Kwiecień zatrzymał "Rycerzy Wiosny"

Piłkarze ŁKS-u Łódź przegrali na wyjeździe z Jagiellonią Białystok 0:2. Gole dla gospodarzy strzelili Bartosz Kwiecień i Patryk Klimala.

JAGIELLONIA BIAŁYSTOK - ŁKS ŁÓDŹ [RELACJA NA ŻYWO]

Jagiellonia Białystok - ŁKS Łódź
2:0 (0:0)

Bramki: 1:0 B. Kwiecień (65. minuta) 2:0 P. Klimala (78. minuta)

Czerwona kartka: Rozwandowicz (ŁKS)
Romańczuk (Jagiellonia) Guima, Rozwandowicz x2, trener Moskal /poza boiskiem/ (ŁKS)

KONIEC! Bardzo dobra pierwsza połowa łodzian, słupek po strzale Trąbki, w drugiej dwie zepsute kontry Sekulskiego. Malarza pokonali natomiast Kwiecień i Klimala. ŁKS po serii punktowej, znów przegrywa. Oby to nie był początek kolejnej czarnej serii ełkaesiaków

90'+5 Dobre piąstkowanie Węglarza po dośrodkowaniu Ramireza z wolnego

90'+3 Gospodarze próbują długo utrzymywać się przy piłce, a dla Rozwandowicza była to zarazem czwarta żółta kartka w tym sezonie, więc w kolejnym spotkaniu trener Moskal nie będzie mógł skorzystać ani z niego, ani z Guimy

90' Sędzia dolicza co najmniej cztery minuty

90' Rozwandowicz ogląda żółtą kartkę za faul taktyczny. To drugie "żółtko" i kapitan ŁKS-u musi opuścić murawę. Kapitańską opaskę przekazuje Srniciowi

90' Mystkowski zmienia Klimalę

88' Camara wpadł z boku pola karnego, Klimczak niemal go sfaulował, ale Hiszpan nie był tym zainteresowany i wycofał do Klimali, jednak zdołali zatrzymać piłkę ełkaesiacy

87' Rozwandowicz szybszy od Kostala, zatrzymał groźną akcję gospodarzy

87' Grzesik uprzedził rywala po dośrodkowaniu Camary

84' Za mocne prostopadłe podanie Grzesika do Guimy

82' Pirulo nie znalazł sobie miejsca do strzału z 20 metrów

81' Węglarz broni strzał Ramireza z ostrego kąta!

Sobociński zbyt długo czekał z wybiciem piłki z własnej szesnastki, Imaz zblokował piłkę, przejął ją i zagrał na szósty metr do wbiegającego Klimali, który szczęśćliwym strzałem pokonał Malarza

78' GOOL! 2:0! Patryk Kilmala!

76' Kujawa zastępuje Sekulskiego, Pirulo zmienia Pyrdoła. Trener Moskal zdecydował się zostawić Guimę, który ma już żółtą kartkę i rozpoczął pracę nad drugim kartonikiem

75' Sobociński w ostatniej chwili zdążył przyblokować Imaza, który składał się do strzału z kilku metrów

74' Ramirez nonszalancko teraz prowadził piłkę i w końcu ją stracił. Do wejścia szykuje się Pirulo

73' Klimczak uprzedził w ostatniej chwili Kostala, ale wybicie na rzut rożny nie jest na pewno najlepszym ratunkiem. Malarz pokrzykuje na swoich kolegów

72' Nieudane podanie Ramireza przed pole karne gospodarzy. Szkoda dla łodzian, którzy mieli małą przewagę liczebną w tej strefie boiska

71' Gra wznowiona

70' Spóźniony faul Sekulskiego na Romańczuku. Potrzebna pomoc medyczna

69' Faul Wolskiego przy linii bocznej, po balansie ciała w wykonaniu Wójcickiego

68' Ramirez ładnie minął Wójcickiego, zagrał na wolne pole do Sekulskiego, ale temu zabrakło szybkości!

68' Sobociński nie dał sobie założyć piłkarskiej siatki

66' Wolski zmienia Trąbkę

Pospisil dośrodkował na szósty-siódmy metr, Kwiecień wyskoczył najwyżej i strzałem w dalszy róg pokonał Malarza

65' GOL! 1:0! Bartosz Kwiecień!

65' Rzut rożny dla białostocczan. Jest groźnie po tych stałych fragmentach

64' Niedokładne podanie Srnicia w kontrze

63' Guima teraz faulował przy linii bocznej, ciągnąc rywala za koszulkę. Portugalczyk musi pamiętać, że ma już na koncie żółtą kartkę

62' Rozwandowicz ogląda żółtą kartkę, ale musiał faulować, aby naprawić błąd w wyprowadzeniu piłki przez Srnicia

61' Za mocne podanie na wolne pole Camary do Imaza. Malarz zdążył złapać piłkę

59' Ucierpieli Rozwandowicz z Klimalą, a żółtą kartkę ogląda za dyskusje... Kazimierz Moskal

58' Kwiecień strzela głową po dośrodkowaniu Pospisila z narożnika... Pudło! Piłka przeleciała niecałe pół metra od dalszego słupka Malarza

57' Kostal od razu zakręcił trzema ełkaesiakami, ale łodzianie zablokowali skutecznie strzał Klimali! Będzie jeszcze korner

57' Kostal zastępuje Prikryla

56' Sekulski znów zagubiony w polu karnym gospodarzy

55' Teraz wyśmienite podanie na wolne pole Pyrdoła do Sekulskiego i ten ponownie źle przyjmuje i w łatwy sposób traci piłkę, choć mógł oddać groźny strzał

55' Zablokowane dośrodkowanie Pospisila

54' Sekulski fatalnie zachował się w polu karnym Jagiellonii... Przy próbie zwodu piłka zaplątała mu się między nogami, i po chwili źle podał do wbiegającego Trąbki! Świetnie wcześniej Ramirez przerzucił piłkę w kontrze, szkoda że nie udało się tego wykorzystać

53' Rzut rożny dla gospodarzy

51' Romańczuk ogląda żółtą kartkę za bardzo ostry faul na Sekulskim

49' Rozwandowicz niemal był już na czworaka, ale zablokował Camarę

49' Gospodarze wybijają piłkę z własnego pola karnego po dośrodkowaniu Ramireza z wolnego

48' Wyborna interwencja Malarza, który wyczuł odpowiedni moment, kiedy Klimala mocniej wypuścił sobie piłkę i natychmiast do niej wybiegł, przechwytując ją spod nóg rywala, który wyszedł sam na sam

46' O godzinie 13.38 rozpoczęła się druga część gry. Na razie bez zmian

Koniec pierwszej połowy. Świetne tempo, mnóstwo okazji, ale piłka do żadnej z bramek jeszcze nie wpadła! Jagiellonia - ŁKS do przerwy bez bramek

45'+5 Sekulski przegrał pojedynek biegowy z Camarą

45'+5 Grzesik wyśmienicie poradził sobie z Bodvarssonem, wypychając go sprzed linii bocznej pola karnego do linii bocznej boiska

45'+3 Łodzianie poradzili sobie z dośrodkowaniem rywali z rzutu wolnego

45'+1 Nie ma karnego! Sędziowie dopatrzyli się chwilę wcześniej spalonego gospodarzy, choć to też na pewno kontrowersyjna decyzja. Tam decydowały centymetry

45' Co najmniej cztery minuty doliczone do pierwszej części, ale sędziowie jeszcze analizują tę sytuację. Arbiter główny jednak jeszcze nie pobiegł do monitora...

44' Decyzja utrzymana. Nie zgadzają się łodzianie. Sędzia uznał, że Rozwnadowicz się spóźnił z interwencją. Pospisil jednak zdążył oddać strzał. Na pewno jest to kontrowersja. Imaz będzie strzelał z 11 metrów

42' Rzut karny dla Jagiellonii. Rozwandowicz faulował. Jeszcze mamy sprawdzanie tej sytuacji... Ucierpiał Pospisil, choć na murawie leży też kapitan ŁKS-u. Sędzia jeszcze kontaktuje się z wozem VAR

41' Fatalne podanie Guimy na wolne pole. Ramirez zbiegał do lewej, Sekulski do prawej strony, a Guima zagrał do środka

40' Imaz pudłuje głową z kilku metrów!

39' Klimczak potrzebuje pomocy medycznej

37' Malarz w stylu "Supermana" wybija piłkę pięścią z 15 metrów. Po chwili bardzo podobna interwencja bramkarza ŁKS-u na czwartym metrze!

36' Kilmala pudłuje po strzale głową! Piłka przeleciała kilka centymetrów obok dalszego słupka Malarza, który poślizgnął się jeszcze przy próbie interwencji

35' Rzut rożny dla Jagiellonii

34' Trąbka trafia w słupek! Dobitka niecelna. To była kapitalna akcja łodzian. Wymienili kilka podań z pierwszej piłki. Gospodarze byli zupełnie zdezorientowani, a Węglarz przy pierwszym strzale Trąbki nawet nie drgnął. Ledwo nadążył wzrokiem za piłką

34' Nieudane wycofanie Grzesika sprzed linii końcowej

33' Wyśmienita parada Malarza! Bramkarz ŁKS-u jedną ręką zatrzymał piłkę po strzale Kwietnia z sześciu metrów!

32' Niepotrzebny faul Guimy przy linii bocznej. Wójcicki nic nie mógł zrobić z piłką

32' Kiks Romańczuka przy próbie strzału z dystansu

30' Malarz broni płaski strzał Klimali

29' Ramirez do Trąbki, Trąbka do Pyrdoła, który strzelił z 18 metrów... obok spojenia!

28' Teraz to Guima faulowany, Sekulski zły na sędziego, że sędzia nie zastosował korzyści dla łodzian

27' Taktyczny faul Guimy w środku pola. Żółta kartka. To już czwarta w tym sezonie dla Portugalczyka, którego zabraknie w kolejnym spotkaniu

27' Malarz czujny na linii bramkowej

26' Kolejny korner dla "Jagi"

25' Węglarz czujny po sprytnej podcince Trąbki. Podawał Pyrdoł

24' Za mocno przyjął sobie piłkę Grzesik i Bodvarsson zdążył go zatrzymać przed linią boczną pola karnego

23' Kwiecień nie trafił w piłkę po dośrodkowaniu z narożnika!

23' Klimala po krótko rozegranym wolnym trafia w mur! Późniejsza dobitka zblokowana

21' Pospisil faulowany przed polem karnym ŁKS-u. Ok. 19 metrów do bramki Malarza, niemal na wprost bramki

21' Sobociński zatrzymał piłkę dośrodkowaną przez Wójcickiego do Klimali

19' Rozwandowicz sfaulował przy walce o piłkę po rzucie rożnym łodzian

18' Ramirez cudownym zwodem, ruletą, minął dwóch rywali na linii pola karnego Jagiellonii i strzelił prawą nogą z 14 metrów... Węglarz paruje nad poprzeczką! Magiczne zagranie Daniego

16' Kilmala wyszedł sam na sam z Malarzem, lekko z prawej strony bramkarza... i strzelił po dalszym rogu... obok słupka!

15' Świetne tempo od początku tego meczu. Piłka niemal nie opuszcza boiska. Kibice mogą ją oglądać raz na jednej, raz na drugiej połowie

12' Rozwandowicz głową wybija piłkę dośrodkowaną przez Pospisila. Po chwili Pyrdoł ciałem zatrzymał piłkę uderzaną z woleja przez Bodvarssona

11' Spóźniony Rozandowicz fauluje Camarę. Tym razem jeszcze bez żółtej kartki

10' Kapitalny wślizg Sobocińskiego, który wygarnął piłkę spod nóg rozpędzającego się Klimali

10' Zablokowany strzał Sekulskiego z 14 metrów

9' Nieudane prostopadłe podanie Ramireza do wbiegającego Klimczaka

9' I pierwszy rzut rożny dzisiaj również dla ŁKS-u

8' Malarz czujnie wyszedł na ósmy metr po zagraniu Bodvarssona do Camary

6' Sekulski dobrze wybija piłkę głową z własnej szesnastki po rzucie rożnym gospodarzy, i od razu nakazuje kolegom wysokie wyjście do przodu

5' Rzut rożny dla gospodarzy

5' Sobociński skutecznie przyblokował Klimalę

4' Węglarz broni strzał Guimy

3' Kilmala na spalonym

1' Szybka akcja Pyrdoła z Ramirezem i Hiszpan już ma celny strzał na swoim koncie. Węglarz jednak na posterunku

1' Punktualnie o godzinie 12.30 rozpoczęło się to spotkanie. Łodzianie na czarno, gospodarze w żółto-czerwonych strojach

Rezerwowi w Jagiellonii: G. Sandomierski - Z. Arsenić, A. Kadlec, M. Poletanović, Guilherme, M. Wasilewski, O. Mudrinski, P. Mystkowski, M. Kostal. Trenerem jest Ireneusz Mamrot

Na ławce rezerwowych ŁKS-u siedzą dzisiaj: D. Budzyński, A. Bogusz, K. Juraszek, B. Kalinkowski, Ł. Piątek, M. Wolski, Pirulo, R. Kujawa. Trenerem jest Kazimierz Moskal

D. Węglarz - J. Wójcicki, I. Runje, B. Kwiecień, B. Bodvarsson, M. Pospisil, T. Romańczuk, T. Pikryl (57. M. Kostal), J. Imaz, J. Camara, P. Klimala (90. P. Mystkowski)   A. Malarz - J. Grzesik, M. Rozwandowicz, J. Sobociński, A. Klimczak, M. Trąbka (66. M. Wolski), Guima, D. Srnić, P. Pyrdoł (76. Pirulo), D. Ramirez, Ł. Sekulski (76. R. Kujawa)