Wielkie emocje w Łodzi. Widzew przegrywa po zaciętej walce z Legią [ZDJĘCIA+WIDEO]

Piłkarze Widzewa Łódź przegrali u siebie z Legią Warszawa 2:3 w 1/16 finału Totolotek Pucharu Polski. Mecz nie rozczarował, nawiązując do Klasyków między tymi drużynami. Kibice długo dziękowali widzewiakom za walkę.

WIDZEW ŁÓDŹ - LEGIA WARSZAWA [RELACJA NA ŻYWO]

Widzew Łódź - Legia Warszawa
2:3 (0:0)

Bramki: 0:1 J. Kante (48. minuta) 0:2 P. Wszołek (51. minuta) 1:2 M. Robak (58. minuta, karny) 2:2 P. Kita (73. minuta) 2:3 I. Lewczuk (84. minuta)

Żółte kartki: Gutowski (Widzew) Lewczuk, Kante (Legia)

Trwa jeszcze świętowanie piłkarzy z kibicami, którzy pokazują wielkie wsparcie dla zespołu i dziękują za to spotkanie. Ja dziękuję za uwagę. Zapraszam jutro do słuchania rozmów z piłkarzami

Kibice z rozłożonymi szalikami śpiewają: "Ole! Widzew kocham Cię!". To było piękne święto dla kibiców Widzewa

Koniec! Legioniści wybili piłkę z własnej szesnastki, a sędzia Marciniak zakończył to spotkanie. Wielkie brawa dla widzewiaków, za walkę, za charakter, za wielkie emocje, i - choć przegrany - chyba najlepszy mecz w tym sezonie, a może i w całym okresie odbudowy klubu!

90'+10 Po rogu jeszcze aut dla łodzian

90'+9 Cierzniak paruje na rzut rożny po strzale Mąki z wolnego! Mąka woła Pawłowskiego, ale ten nie biegnie w pole karne warszawian

90'+8 Możdżeń zgarnął piłkę na 22 metrze, minął dwóch zawodników i próbując strzelać, był faulowany. Wolny z 19 metrów! Niemal na wprost bramki

90'+8 Kolejny wolny dla widzewiaków. Dobra okazja na centrę

90'+7 Leży dwóch legionistów. Wieteska i Luquinhas. Sędzia Marciniak, ku wściekłości kibiców Widzewa, wstrzymuje grę, ale zdecydowanym ruchem pokazuje na zegarek. Czeka nas zatem jeszcze pewnie 180 sekund grania, bo przypomnę, doliczonych było co najmniej dziewięć

90'+6 Radwański zastępuje Poczobuta

90'+5 Widzewiacy próbują stworzyć ten decydujący atak. Rozgrywają długo. Wolsztyński faulowany na połowie Legii. Ok. 24 metrów do bramki Cierzniaka, lekko z jego lewej strony. Do wejścia gotowy Radwański

90'+3 Gvilia pudłuje z 18 metrów. Wolsztyński zastępuje Kitę. W ostatnim meczu ze Stalową Wolą strzelił on gola dającego Widzewowi trzy punkty w meczu ligowym

90' Trener Marcin Kaczmarek niemal przewrócił się o jedną z reklam, biegnąc do piłki, która wyleciała za linię boczną. Sędzia dolicza co najmniej dziewięć minut

89' Znów zamieszanie w polu karnym Widzewa i ponownie uderzał Lewczuk, ale tym razem zablokował to Poczobut

88' Wszołek wywalczył rzut rożny, choć widzewiacy mają pretensje do arbitra o tę decyzję

87' Niezgoda zastępuje Kante

87' Zderzenie Kosakiewicza z Kante. Obaj leżą na murawie, pierwszy wstaje widzewiak, legionistę zdecydowanym ruchem ręką podnosi sędzia Marciniak

86' 16723 kibiców ogląda dzisiejsze spotkanie z trybun, choć wydaje się, że może być ich więcej

Dośrodkowanie legionistów z narożnika na dlszy słupek, tam zdążył Mąka ze wślizgiem, ale piłka trafiła pod nogi Lewczuka, który huknął bez przyjęcia, a piłka wpadła niemal w okienko bramki Widzewa

84' GOL! 2:3! Igor Lewczuk!

83' Rzut karny dla Legii

82' Uspokajają widzewiacy. Ja jeszcze przypomnę, że dobry kwadrans regulaminowego czasu gry przed nami, bowiem mieliśmy 8-minutową przerwę

81' Coraz więcej miejsca w środku pola. Wbrew pozorom problemów nie mają piłkarze Widzewa, a Legii. Czy będziemy świadkami powtórki z 1997 roku, kiedy Widzew w Warszawie - co prawda w pięć minut - ale ze stanu 2:0 dla legionistów wyprowadził na 3:2 dla widzewiaków? Zobaczymy. Czasu coraz mniej, a w tej chwili taki wynik daje nam dogrywkę

80' Bardzo groźne uderzenie Kante z odchylenia z 15 metrów... nad poprzeczką!

79' Żółta kartka dla Gutowskiego za faul taktyczny w środku pola

78' Kolejny korner dla widzewiaków. Doping nie cichnie. Emocje coraz większe

77' Cierzniak z najwyższym trudem paruje na rzut rożny! Kita przejął piłkę na prawej stronie, dośrodkował sprzed narożnika na krótki słupek, gdzie świetnie nabiegł Mąka, który uderzył głową, ale Cierzniak na posterunku

76' Dudni stadion, kibice "Pod zegarem" tak się rozgrzali, że zdecydowana większość jest w tej chwili bez górnej części ubrań!

75' Żółta kartka dla Kante

Kita świetnie nabiegł i z pięciu metrów, pod asystą rywala, wpakował piłkę do siatki! Dogrywał z prawej strony Poczobut. Stadion eksplodował

73' GOOOOOOOOLLLLL!!!!! 2:2! Przemysław Kita!

72' Kosakiewicz w przerwie pożyczył chyba buty od Mandiangu, bo właśnie po raz kolejny się przewrócił

71' Niecelny strzał głową Kante po centrze Gvilli

69' Niektórzy kibice Widzewa pomyśleli już, że mamy kolejny rzut karny, ale sędzia Marciniak pokazał tylko, że od bramki ma rozpocząć Cierzniak. W tej sytuacji zabrakło trochę szybkości Robakowi

69' Tanżyna wycofał do Pawłowskiego, uprzedzając nabiegającego Kante

68' Pierwsza żółta kartka dzisiaj. Dla Lewczuka za faul w środku pola na Kicie, który znów świetnie się zastawił

66' Gramy dalej. Ciekawe komu bardziej zaszkodzi ta przerwa? Kto się lepiej dogrzewał w jej trakcie

64' Czekamy na wznowienie gry, a tymczasem zachęcam do obejrzenia pierwszej porcji zdjęć z tego meczu:

62' Nadal przerwa. Choć powoli zaczynamy dostrzegać sylwetki zawodników

60' Nic nie widać. Zupełnie nic. W międzyczasie Gutowski zmienił Mandiangu, a Gvillia zastąpił Novikovasa

59' Legioniści mieli wznowić ze środka, ale sędzia pokazuje piłkarzom, żeby ci zaczęli truchtać. Od sektora gości nadciągają kłęby dymu...

Robak strzalił bardzo mocno, tuż przy lewym słupku bramki. Cierzniak wyczuł to, ale nie dał rady interweniować

58' GOOOOL! Marcina Robak! 1:2!

56' Rzut karny dla Widzewa! Faulowany Mąka

56' Tym razem zimno kibicom z Warszawy

54' Cierzniak pewnie łapie po dośrodkowaniu Mandiangu

Poślizgnął się Rudol, Karbownik ściął dzięki temu z lewego skrzydła, wpadł z boku pola karnego i huknął, Pawłowski odbił przed siebie, piłka spadła na 18. metr, skąd z powietrza uderzył Antolić. Tym razem futbolówka odbiła się od prawego słupka Pawłowskiego i przelatując za jego plecami trafiła na drugą stronę do Novikovasa, który zamarkował strzal, a podał przed bramkę do zupełnie niepilnowanego Wszołka

51' GOL! 0:2! Paweł Wszołek!

50' Kita znów świetnie zachował się z rywalem na plecach, ale za mocno podał do wbiegającego Mąki!

49' Groźny strzał Novikovasa, Pawłowski pewnie łapie

Karbownik uciekł lewym skrzydłem, zagrał w pole karne do Kante, który strzałem przy krótkim słupku zaskoczył Pawłowskiego

48' GOL! 0:1! Jose Kante!

46' O godzinie 21.33 rozpoczęła się druga część gry. Na razie bez zmian

Sędzia Marciniak nie dolicza nawet minuty. Do przerwy, choć okazji - szczególnie dla warszawian - nie brakowało, mamy bezbramkowy remis

45' Cierzniak wybija na aut po tym, jak do końca naciskał Kita

44' Luquinhas z kilku metrów źle trafił w piłkę i Pawłowski nie miał najmniejszych problemów ze złapaniem piłki!

43' Kibice trochę zmarzli, przynajmniej ci "Pod zegarem". Odpalone race, ale mecz nie będzie przerwany, bo cały dym poszedł do góry. Nie ma problemu z widocznością na murawie

42' Novikovas i Wszołek rozegrali, wpadli w pole karne Widzewa, po czym legioniści wycofali do Luquinhasa. Ten przymierzył spokojnie, ale Rudol głową zatrzymał piłkę zmierzającą do siatki!

40' Po strzale Możdżenia z 24 metrów widzewiacy domagają się rzutu rożnego, ale sędzia nakazuje wznowić grę bramkarzowi Legii

39' Kita uwolnił się spod opieki rywali, wpadł w pole karne Legii i uderzył z półwoleja... Cierzniak na rzut rożny!

38' Kante "zatańczył" z piłką przed polem karnym Widzewa, a po chwili strzelił lewą nogą... piłka poleciała bliżej autu niż bramki

38' Niecelny strzał Wszołka po kontrze warszawian

37' Za wysokie dośrodkowanie Kosakiewicza do Kity, a przy okazji minimalnie za niskie, żeby futbolówka przeleciała nad głową Jędrzejczyka i trafiła do osamotnionego Mąki!

35' Efektowna sektorówka na trybunie "Pod zegarem". Jest droga, zarys herbu Widzewa, miasto i napis: "HIghway to hell"

34' Luquinhas minął dwóch widzewiaków, wpadł w pole karne, dobiegł do linii końcowej i miękko dośrodkował. Kante z trzech metrów strzelił głową, ale trafił w poprzeczkę! Wydawało się, że piłkę jeszcze sparował Pawłowski, jednak sędzia pokaże, że rozpoczną od własnej bramki widzewiacy

32' Od co najmniej dwóch-trzech minut bardziej zdecydowanie i szybciej atakują warszawianie. Łodzianie po bardzo dobrym początku, chyba muszą złapać oddech przed dalszą częścią połowy, ale przerwy na uzupełnienie płynów na pewno nie będzie. Bardziej może przydałaby się przerwa na ogrzanie

31' Poczobut dobrze zatrzymał Luquinhasa, ale legioniści i tak zamykają widzewiaków na ich połowie

29' Wyśmienite podanie Kante zewnętrzną częścią stopy, piłka zagrana na wolne pole dochodziła jeszcze do bramki, Novikovas nabiegł, przejął futbolówkę i przerzucił ją nad wychodzącym Pawłowskim... piłka przeleciała pół metra od dalszego słupka bramki Widzewa! Wrócili z dalekiej podróży łodzianie

27' Po wcześniejszych dośrodkowaniach Martinsa z narożnika, które odchodziły od bramki, teraz Novikovas zagrał w stronę bramki, ale skutecznie piąstkował Pawłowski

26' Tanżyna ofiarnie zablokował strzał Kante. Rzut rożny

26' Mąka w środkowym kole nieprzepisowo zatrzymał Novikovasa, jednak jeszcze bez kartki

25' Robak lewą nogą strzela obok bliższego słupka Cierzniaka! Kapitan Widzewa domaga się rzutu rożnego, ale sędzia nie podziela tej opinii

25' Jeśli ktoś myślał, że będziemy dzisiaj oglądali powtórkę z ostatniego meczu ligowego Legii, która rozbiła Wisłę Kraków 7:0, to jak na razie może przecierać oczy ze zdumienia. Widzewiacy wyszli na rywali bez bojaźni, grają z dużym animuszem i nie odstawiają nogi, atakując agresywnie, ale w zgodzie z przepisami

24' Lewczuk w ostatniej chwili blokuje strzał Kity z kilku metrów, z ostrego kąta!

23' Krótkimi podaniami na małej przestrzeni próbowali przedrzeć się widzewiacy, ale nieco zbyt mało ruchu było w tej akcji

22' Mąka zagrywa za plecy Mąki, który wbiegał w pole karne Legii!

21' Możdżeń bardzo dobrze zastawił się w środku pola, i Kante go sfaulował. Chwilę wcześniej dobrze zastawił się też Kita. Obaj mają doświadczenie ekstraklasowe, podobnie jak Robak, Mąka i Pawłowski

20' Kita ruszył prawym skrzydłem i wyśmienitym prostopadłym podaniem wysłał w bój Kosakiewicza, jednak ten zaplątał się w dryblingu i to pomogło w skutecznej interwencji Karbownikowi

19' Mandiangu ma dzisiaj chyba źle dobrane korki. Po raz kolejny wykonał piruet, ślizgając się na murawie

18' Widzewiacy na raty wybili piłkę z własnej szesnastki po kornerze rywali, ale Mandiangu - zdaniem sędziego - faulował po chwili Martinsa i nie udało się widzewiakom wyprowadzić kontry

17' Rzut rożny dla przyjezdnych

17' Robak próbował wymusić rzut wolny w środku, ale sędzia Marciniak pokazuje grać dalej

16' W środku pola ucierpiał Kante, ale obejdzie się bez pomocy medycznej

14' Zablokowany strzał Luquinhasa. Bardzo groźne są szybkie wyjścia ofensywnych graczy Legii. Rzut rożny

13' Złe podanie Mąki na wolne pole

12' Kicie nie udało się skutecznie przyjąć piłki, będąc tyłem do bramki i obrócić ze strzałem. Zły na siebie jest napastnik Widzewa

12' Robak wykorzystał ogromne doświadczenie i nabił rywala, będąc przy narożniku boiska

11' Pawłowski kapitalnie skrócił kąt i zatrzymał nogą strzał Wszołka, który wybiegł za plecy obrońców po prostopadłym podaniu Luquinhasa. To była doskonała okazja dla warszawian!

10' Zablokowany strzał Mandiangu

9' Od pierwszego gwizdka świetna atmosfera na trybunach. Kibice głośno dopingują swoje drużyny, mało kto siedzi, ale to chyba też z powodu chłodu - temperatura ma być dzisiaj wieczorem i w nocy nawet poniżej zera

7' W polu karnym Widzewa przewrócił się Novikovas i to jest właściwe określenie - przewrócił się

6' Za mocne dośrodkowanie Kosakiewicza do Kity

5' Po dośrodkowaniu Antolicia Lewczuk uderza nad poprzeczką

5' Tanżyna blokuje dośrodkowanie Wszołka. Pierwszy rzut rożny

3' Kita był delikatnie przytrzymywany w polu karnym Legii, ale nawet jakby się przewrócił, to sędzia raczej karnego by nie podyktował

2' Widzewiacy zaczęli bez bojaźni. Długo rozgrywają, ale prosty błąd Mandiangu, który się poślizgnął i źle odegrał. To kończy akcję widzewiaków

1' Kita w ekwilibrystycznym strzale, pół przewrotką, ale nie złożył się odpowiednio i piłka poleciała wysoko

1' Zaczęli! O godzinie 20.32. Miejmy nadzieję, że emocji nie zabraknie

20.31 Zaczną widzewiacy, którzy dzisiaj na biało. Legia w zielonych koszulkach  oraz czarnych spodenkach i getrach

20.30 Oczywiście gorąco na trybunach, ale jak na razie więcej okrzyków, nie dających się cytować

20.28 Sędzia Szymon Marciniak wyprowadza obie jedenastki. Kapitanami Marcin Robak i Artur Jędrzejczyk. Stadion pełny. Mimo stref buforowych przy sektorze gości, wielu kibiców skupionych na pozostałych sektorach, nawet w przejściach

20.27 Pora na "Prząśniczkę" odegraną na trąbce - to już tradycja w tym sezonie

20.16 Tutaj przeczytacie trochę o rywalizacji Widzewa z Legią, znajdziecie tam też rozmowy z byłymi piłkarzami i obecnym trenerem Widzewa

20.12 Ja przypomnę, że na naszej antenie rozpoczęła się specjalna Strefa Kibica. Na początek wspominamy z byłymi piłkarzami Widzewa historyczne spotkania z Legią. Później będzie oczywiście relacja z meczu

20.10 Rezerwowi w Widzewie: P. Wolański - Ł. Turzyniecki, K. Gutowski, M. Pięczek, M. Gąsior, A. Radwański, Ł. Zejdler, S. Zieleniecki, R. Wolsztyński. Trenerem jest Marcin Kaczmarek

Godzina 20.08 Na ławce rezerwowych Legii zasiądą: R. Majecki - V. Gvilia, L. Rocha, K. Kostorz, P. Stolarski, M. Praszelik, W. Remy, A. Agra, J. Niezgoda. Trenerem jest Aleksandar Vuković

W. Pawłowski - Ł. Kosakiewicz, S. Rudol, D. Tanżyna, K. Kordas, Ch. Mandiangu (59. K. Gutowski), B. Poczobut (90. A. Radwański), M. Możdżeń, D. Mąka, P. Kita (90. R. Wolsztyński), M. Robak

R. Cierzniak - A. Jędrzejczyk, I. Lewczuk, M. Wieteska, M. Karbownik, P. Wszołek, A. Martins, D. Antolić, Luquinhas, A. Novikovas (59. V. Gvilia), J. Kante (87. J. Kante)

Godzina 19.55 Piłkarze obu drużyn już na murawie. Na trybunach też już kilka tysięcy kibiców. Za chwilę składy, choć prawie nie ma zmian w porównaniu do składów ligowych