Ełkaesianki straciły kapitan, ale wygrały

Siatkarki ŁKS-u Commercecon Łódź pokonały na wyjeździe Energa MKS Kalisz 3:2. MVP spotkania został Klaudia Alagierska, a kontuzji doznała Izabela Kowalińska.

Zmiany w terminarzu rozgrywek i przesunięcie kolejek sprawiło, że już w piątej serii gier doszło do powtórki rywalizacji z pierwszej kolejki. Siatkarki ŁKS-u Commercecon Łódź pojechały do Kalisza, gdzie zmierzyły się z miejscowym Energa MKS-em, który pokonały wcześniej po wyrównanych setach 3:0.

Tym razem walki też nie zabrakło. Gospodynie wygrały do 22, by przegrać następnie do 20. Trzecia partia była najbardziej emocjonująca. Zakończyła się sukcesem kaliszanek na przewagi 27:25. Łodzianki w trzecim secie straciły kapitan Izabelę Kowalińską, która doznała kontuzji.

Po powrocie na parkiet jednak lepiej zaczęła spisywać się Monika Bociek. Łącznie zdobyła ona 12 punktów, ale najważniejsze, że ełkaesianki doprowadziły do tie-breka.

W dodatkowym secie Mistrzynie Polski nie dały rywalkom żadnych szans. Wygrały 15:5 i cały mecz 3:2. Świetnie spisała się Klaudia Alagierska (18 pkt.). Dobrze zagrały też przyjmujące Aleksandra Wójcik (14) i Katarina Lazović (16). Bardzo dobrą zmianę za Serbkę dała też w czwartym secie i tie-breaku Daria Szczyrba (6). To trzeci triumf łodzianek w tym sezonie Ligi Siatkówki Kobiet.