Pierwsza domowa porażka Widzewa [ZDJĘCIA]

Piłkarze Widzewa Łódź przegrali u siebie z Resovią Rzeszów 0:1. Jedynego gola w doliczonym czasie gry strzelił Radosław Adamski.

WIDZEW ŁÓDŹ - RESOVIA RZESZÓW [RELACJA NA ŻYWO]

RTS Widzew Łódź - Resovia Rzeszów
0:1 (0:0)

Bramki: 0:1 R. Adamski (90. minuta)

Rudol, Mąka (Widzew) Daniel (Resovia)

KONIEC! Resovia wyszarpała trzy punkty w Łodzi! Pierwsza domowa porażka Widzewa w lidze w tym sezonie. Rzeszowianie obejmują samodzielne prowadzenie w tabeli II ligi

90'+8 Rzeszowianie wybili piłkę z własnej szesnastki po centrze Mandiangu

90'+8 Zablokowany strzał Możdżenia z 18 metrów. Rzut rożny. Pawłowski nie biegnie w pole karne Resovii

90'+7 Widzewiacy domagają się karnego

90'+6 Daniel ogląda żółtą kartkę za opóźnianie gry. Tanżyna już na środku ataku

90'+5 Zamieszanie w polu karnym Resovii, jednak nie udało się piłkarzom Widzewa oddać strzału z szesnastki. Uczynił to dopiero Ameyaw z 20 metrów, ale bardzo niecelnie uderzył

90'+4 Hajduk zastępuje Fereta

90'+4 Rzut wolny dla widzewiaków na połowie Resovii

90' Krykun pudłuje z 18 metrów!

Świetne wyjście z kontrą rzeszowian, ale błąd Tanżyny, który pokazywał, żeby to Rudol dobiegł do Krikuna, który uprzedził defensora Widzewa, wyszedł sam na sam z Pawłowskim, ale nie strzelał, tylko poczekał i zagrał do Adamskiego, który trafił do pustej siatki

90'+1 GOOL! 0:1! Radosław Adamski!

90' Domoń zastępuje Kalińca

90' Sędzia dolicza co najmniej siedem minut. To efekt kontuzji i długiego opatrywania Mąki

89' Świetny refleks Daniela po mocnym strzale głową Wolsztyńskiego! Dośrodkował z wolnego Kosakiewicz

88' Pawłowski na posterunku po strzale z dystansu w wykonaniu Dziubińskiego

86' Adamski zastępuje Świderskiego, który dzisiaj się bardzo napracował i był chyba najbliżej strzelenia gola, ale zabrakło mu niewiele. Brawa od kibiców Widzewa dla Świderskiego, który przecież dał awans łodzianom z trzeciej do drugiej ligi

86' Wolsztyński nie dał rady uderzyć głową, piłka trafiła w jego rękę

85' Daniel na posterunku po strzale lewą nogą Kosakiewicza!

82' Zablokowane dośrodkowanie Mandiangu

82' Krykun w ostatniej chwili zatrzymany wślizgiem przez Rudola

80' Mandiangu uprzedzony w środkowej strefie boiska. Łodzianie mieli okazję wyjść z groźną kontrą

78' Peret w krótkiej sytuacji, z kilku metrów z ostrego kąta pudłuje!

77' Zablokowane dośrodkowanie Mikulca

76' Dwa rzuty rożne z rzędu dla widzewiaków. Po drugim udało się Tanżynie strzelić, jednak niecelnie

74' Wolsztyński zmienia Kitę

73' Dziubiński z dystansu trafia w sam środek. Pawłowski na posterunku

73' Korner dla przyjezdnych, ale za wysoko dośrodkował Płatek

71' Jakieś spięcie przy narożniku boiska. Poczobut z Feretem mieli sobie coś do powiedzenia

70' Rzut rożny dla przyjezdnych

69' Rudol zapracował na drugą żółtą kartkę, ale tym razem oszczędził go arbiter

67' Robak pudłuje z 15 metrów! Piłka przeleciała obok dalszego słupka bramki Resovii

65' Mandiangu po wejściu na boisko jest bardzo aktywny, ale na razie niewiele z tego wynika

62' Ameyaw zastępuje Gutowskiego

62' Teraz ucierpiał Poczobut, który sprytnie przejął piłkę na własnej połowie. Mamy też chyba żółtą kartkę, ale trudno powiedzieć dla kogo

59' Świderski uprzedzony przez Rudola w polu karnym Widzewa. Łodzianie nie dali rady wyprowadzić skutecznej kontry

57' Zablokowane dośrodkowanie Mandiangu

56' Nieudany strzał Świderskiego z dystansu

55' Trwa walka w środku pola. Nie brakuje pojedynków bark w bark

52' Tanżyna w ostatniej chwili uprzedził Świderskiego, wybijając piłkę na rzut rożny!

51' Mandiangu zastępuje Mąkę, którego kibice żegnają owacjami na stojąco. Mąka zniesiony na noszach. Wygląda to na bardzo poważną kontuzję, która może wyłączyć pomocnika z gry na dłuższy czas

49' Mąka przedarł się w pole karne rywali, i próbował strzelić z 13 metrów, ale zdążyli z blokiem rywale. Mące jednak nienaturalnie wygięła się noga. Potrzebna szybka pomoc medyczna

47' Daniel pewnie łapie piłkę po dośrodkowaniu Robaka

47' Pawłowski czujny na przedpolu

46' O godzinie 14.07 rozpoczęła się druga część gry. Na razie bez zmian w obu ekipach

Koniec pierwszej połowy. Niezłe tempo gry, ale trzeba przyznać, że groźniej atakowali przyjezdni. Bramek na razie nie ma

45' Robak dobrze wypychany przez rywali. Sędzia dolicza co najmniej jedną minutę

42' Robak pada w polu karnym Resovii, ale faulu nie ma

40' Poczobut może się cieszyć, że nie obejrzał żółtej kartki za faul na Krykunie

39' Tanżyna zgrywał piłkę głową po dośrodkowaniu Kosakiewicz z wolnego, ale nikt nie doskoczył do tej zgranej futbolówki

39' Rzut wolny dla gospodarzy, blisko linii bocznej, na połowie Resovii

38' Gra wznowiona

37' Na murawie opatrywany jeszcze Poczobut

36' Żółta kartka dla Mąki za ostry faul w środku pola

35' Mąka szukał faulu przed polem karnym. Rzeszowianie domagają się żółtej kartki za symulowanie, sędzia tylko ostrzega widzewiaka

33' Milimetrów zabrakło Świderskiemu, aby zamknąć dośrodkowanie z prawej strony i wpakować piłkę do pustej siatki!

32' Po strzale Tanżyny piłka przelatuje tuż obok prawego słupka Daniela!

31' Mikulec w ostatniej chwili wybija piłkę! Do pustej bramki mógłby ją skierować Mąka

30' Świderski wychodził na wolne pole, ale do końca naciskał go Rudol. To by jednak nic nie dało, gdyby nie zbyt mocne przyjęcie Świderskiego! Pawłowski złapał futbolówkę

28' Zatrzymana kontra Mąki

27' Pawłowski broni strzał Krykuna po krótkim rogu, ale skrzydłowy Resovii za bardzo wygonił się do linii końcowej. To pomogło bramkarzowi Widzewa

26' Czujny Zalepa zatrzymał piłkę zagraną przez Możdżenia

25' Rudol zdążył wybić głową po dośrodkowaniu Świderskiego, uprzedzając Płatka!

25' Robak zatrzymany przed polem karnym gości, po wcześniejszej dobrej akcji

24' Kita fauluje Kubowicza

23' Robak na spalonym

21' Ciekawe rozwiązanie rzutu wolnego przez rzeszowian. Płatek dośrodkował do boku pola karnego do Geńca, który zgrał na siódmy metr i głową uderzył Feret, ale pomylił się o metr!

20' Kordas fauluje w środku pola Świderskiego

19' Fatalne przyjęcie Mąki po wyśmienitym wycofaniu piłki przez Kordasa! Mąkę jeszcze zdążył "przestraszyć" wracający Dziubiński. Gdyby nie to, pomocnik Widzewa stanąłby sam na 12. metrze przed bramką Resovii

17' Spóźniony Rudol fauluje Krykuna i ogląda za to żółtą kartkę

15' Widzewiacy poradzili sobie z dośrodkowaniem Płatka z wolnego

13' Pawłowski pewnie łapie piłkę po rzucie rożnym przyjezdnych. Pomocy potrzebuje jeszcze jeden z rzeszowian, ale obyło się na "wsparciu" sędziego

12' Rzut rożny dla gości

12' Zalepa zatrzymał piłkę zagrywaną na wolne pole do Kity

10' Krykun przedzierał się prawym skrzydłem, rzeszowianie zakończyli bardzo niecelnym strzałem z dystansu

8' Pierwszy rzut rożny. Dla Widzewa

7' Rzeszowianie zostawiają łodzianom trochę miejsca przy rozgrywaniu

5' Kaliniec pudłuje z dystansu

4' Świderski faulowany w środku pola, ale ucierpiał też Poczobut chwilę wcześniej. Obejdzie się jednak bez pomocy medycznej

3' Ciekawi mnie jak widzewiacy wytrzymają dzisiejsze spotkanie fizycznie po trudnym boju pucharowym z Legią Warszawa. Łodzianie mieli ponad 30 godzin mniej na regenerację od rzeszowian, którzy ulegli Lechowi Poznań 0:4

1' Punktualnie, o godzinie 13.05 rozpoczęło się to spotkanie. Goście w czarnych strojach, gospodarze na czerwono

12.57 Rezerwowi w Widzewie: P. Wolański - Ł. Turzyniecki, S. Zieleniecki, M. Pięczek, M. Gąsior, A. Radwański, M. Ameyaw, Ch. Mandiangu, R. Wolsztyński. Trenerem jest Marcin Kaczmarek

Godzina 12.53 Na ławce rezerwowych Resovii zasiądą dzisiaj: P. Gnatek - Sz. Hajduk, B. Makowski, R. Adamski, D. Frankiewicz, K. Domoń, M. Kantor, K. Radulj, K. Twardowski. Trenerem jest Szymon Grabowski

W. Pawłowski - Ł. Kosakiewicz, S. Rudol, D. Tanżyna, K. Kordas, K. Gutowski (62. M. Ameyaw), B. Poczobut, M. Możdżeń, D. Mąka (51. Ch. Mandiangu), P. Kita (74. R. Wolsztyński), M. Robak

W. Daniel - M. Geniec, S. Zalepa, D. Kubowicz, R. Mikulec, Sz. Feret (90. Sz. Hajduk), Sz. Kaliniec (90. K. Domoń), G. Płatek, S. Krykun, A. Dziubiński, D. Świderski (86. R. Adamski)