Czerwona kartka i sześć goli w Pruszkowie. Widzew rozbił Znicza

Piłkarze Widzewa Łódź wygrali na wyjeździe ze Zniczem Pruszków 6:0. Gospodarze od 25. minuty grali w dziesiątkę. Widzewiacy festiwal strzelecki urządzili sobie w drugiej połowie spotkania.

ZNICZ PRUSZKÓW - WIDZEW ŁÓDŹ [RELACJA NA ŻYWO]

Znicz Pruszków - Widzew Łódź
0:6 (0:1)

Bramki: 0:1 A. Radwański (41. minuta) 0:2 D. Tanżyna (49. minuta) 0:3 M. Robak (59. minuta, karny) 0:4 R. Wolsztyński (66. minuta) 0:5 Ch. Mandiangu (74. minuta) 0:6 M. Robak (85. minuta)

Czerwone kartki: Bochenek (Znicz)
Bochenek x2 (Znicz) Radwański, Kordas, Tanżyna (Widzew)

KONIEC! Widzew rozbił Znicza 6:0. Trzeba jednak zaznaczyć, że do straty zawodnika, czyli do 25. minuty, przewagę mieli pruszkowianie. Gola otwierającego spotkanie po rykoszecie strzelił Adam Radwański. W drugiej połowie łodzianie pokazali już wyższość. Pewnie prowadzili grę i dorzucali kolejne trafienia

90' Sędzia lituje się nad gospodarzami i dolicza tylko symboliczną, jedną minutę

90' Za lekkie podanie prostopadłe Robaka do Mandiangu

89' Szymański zmienia Pyrkę

88' Wolsztyńskiemu zabrakło kilkunastu centymetrów, żeby skutecznie zamknąć akcję!

87' Misztal pewnie łapie piłkę po strzale głową Tanżyny

86' Baran wybija za linię końcową po akcji Kosakiewicza

Kosakiewicz dośrodkował z rzutu rożnego na dalszy słupek, najwyżej wyskoczył Robak i mocnym strzałem głową podwyższył na 6:0 dla Widzewa

85' GOOL! 0:6! Marcin Robak!

84' Ameyaw przedarł się w pole karne gospodarzy, Misztal z najwyższym trudem odbija na rzut rożny!

83' Bardzo niecelny strzał Wolsztyńskiego z 20 metrów

81' Pyrka zatrzymał wychodzących z kontrą Mandiangu i Ameyawa

81' Tarnowski wywalczył rzut rożny

80' Suchanek melduje się na murawie, Zjawiński siada na ławce

79' Hokejowy zamek założyli widzewiacy. Gospodarze zamknięci w odległości 25 metrów od własnej bramki

76' Mandiangu na spalonym po podaniu Robaka

75' Ameyaw wchodzi w miejsce Gutowskiego

Możdżeń podał przed pole karne do Wolsztyńskiego, ten dograł w szesnastkę do Robaka, któremu piłka nieco odskoczyła, ale dzięki temu doszedł do niej Mandiangu i płaskim strzałem zaskoczyła Misztala

74' GOOOOL! 0:5! Christopher Mandiangu!

71' Oddali teraz piłkę rywalom widzewiacy. Będą pewnie czekać na kontrataki

67' Handzlik zastępuje Noiszewskiego

Dobre podanie Możdżenia na wolne pole do Kosakiewicza, ten wpadł z boku pola karnego i zagrał idealnie do Wolsztyńskiego, który strzałem lewą nogą z siedmiu metrów pokonał Misztala

66' GOOOL! 0:4! Rafał Wolsztyński!

64' Wolsztyński zmienia Kitę

63' Tanżyna ogląda żółtą kartkę za faul w środku pola

63' Nieudany strzał Możdżenia z rzutu wolnego z 25 metrów

60' Mandiangu zastępuje Radwańskiego

Robak z 11 metrów strzelił w swoim stylu - mocno po ziemi, piłka wpadła przy lewym słupku Misztala, który wyczuł uderzenie, ale nie był w stanie tego obronić

59' GOL! 0:3! Marcin Robak!

58' Robak faulowany - rzut karny! Przewinił Baran

56' Wrześniewski zatrzymał Kitę w polu karnym Znicza

54' Tanżyna pudłuje po strzale głową

53' Zablokowany strzał Robaka z kilku metrów z ostreo kąta

52' Zjawiński na spalonym. Gdyby nie to, wyszedłby sam na sam z Pawłowskim! Wściekły trener Kaczmarek

50' Tarnowski był bliski strzelenia gola kontaktowego, ale czujny na linii Pawłowski!

Po dośrodkowaniu z narożnika piłkę odbił przypadkowo Zjawiński, a najszybciej dopadł do niej później Tanżyna i ze spokojem wpakował ją do siatki

49' GOL! 0:2! Daniel Tanżyna!

48' Kita wywalczył rzut rożny

46' Dziewięć minut po 14 rozpoczęła się druga część gry. Po jednej zmianie. Wrześniewski zastąpił Rackiewicza, a Pięczek zmienił Kordasa

Koniec pierwszej połowy! To na pewno jest otwarte spotkanie. Początek należał do gospodarzy, których poczynania ostudziła czerwona kartka dla Bochenka. Od tego momentu widzewiacy kontrolują przebieg gry

45'+3 Ostre dośrodkowanie Zjawińskiego z narożnika, ale dał radę piąstkować Pawłowski

45'+2 Jeszcze rzut rożny dla Znicza

45' Tanżyna ucierpiał w środku pola. Sędzia do pierwszej połowy dolicza co najmniej dwie minuty

45' Gutowski strzelał po obrocie, ale zblokowana piłka, Misztal tym razem dał radę ją złapać

Możdżeń zagrał na lewe skrzydło do Radwańskiego, ten ściął do środka i zdecydował się na strzał prostym podbiciem z 18 metrów. Piłka odbiła się jeszcze od Tarnowskiego, dostając przedziwnej rotacji i wpadła do siatki Misztala

41' GOOOOLL! 0:1! Adam Radwański!

40' Kordas ogląda żółtą kartkę za faul taktyczny

39' Zablokowany strzał przewrotką Kity

38' Możdżeń znów blisko trafienia z dystansu, ale kolejny korner

37' Robak ucierpiał na linii pola karnego Znicza. Kapitan Widzewa ma duże pretensje do Barana, twierdząc, że ten sfaulował go bez piłki. VAR-u jednak w II lidze nie ma, sedzia nie widział dobrze tej sytuacji, więc gramy dalej

36' Zablokowany strzał Możdżenia z 18 metrów. Po tym odbiciu jeszcze było blisko, aby piłka przelobowała Misztala, zabrakło pół metra

35' Pawłowski dalekim wyjściem uprzedził Zjawińskiego

33' Fatalne dośrodkowanie Kosakiewicza. To się niemal nie zdarza, jeśli chodzi o prawego obrońcę Widzewa

31' Rzut rożny dla widzewiaków

30' Faul Robaka w polu karnym Znicza. Sędzia uznał, że za wysoko podniósł nogę kapitan Widzewa, ale trzeba zgodzić się z napastnikiem, że to obrońca Znicza atakował nisko, poniżej linii bioder, głową

28' Niecelny strzał Gutowskiego lewą nogą. To było uderzenie, zamykające akcję

25' Bochenek ostro fauluje Kordasa. Druga żółta, a w konsekwencji czerwona kartka dla prawego obrońcy Znicza

24' Najpierw uprzedzony Robak na piątym metrze, a po chwili niewielkie pudło Radwańskiego z 18 metrów!

23' Pawłowski pewnie łapie po dośrodkowaniu Zjawińskiego do zamykającego akcję Tarnowskiego

22' Gospodarze wybijają po dośrodkowaniu łodzian z wolnego

22' Kita faulowany na prawym skrzydle, blisko linii bocznej pola karnego Znicza

21' Misztal łapie piłkę po tym,jak Kita zgrywał ją do Robaka w pole bramkowe

17' Misztal złapał piłkę w zamieszaniu podbramkowym

16' Rybak uprzedził Robaka. Rzut rożny dla łodzian

14' Machalski nie zdecydował się na lobowanie Pawłowskiego, który wyszedł poza pole karne. Z piłką później popędził Tarnowski, którego strzał wylądował w rękach bramkarza Widzewa

12' Kita strzałem z półobrotu zakończył zamieszanie pod bramką Znicza, ale Misztal nie miał żadnych problemów ze złapaniem futbolówki

12' Rzut rożny dla łodzian

11' Za wysokie dośrodkowanie Gutowskiego

10' Z pięciu metrów pudłuje głową Zjawiński!

9' Robak był bliski zabrania piłki Misztalowi, który długo zbierał się do dalekiego wybicia piłki

8' Bochenek ogląda żółtą kartkę za ostry wślizg w nogi Gutowskiego

7' Pyrka w starciu z Kitą przewrócił się w polu karnym. Faulu nie ma, jest rzut rożny

6' Tarnowski pudłuje z sześciu metrów!

5' Zastępujący dzisiaj Mąkę, Radwański ogląda żółtą kartkę

4' Kita potrzebuje pomocy medycznej. Jest tam chyba jakieś rozcięcie

3' Na raty dorzucali gospodarze w pole karne Widzewa, ale poradzili sobie łodzianie. Ucierpiał jeszcze Kita

3' Pierwszy rzut rożny dzisiaj - dla Znicza

2' Po dograniu Kity, Robakowi nie udało się skutecznie odwrócić w polu karnym Znicza i oddać strzału

1' Punktualnie o godzinie 13.05 rozpoczął się ten mecz. Widzewiacy na biało, gospodarze w żółto-czerwonych koszulkach oraz czerwonych spodenkach i getrach

13.02 Na murawę wychodzą pierwsze jedenastki. Co ciekawe, Widzew w Pruszkowie jeszcze nie wygrał, a nawet nie strzelił gola

12.55 Rezerwowi w Zniczu: F. Wysocki - M. Suchanek, M. Szymański, H. Handzlik, M. Wrześniewski, P. Jóźwiak, M. Zawal. Trenerem jest Piotr Mosór

Godzina 12.52 Na ławce rezerwowych Widzewa zasiądą dzisiaj: P. Wolański - Ł. Turzyniecki, S. Zieleniecki, M. Pięczek, M. Gąsior, Ł. Zejdler, M. Ameyaw, Ch. Mandiangu, R. Wolsztyński. Trenerem jest Marcin Kaczmarek

P. Misztal - M. Bochenek, M. Baran, A. Rybak, M. Rackiewicz (46. M. Wrześniewski), P. Tarnowski, K. Noiszewski (67. H. Handzlik), A. Pyrka (89. M. Szymański), R. Obst, M. Machalski, D. Zjawiński (80. M. Suchanek) W. Pawłowski - Ł. Kosakiewicz, S. Rudol, D. Tanżyna, K. Kordas (46. M. Pięczek), K. Gutowski (75. M. Ameyaw), B. Poczobut, M. Możdżeń, A. Radwański (60. Ch. Mandiangu), P. Kita (64. R. Wolsztyński), M. Robak

Godzina 12.45 Piłkarze Widzew po porażce z Resovią Rzeszów, chcą zdobyć dzisiaj trzy punkty. Trener Marcin Kaczmarek nie może skorzystać jedynie z usług Daniela Mąki, który w spotkaniu z rzeszowianami złamał nogę. Jak wyglądają składy? Zobaczcie wyżej