Mundial 2014. Grupy A i B zakończyły granie

Brazylia z Chile i Holandia z Meksykiem - to pierwsze pary 1/8 finału Mundialu 2014 w Brazylii.

W poniedziałek (23 czerwca) rywalizację na Mundialu 2014 zakończono w dwóch grupach. W "B" Holandia z Chile walczyły o pierwsze miejsce. Długo utrzymywał się bezbramkowy remis. Dopiero w 77. minucie "Oranje" na prowadzenie wyprowadził Leroy Fer. Na 2:0 podwyższył w doliczonym czasie gry Memphis Depay.

Równocześnie odbywało się spotkanie o honor. Hiszpanie pokonali w nim Australijczyków 3:0. "Kangury" nie były w stanie oddać nawet jednego strzału w światło bramki. Z kolei dla jeszcze aktualnych Mistrzów Świata trafili David Villa, Fernando Torres i Juan Manuel Mata.

Terminarz Mundialu 2014

Ciekawiej było w Grupie A. Chorwacja z Meksykiem rywalizowały o awans. Aż do 72. minuty utrzymywał się bezbramkowy remis, który był korzystny dla "Azteków". Wtedy gola strzelił Rafael Marquez. W ciągu kolejnych dziesięciu minut Meksykanie zdobyli dwie kolejne bramki. To siatki rywali trafili Andres Guardado i Javier Hernandez. Chorwaci odpowiedzieli tylko golem Ivana Perisicia oraz czerwoną kartką dla Ante Rebicia.

Jeszcze więcej bramek obejrzeli kibice w Brasilii. Gospodarze pokonali Kamerun 4:1. Dwa gole dla Brazylijczyków strzelił Neymar, a po jednym dołożyli Fred i Fernandinho. Honorowe trafienie dla przeciwników zaliczył Joel Matip.

W 1/8 finału Brazylia zmierzy się z Chile, a Holandia z Meksykiem.