek. Teraz losowanie stron. Kapitanowie to niezwykle doświadczenie na poziomie ekstraklasy: Krzysztof Bąk i Marcin Robak

13.02 Czas na Hymn Łodzi, "Prząśniczkę", odegrany na trąbce, a po nim "Taniec Eleny", który towarzyszy zawsze piłkarzom Widzewa

13.01 Rezerwowi w Widzewie: P. Wolański - Ł. Turzyniecki, S. Zieleniecki, M. Pięczek, M. Gąsior, Ł. Zejdler, K. Piskorski, Ch. Mandiangu, R. Wolsztyński. Trenerem jest Marcin Kaczmarek

Godzina 12.59 Na ławce rezerwowych Bytovii zasiądą dzisiaj: B. Rynglewski - A. Bielawski, M. Szela, D. Stanchev, M. Błaszkowski, A. Szmidke, F. Lengiewicz, N. Hołtyn, J. Janik. Trenerem jest Adrian Stawski

W. Pawłowski - Ł. Kosakiewicz, S. Rudol, D. Tanżyna, K. Kordas, K. Gutowski (75. M. Pięczek), B. Poczobut, M. Możdżeń (90. K. Piskorski), A. Radwański (71. Ch. Mandiangu), P. Kita (79. R. Wolsztyński), M. Robak

P. Kapsa - Deleu, K. Kawula, K. Bąk, M. Rutkowski (83. D. Stanchev), D. Feruga, A. Kwiatkowski (55. N. Hołdyn), P. Wolski (62. M. Szela), K. Czubak, P. Lech, P. Giel

Godzina 12.52 Piłkarze jeszcze się rozgrzewają. Widzewiacy w przypadku wygranej, awansują na pozycję lidera II ligi. Za chwilę składy