Anulowane dwa gole i karny Lechii. Nawet to nie pomogło ŁKS-owi

Piłkarze ŁKS-u Łódź przegrali na wyjeździe z Lechią Gdańsk 1:3. Łodzianie objęli prowadzenie po strzale Jana Sobocińskiego, ale później popełnili zbyt dużo błędów.

LECHIA GDAŃSK - ŁKS ŁÓDŹ [RELACJA NA ŻYWO]

Lechia Gdańsk - ŁKS Łódź
3:1 (1:1)

Bramki: 0:1 J. Sobociński (9. minuta) 1:1 L. Haraslin (23. minuta) 2:1 F. Paixao (28 .minuta) 3:1 F. Paixao (48. minuta)

Żółte kartki: Nalepa, Kubicki, Mladenović (Lechia) Piątek, Klimczak, Srnić (ŁKS)

KONIEC! ŁKS przegrywa swój pierwszy mecz rundy wiosennej 1:3. Łodzianie prowadzili po ładnej bramce Jana Sobocińskiego, który po raz pierwszy trafił do właściwej bramki na poziomie ekstraklasy. Później łodzianie mieli jeszcze dwie dogodne okazje do podwyższenia, ale nie potrafili trafić w światło bramki. Gospodarze jeszcze przed przerwą odwrócili losy spotkania. Po zmianie stron Paixao podwyższył na 3:1. Dalej mogło być gorzej dla łodzian, ale z pomocą przychodził im VAR. Po długich analizach anulowano dwa gole strzelone przed gdańszczan i jeszcze rzut karny za faul Bryły na Mladenoviciu. "Rycerze Wiosny" słabo zatem rozpoczęli rundę wiosenną sezonu 2019/2020

90'+5 Próba prostopadłego podania Pyrdoła do Pirulo, ale niedokładna

90'+3 Zablokowany strzał Araka z 14 metrów

90'+2 Od dobrych 15 minut łodzianie nie potrafią przedrzeć się w rejon pola karnego lechistów. Wygląda to jakby grali w dziesięciu, a nawet dziewięciu

90'+1 Arak zmienia Peszkę

90' Sędzia dolicza co najmniej siedem minut

90' Haraslin za lekko do Mladenovicia i zdołał szczęśliwie nabić rywala Grzesik

89' Łodzianie są teraz bezradni. Nie potrafią utrzymać piłki, tylko za nią biegają, próbując przejąć

87' Wolski opuszcza murawę, w jego miejsce pojawia się Sobiech. Ile jeszcze potrwa to spotkanie? Wydaje się, że sędzia doliczy co najmniej 6-7 minut

86' Łodzianie poradzili sobie z dośrodkowaniem Wolskiego z narożnika

86' Przypadkowe wybicie Sobocińskiego. Rzut rożny dla Lechii

85' Pyrdoł ofiarnie blokuje dośrodkowanie Makowskiego

84' Niedokładne prostopadłe podanie Pyrdoła do Bryły

83' Zablokowany strzał Guimy z dystansu

83' Srnić dobrze wrócił, pomagając Juraszkowi zatrzymać Haraslina

81' Juraszek zastępuje Rozwandowicza. Szkoda, że trener Moskal nie zdecydował się na ofensywną zmianę, wprowadzając np. Kujawę

80' Srnić faulem zatrzymał Kubickiego. Żółta kartka

79' Haraslin zablokowany na linii bocznej pola karnego ŁKS-u

77' Niebywałe szczęście ełkaesiaków. Czy będą potrafili je wykorzystać?!

76' Mladenović ogląda żółtą kartkę za dyskusje. Nie ma karnego! Był... spalony, bo po zagraniu Bryły piłka musnęła nogę Mladenovicia, który był za plecami obrońców. Cofnięta też żółta dla Bryły

Jeszcze sędzia nasłuchuje meldunków z VAR... Ale anulowanie karnego to chyba niemożliwe, o ile oczywiście wcześniej coś się nie wydarzyło

74' Rzut karny dla Lechii! Bryła faulował Mladenovicia, który sprytnie wbiegł przed niego. Żółta kartka dla rezerwowego ŁKS-u

74' Po wrzutce Pirulo z wolnego, gdańszczanie wybili piłkę z własnej szesnastki

73' Rzut wolny dla łodzian. Okazja na dośrodkowanie jak przy golu na 0:1

71' Niepewne piąstkowanie Malarza po dośrodkowaniu Mladenovicia, ale później poradzili sobie łodzianie

70' Żółta kartka za faul Klimczaka na Peszcze. Między linią boczną pola karnego a linią boczną boiska

68' Bryła zmienia Ramireza

67' A jednak! Nie ma gola. Ponownie sędziowie uznali, że gdańszczanie spalili. Tym razem musiał to być milimetrowy spalony, ale ŁKS nadal przegrywa tylko 1:3

66' Cały czas trwa jeszcze sprawdzanie sytuacji z golem Wolskiego... Czekamy...

65' Pyrdoł zastępuje Trąbkę

Teraz nie ma już chyba dyskusji. Prostopadłe podanie Kubickiego, Wolski uciekł obrońcom i strzelił po dalszym rogu, pokonując Malarza. Sędziowie na wozie VAR sprawdzają jeszcze tę sytuację, ale wydaje się, że tym razem spalonego nie było

64' GOOOL! 4:1! Rafał Wolski!

61' Jednak gola nie ma. Peszko był na spalonym

Gospodarze wyprowadzili akcję prawym skrzydłem, choć Peszko dośrodkował do Flavio, którego strzał zablokował Malarz, ale później futbolówka odbiła się od Rozwandowicza i wróciła pod nogi Portugalczyka, który dobił. Piłkę z bramki wybijał jeszcze chyba Grzesik, ale było to już z bramki. Mamy jeszcze jednak analizę VAR...

60' GOL!? Czekamy na decyzję... Jeśli tak, to mamy 4:1 dla Lechii

58' Trąbka świetnym zagraniem uruchomił Piątka, jednak ten nieco się zagubił w polu karnym Lechii

58' Dużo przewinień w środku pola w ostatnich minutach. Częściej faulują lechiści

56' Sobociński głową zatrzymuje piłkę dośrodkowaną przez Mladenovicia. Za plecami wychowanka ŁKS-u już czaiło się dwóch przeciwników

55' Paixao na spalonym

53' Wolski sfaulował przypadkowo, ale ostro Guimę. Bez kartki

51' Rzut rożny dla gospodarzy

Stracili łodzianie piłkę przy linii bocznej, Kubicki zabrał ją Trąbce i zagrał na wolne pole, Paixao uciekł Rozwandowiczowi i Sobocińskiemu, a następnie przelobował Malarza

49' GOOOL! 3:1! Flavio Paixao!

48' Płaski strzał Haraslina, i co ciekawe, pierwsza obrona bramkarza dzisiaj. Na posterunku Malarz

47' Maloca uprzedził Pirulo po dośrodkowaniu Ramireza. Po chwili Guima nie zdołał oddać strzału po kolejnej centrze Hiszpana

46' Pięć minut po godzinie 21 rozpoczęła się druga część gry. Jedna zmiana. Kontuzjowanego Filę zastąpił Makowski

Koniec! ŁKS choć prowadził 1:0 po premierowym golu w PKO Ekstraklasie Jana Sobocińskiego, do szatni w lepszych humorach schodzą gdańszczanie, którzy prowadzą 2:1

45'+3 Ramirez trafia z wolnego prosto w mur

45'+1 Żółta kartka dla Kubickiego za taktyczny faul na Ramirezie. Teraz trwa "ustalanie", z którego miejsca łodzianie rozpoczną grę. To ważne, bo jest na wprost bramki. Ok. 24 metrów

45' Sędzia do pierwszej połowy dolicza co najmniej dwie minuty

42' Fila znów pada na murawę. Potrzebna jest zmiana

41' Nieudany strzał Guimy z 22 metrów

40' Gospodarze zdołali wybić po ostrym dośrodkowaniu Ramireza. Wybił chyba Nalepa. Korner dla łodzian

39' Pirulo faulowany przy linii bocznej pola karnego Lechii. Żółta kartka dla Nalepy

37' Fila może grać dalej, a Wolski zatrzymany przy linii bocznej przez Trąbkę

36' Fila leży na murawie. Potrzebuje pomocy medycznej

35' Tym razem Paixao po centrze z narożnika strzelił głową nad poprzeczką

34' Rzut rożny dla gdańszczan. Po poprzednim łodzianie wyprowadzili kontrę, w której faulowany był Pirulo, a po dośrodkowaniu z wolnego gola strzelił Sobociński

34' Dobry powrót Klimczaka, który wybił piłkę głową z własnego pola bramkowego

32' Zablokowany strzał Paixao, ale wcześniej był spalony

31' Srnić ucierpiał na połowie Lechii. Faulował Peszko, który został poproszony przez sędziego o pomoc w podniesieniu Srnicia

Kubicki miękko zagrał za plecy obrońców, Paixao uciekł Sobocińskiemu i strzałem po dalszym rogu pokonał Malarza

28' GOOOL! 2:1! Flavio Paixao!

26' Niecelny strzał Pirulo z kilkunastu metrów

Po niedokładnym zagraniu Ramireza, gdańszczanie przejęli piłkę, Kubicki dośrodkował w pole karne łodzian, gdzie niepilnowany Peszko przedłużył piłkę na dalszy słupek, a stamtąd Haraslin strzelił z ostrego kąta i zaskoczył tym Malarza

23' GOOL! 1:1! Lukas Haraslin!

22' Gorączkowa dyskusja Maloci z arbitrem, który ma inne zdanie od obrońcy Lechii. Na razie jeszcze bez kartki dla gdańszczan

21' Pudło Peszki z ok. 12 metrów z półobrotu!

18' Ełkaesiacy wysokim pressingiem atakują rywali, którzy mają z tym problemy

15' Kolejny błąd obrońców Lechii, Pirulo z Ramirezem wyszli z kontrą, Pirulo długo prowadził piłkę, ale w końcu podał do kolegi, ale drugi z Hiszpanów spudłował, szukając dalszego słupka!

14' Żółta kartka dla Piątka za taktyczny faul w środku pola

13' Trąbka zatrzymany na linii pola karnego Lechii, ale po chwili Nalepa poślizgnął się i niemalże pokonałby Alomerovicia!

13' Rzut rożny dla łodzian

11' Ależ kocioł w polu bramkowym Lechii! Piłkę do siatki gdańszczan próbowali wpakować Pirulo i Trąbka, ale ofiarnie blokowali futbolówkę rywale

Ramirez dośrodkował z wolnego, Łukasik wybił głową, ale za krótko. Piłka trafiła na 14. metr, gdzie stał osamotniony Sobociński, który przymierzył prawą nogą po dalszym rogu. To pierwszy gol Sobocińskiego w PKO Ekstraklasie

9' GOOOOLLL! 0:1! Jan Sobociński!

8' Pirulo zatrzymany w kontrze, ale to był faul. Dobra okazja na dośrodkowanie w pole karne Lechii

7' Pierwszy rzut rożny w tym meczu. Dla Lechii

6' Srniciowi uciekła piłka przed linią końcową

5' Haraslin uciekł lewym skrzydłem, ściął do środka i uderzył bardzo niecelnie

4' Trwa walka w środku pola

2' Malarz długo czekał ze wznowieniem gry z piątego metra. Ostatecznie zrobił to bardzo niedokładnie

1' Punktualnie o godzinie 20 rozpoczęło się to spotkanie. Łodzianie na czarno, gdańszczanie na biało

19.59 Piłkarze już gotowi. Czy zobaczymy jakieś gole? Przypomnę jeszcze, że w pierwszym spotkaniu był bezbramkowy remis

Godzina 19.52 Przed meczem zapraszamy jeszcze do posłuchania, co przed wyjazdem do Gdańska mówił trener Kazimierz Moskal:

19.50 Rezerwowi w Lechii: D. Kuciak - T. Makowski, P. Żuk, A. Chrzanowski, F. Dymerski, M. Gajos, P. Lipski, A. Sobiech, J. Arak. Trenerem jest Piotr Stokowiec

Godzina 19.49 Na ławce rezerwowych ŁKS-u zasiądą dzisiaj: D. Arndt - K. Juraszek, K. Rozmus, P. Sajdak, B. Kalinkowski, M. Wolski, P. Pyrdoł, P. Bryła, R. Kujawa. Trenerem jest Kazimierz Moskal

Z. Alomerović - K. Fila (46. T. Makowski), M. Nalepa, M. Maloca, F. Mladenović, S. Peszko (90. J. Arak), D. Łukasik, R. Wolski (87. A. Sobiech), J. Kubicki, L. Haraslin, F. Paixao   A. Malarz - J. Grzesik, M. Rozwandowicz (81. K. Juraszek), J. Sobociński, A. Klimczak, M. Trąbka (65. P. Pyrdoł), Guima, D. Srnić, Ł. Piątek, D. Ramirez (68. P. Bryła), Pirulo

Godzina 19.35 Po dwutygodniowej przerwie do rywalizacji wrócili piłkarze PKO Ekstraklasy. Jest to zarazem początek rundy wiosennej. Jak rozpoczną tę fazę rozgrywek "Rycerze Wiosny", czyli piłkarze ŁKS-u Łódź? Przekonamy się za ok. 2,5 godziny. Za chwilę składy łodzian i Lechii Gdańsk na to spotkanie