Pięć goli na zakończenie eliminacji EURO 2020 i pożegnanie Piszczka

Piłkarze Reprezentacji Polski wygrali ze Słowenią 3:2 w meczu ostatniej kolejki eliminacji do Mistrzostw Europy 2020. Było to pożegnalne spotkanie Łukasza Piszczka.

Piłkarskie "święto" na PGE Narodowym rozpoczęło się doskonale. Już w trzeciej minucie do piłki wybitej przed pole karne Słoweńców dopadł Sebastian Szymański i strzałem lewą nogą wyprowadził Polaków na prowadzenie.

Dziesięć minut później było 1:1, po tym jak Josip Ilicić doskonale wyłożył piłkę do Timo Matavza, który nie miał żadnych problemów z pokonaniem Wojciecha Szczęsnego. Wtedy na murawie nie było już Kamila Glika. Obrońca AS Monaco z powodu kontuzji musiał opuścić boisko.

Nie była to jedyna zmiana w pierwszej połowie. Druga, na sam jej koniec, była jednak zaplanowana. Tomasz Kędziora zmienił Łukasza Piszczka, dla którego był to ostatni występ z "Orzełkiem" na piersi.

Po raz drugi Polaków na prowadzenie wyprowadził Robert Lewandowski po indywidualnej akcji. Radość znów trwała krótko, bo w 61. minucie wyrównał Ilicić.

"Biało-Czerwoni" dążyli do zwycięskiego gola. Udało się to osiągnąć w 81. minucie. Znów indywidualny popis dał Lewandowski. Tym razem dośrodkował jednak do Kamila Grosickiego, który głową zgrał piłkę przed bramkę Słoweńców, gdzie do siatki wepchnął ją Jacek Góralski.

Polacy zwyciężyli 3:2. Eliminacje do Mistrzostw Europy 2020 zakończyli z dorobkiem 25 punktów, pewnie wygrywając rywalizację w Grupie G. Drudzy Austriacy zdobyli 19 "oczek".