Dwa oblicza Widzewa. Udane urodziny Tanżyny [ZDJĘCIA]

Piłkarze Widzewa Łódź wygrali u siebie z Gryfem Wejherowo 4:0. Łodzianie zagrali bezbarwnie w pierwszej połowie, ale w drugiej zrehabilitowali się z nawiązką, strzelając trzy gole.

WIDZEW ŁÓDŹ - GRYF WEJHEROWO [RELACJA NA ŻYWO]

RTS Widzew Łódź - Gryf Wejherowo
4:0 (1:0)

Bramki: 1:0 M. Robak (45. minuta, karny) 2:0 D. Tanżyna (53. minuta) 3:0 R. Wolsztyński (60. minuta) 4:0 P. Kita (82. minuta)

Ameyaw, Tanżyna (Widzew) Kolus, Sikorski, Burkhardt ; trener Kowalski i kierownik Duda (cała trójka na ławce) (Gryf)

KONIEC! Widzew po słabiej pierwszej połowie, zagrał wyśmienicie po zmianie stron. Efekt? Wygrana 4:0, a mogło być co najmniej 6, 7 do zera. Widzewiacy na tę chwilę wskakują na pozycję lidera II ligi. A Daniel Tanżyna z okazji 30. urodzin usłyszał jeszcze jedno "Sto lat". Na pewno mu się należało za najładniejszą bramkę dzisiaj

90'+4 Sikorski głową wybija piłkę z własnego pola bramkowego

90'+3 W ostatniej chwili Koprowski blokuje strzał Mandiangu po kontrze, którą wyprowadził Kita!

90'+3 Zbyt egoistycznie Mandiangu po zbiegnięciu z prawego skrzydła do środka. Zamiast podawać, to szukał trudnego strzału po krótkim rogu, ale zrobił to lekko i Ferra nie miał najmniejszych problemów

90'+1 Gąsior nie zdecydował się na przerzut na prawą stronę do Kosakiewicza. Zrobił to kilkanaście sekund później, ale Kosakiewicz nie przyjął piłkę na 16. metrze od bramki Ferry!

90' Sędzia dolicza co najmniej trzy minuty

89' Niecały strzał Rudola głową po centrze z narożnika

89' Rzut rożny dla Widzewa. Piłkę w narożniku ustawia Mandiangu

88' Mandiangu w środku pola zwiódł balansem ciała dwóch rywali, ale jego podanie prostopadłe zostało zablokowane

86' Za mocne podanie Gąsiora do Mandiangu, który jest tym faktem rozgoryczony

86' Mandiangu czarował przed polem karnym gości i w końcu znalazł lukę, zagrywając na 11. metr do Robaka, któremu jednak odskoczyła piłka!

85' Odrobinę za wysokie dośrodkowanie Kosakiewicza do kolegów!

84' Brzydki faul Burkhardta, który ogląda żółtą kartkę. To oznacza, że w pierwszej połowie ktoś inny z ławki Gryfa obejrzał kartonik

Kita wykorzystuje dobrą akcję swojej drużyny i z kilku metrów zaskakuje Ferrę. Goście grali w tym czasie w dziesiątkę, bo opatrywany za linią boczną był Lisiecki, który teraz wrócił na murawę, ale trudno powiedzieć, czy będzie mógł grać dalej

82' GOOOL! 4:0! Przemysław Kita!

81' Trener gości przeprowadził już komplet zmian, a za linią końcową usiadł jeden z jego podopiecznych. Czy będzie w stanie grać dalej?

81' Pięczek wchodzi w miejsce Kordasa

80' Baranowski zmienia Hebla

80' W ostatniej chwili zablokowany strzał Gąsiora z 14 metrów!

79' Gąsior zastępuje Możdżenia, który chwilę wcześniej otrzymał przypadkowy cios piłką w głowę

78' Robak blokuje dośrodkowanie Burkhardta. Rzut rożny, a do wejścia gotowy Gąsior

78' Tanżyna fauluje na swojej połowie, choć się z tym nie zgadza. Zabieranie piłki nie jest w jego przypadku jednak dobrym pomysłem, bo Tanżyna ma już żółtą kartkę na swoim koncie

77' Ferra bez problemu łapie piłkę po dośrodkowaniu Gutowskiego

77' Hebel chciał zaskoczyć Pawłowskiego strzałem z połowy, ale zrobił to zbyt lekko, żeby przelobować bramkarza Widzewa

76' Szewczyk nieczysto trafił w piłkę, a miał do bramki już tylko siedem metrów!

75' Dotarło jeszcze trochę kibiców, łącznie jest ich dzisiaj na trybunach 15 tys. 924

74' Mandiangu zastępuje Wolsztyńskiego

74' Gęsior był sam, pięć metrów przed Pawłowskim, ale wyśmienicie zatrzymał piłkę bramkarz Widzewa! Kolejny strzał głową Koprowskiego był niecelny!

73' Tanżyna wybija na rzut rożny. To chyba pierwsza takie ofensywne wyjście gości w drugiej połowie

73' Niedokładne prostopadle podanie Możdżenia do Kosakiewicza

70' Długo i cierpliwie rozgrywali widzewiacy, w końcu za mocne zagranie prostopadłe Wolsztyńskiego, ale bije mu brawo Gutowski, który był adresatem tego podania

68' Sławek zastępuje Kolusa

68' Żółta kartka dla Tanżyny za faul, w środku pola, choć to dyskusyjna sprawa. Z naszego miejsca oceniamy, że Tanżyna zatrzymał piłkę

67' Czychowski zmienia Majewskiego, Burkhardt wchodzi za Goerkego

66' Zablokowany strzał Gutowskiego z 18 metrów. Po chwili nieudane uderzenie Możdżenia z 24 metrów

65' Kibice już nie pamiętają o słabej pierwszej połowie. Rozpoczęło się świętowanie na trybunach

64' Poczobut strzela niecelnie z dystansu

64' Kita urwał się prawym skrzydłem, wbiegł w pole karne Gryfa i strzelił po dalszym słupku, ale Ferra świetnie zatrzymał piłkę jedną ręką! Dobitkę Robaka zblokowali obrońcy Gryfa

62' Ferra łapie piłkę przedłużoną głową przez Poczobuta. Wydaje się jednak, że na tych trzech bramkach dla Widzewa dzisiaj się nie skończy. "Zeszło" już powietrze z wejherowian, a widzewiacy nie zamierzają się zatrzymywać

61' Teraz Wolsztyński za mocno wycofał do nabiegającego Robaka, który miałby niemal pustą bramkę!

Wolsztyński przedarł się w polu karnym Gryfa pod linię końcową i wstrzelił piłkę, a Ferra przepuścił ją do siatki między ręką a słupkiem. Kąt był niemal zerowy

60' GOOOOL! 3:0! Rafał Wolsztyński!

59' Gryf totalnie zdominowany w tej chwili, zamknięty na własnej połowie

58' Wolsztyński nie opanował piłki w polu karnym rywali. Po zmianie stron zdecydowanie więcej zaangażowania i determinacji, o której przed spotkaniem mówił trener Kaczmarek, w poczynaniach Widzewa

57' Koprowski ucierpiał w swoim polu karnym, ale po krótkiej interwencji medycznej wrócił do gry

56' Rzut rożny dla Widzewa po akcji Wolsztyńskiego

55' Kibice odśpiewali krótkie "Sto lat" dla Tanżyny

Kapitalny strzał Tanżyny sprzed pola karnego. Obrońca huknął z narożnika szesnastki, a piłka wpadła w przeciwległe okienko. To świetny prezent urodzinowy, który sprawił sobie dzisiejszy jubilat

53' GOOOOOLLLL! Daniel Tanżyna! 2:0!

51' Gutowski przedarł się lewym skrzydłem, wbiegł w pole karne i strzelił... tylko rzut rożny dla łodzian

50' Sikorski ogląda żółtą kartkę za spóźniony wślizg w Tanżynę

49' Kosakiewicz trafił piłką w spojenie słupka z poprzeczką, ale już po gwizdku. Faulował Tanżyna w polu karnym Gryfa

49' Piłka przeleciała wzdłuż pola bramkowego wejherowian

48' Gęsior w ostatniej chwili wybił piłkę przed nabiegającym w pole bramkowe gości Robakiem. Korner

46' O godzinie 20.14 rozpoczęła się druga część gry. Jedna zmiana, której można się było spodziewać. Bezbarwny i w dodatku mający kartkę Ameyaw pozostał na ławce, a wszedł w jego miejsce Gutowski

Koniec pierwszej połowy. Słaba gra Widzewa, ale dwa karne po faulach na Kicie. Za pierwszym razem górą w starciu z Robakiem był Ferra, ale za drugim razem kapitan Widzewa okazał się już skuteczny

Robak strzelił mocno, w swoje prawo. Ferra to wyczuł, jednak nie dał rady skutecznie obronić, bowiem piłka jeszcze odbiła się od słupka i wpadła do siatki

45'+2 GOL! 1:0! Marcin Robak!

45'+1 Żółtą kartkę oglądają trener Gryfa Łukasz Kowalski, oraz chyba Marcin Burkhardt, który jest rezerwowym i jednocześnie asystentem, a także kierownik Adam Duda, który klaskał w stronę sędziego

45' Kita znów faulowany w polu karnym Gryfa. Drugi karny! Czy piłkę weźmie Robak? Tak. Poczobut przyniósł mu piłkę

44' Rzut rożny dla Widzewa, Może ze stałego fragmentu gry uda się zaskoczyć Ferrę?

44' Robak zgrał piłkę do Wolsztyńskiego, który sprzed linii końcowej wycofał do nikogo

42' Kosakiewicz wpadł z prawej strony w pole karne Gryfa i wstrzelił piłkę w pole bramkowe. Ferra złapał piłkę na raty, uprzedzając Robaka!

40' Hebel strzelił z półwoleja z 14 metrów... wprost w Pawłowskiego

39' Lisiecki wygrał pojedynek główkowy z Robakiem w polu bramkowym Gryfa

37' Niedokładne zagranie Poczobuta, rywale wychodzili z groźną kontrą, którą Poczobut zakończył na tyle sprytnym faulem, że nie zobaczył za to kartki

35' Po dośrodkowaniu Kosakiewicza z prawej strony, Robak skoczył najwyżej jak potrafił, ale nie dał rady skutecznie strzelić. Ferra bez problemów złapał futbolówkę

34' Goście pozwalają dochodzić widzewiakom do 20. metra przed własną bramką, gdzie ustawiają podwójne "zasieki". Łodzianie nie mają pomysłu jak się dalej przedrzeć. Teraz Poczobut podaje za mocno do Kity

33' Znów zamieszanie w polu karnym gospodarzy po dośrodkowaniu rywali ze stałego fragmentu gry. Zwracał na rzuty wolne i rożne wejherowian przed spotkaniem trener Marcin Kaczmarek

32' Ameyaw ogląda żółtą kartkę za ostry wślizg w środku pola w nogi Nowickiego

32' Ameyaw za daleko wypuścił sobie piłkę

31' Podanie Ameyawa do nikogo

29' Tanżyna zagrywa górą na wolne pole do Robaka... Kilkanaście metrów za daleko

28' Łodzianie wybijają piłkę po dośrodkowaniu przeciwników z narożnika

27' Pawłowski z najwyższym trudem paruje piłkę za linię końcową po strzale Szewczyka z półobrotu z kilku metrów!

27' Prawie dwie minuty utrzymywali się przy piłce przyjezdni. Są pierwsze gwizdy na trybunach

25' Kordas uciekł lewym skrzydłem, dośrodkował... za wysoko dla Wolsztyńskiego, piłkę jednak uderzył lewą nogą, tyle, że nieczysto, Kita i Ferra bez problemu złapał futbolówkę

23' Ameyaw przedzierał się w pole karne Gryfa, ograł dwóch rywali, ale z trzecim już sobie nie poradził

22' W sytuacji z rzutem karnym żółtą kartkę obejrzał jeszcze Kolus

21' Kosakiewicz nie opanował piłki zagranej na prawe skrzydło od Możdżenia

19' Pierwszy nie trafiony rzut karny Robaka w tym sezonie! Kapitan Widzewa strzelił tym razem nie w swoim stylu - przy którymś ze słupków, tylko uderzył płasko w środek. Ferra się rzucił, ale nogą zdążył zatrzymać futbolówkę

18' Rzut karny dla Widzewa! Kontrowersyjna decyzja sędziego. Duże pretensje mają goście i chyba słusznie. Kita skoczył do dośrodkowania Kordasa z lewej strony i przewrócił się po kontakcie z rywalem. Tyle tylko, że piłka przeleciała ok. metra, może dwóch nad głową Kity. Ale jest karny dla łodzian. Robak czy Ferra?

15' Odrobinę za mocne dogranie Możdżenia do Robaka!

14' Pawłowski czujny po strzale Szewczyka z ok. 24 metrów. Piłka jeszcze skozłowała przed bramkarzem Widzewa

13' Nowicki miał trochę miejsca, było sporo wolnego miejsca w środku pola, ale skiksował przy próbie strzału z 22 metrów

11' Piłkę po strzale Tanżyny głową zatrzymali obrońcy Gryfa

10' Zablokowany strzał Możdżenia z 18 metrów. Rzut rożny

9' Zamieszanie w polu karnym Widzewa, udało się je opanować w samą porę!

7' Niecelny strzał Robaka po dośrodkowaniu Kosakiewicza z narożnika

6' Rzut rożny dla Widzewa

5' Kita faulowany we własnym polu karnym po dośrodkowaniu gości z wolnego. Wzmógł się doping kibiców, których przybyło, ale do kompletu jeszcze trochę brakuje. Jest ok. 14 tysięcy osób

4' Wolsztyński na spalonym

3' Gęsior wybił piłkę "bawiącym" się z nią Wolsztyńskiemu i Robakowi. Dużo nie brakowało, aby to rozpoczęło kontrę gości, jednak zdążył Poczobut

2' Gęsior spudłował głową z ośmiu metrów!

1' Już pierwszy rzut rożny. Dla Gryfa

1' Z minutowym opóźnieniem, czyli o 19.11 rozpoczęło się to spotkanie. Goście w białych koszulkach, czarnych spodenkach i getrach. Widzewiacy na czerwono

19.10 Losowanie stron. Kapitanami Ferra i Robak. Sędzią głównym Konrad Gąsiorowski

19.09 Była odegrana na trąbce "Prząśniczka". Teraz z głośników rozbrzmiał "Taniec Eleny". Pierwsze jedenastki wychodzą na murawę

19.07 Rezerwowi w Widzewie: P. Wolański - Ł. Turzyniecki, S. Zieleniecki, M. Pięczek, M. Gąsior, Ł. Zejdler, K. Gutowski, Ch. Mandiangu. Trenerem jest Marcin Kaczmarek

19.05 Na ławce rezerwowych Gryfa dzisiaj tylko sześciu zawodników. Są to: D. Leleń - K. Baranowski, M. Gabor, M. Sławek, P. Czychowski, M. Burkhardt. Trenerem jest Łukasz Kowalski

Godzina 19.03 Rozgrzewki zakończyły się. Za ok. pięć minut powinny wyjść pierwsze jedenastki. Tymczasem przypomnę, że to pierwsza kolejka rewanżowa tego sezonu. W Wejherowie Widzew wygrał 2:1, choć obie bramki dla łodzian padły w samej końcówce

W. Pawłowski - Ł. Kosakiewicz, S. Rudol, D. Tanżyna, K. Kordas (81. M. Pięczek), M. Ameyaw (46. K. Gutowski), B. Poczobut, M. Możdżeń (79. M. Gąsior), P. Kita, R. Wolsztyński (74. Ch. Mandiangu), M. Robak

W. Ferra - D. Lisiecki, O. Koprowski, O. Sikorski, M. Goerke (67. M. Burkhardt), Sz. Nowicki, B. Gęsior, M. Hebel (80. K. Baranowski), T. Kolus (68. M. Sławek), F. Szewczyk, M. Majewski (67. P. Czychowski)

Godzina 18.52 Piłkarze jeszcze się rozgrzewają. Na trybunach na razie niewielu kibiców, ale pojawiały się głosy, że piątek godzina 19.10 to nie jest najlepsza pora na rozegranie tego spotkania. Mecz został przesunięty z soboty, żeby nie kolidował ze spotkaniem Reprezentacji Polski z Izraelem, które zostanie rozegrane jutro (16 listopada) o godzinie 20.45